Úvod > Aktuality > Slet bubeníků představí v Ostravě rytmické styly celé planety
Slet bubeníku predstaví v Ostrave rytmické styly celé planety
"> Slet bubeníku predstaví v Ostrave rytmické styly celé planety "> Celkem se na pódiu každý rok rozezní až dve tuny nástroju "> Koncerty bývají vždy nezapomenutelným hudebním zážitkem
Kultura

Slet bubeníků představí v Ostravě rytmické styly celé planety

  • Vydáno22. října 2013
Hudební festival Slet bubeníků je svým pojetím naprosto ojedinělý a unikátní a získal si velké renomé v celém hudebním světě. Název Slet bubeníků není náhodný, protože hudebníci se opravdu slétávají z rúzných zákoutí hudebního světa, z různých stylů a z různých domnovských skupin. Své umění předvedou v Ostravě-Zábřehu již ve čtvrtek 24. října v 19 hodin v DK Akord.
Slet bubeníkůHudebníci se vždy před festivalem na mnoho dní uzavřou před světem na odlehlém místě v Jizerských horách, kde společně hledají hudební inspiraci. Každý hudebník vnáší do společné dílny své muzikální zkušenosti, vlastní kulturní tradici i hudební vzdělání – každý do společné tvoření přichází s vlastními nápady. Výsledek tohoto globálního tavícího bubenického kotle je vždy fascinující. Dochází k prolnutí všech možných hudebních směrů, etnických vlivů a inspirací. Každoročně vznikají nové skladby, které jsou pak živě předvedeny na koncertě.

Slet Bubeníků v roce 2013 je zaměřen na setkání několika hudebních oblastí. Základ tvoří jako vždy hráči na klasické západní bicí nástroje používané v rockové i ethno hudbě (Koller, Fajt, Koudelka), ty podpoří latinsko-americká rytmika Miloše Vacíka. Arabské bubny a indické hudební nástroje, především tabla, bude obhospodařovat Slet bubeníků rozezní 2 tuny nástrojůTomáš Reindl. Atmosféru dotvoří multiinstrumentalista Ondřej Anděra, který bude mj. zpívat a obsluhovat elektroniku a samply. Septet doplní německá zpěvačka a klávesista Oona Kastner. Bez nadsázky lze říci, že se na jednom podiu potkají styly celého světa. letošní Slet bubeníků je něco jako orchestr snů, něco jako ve sportu All Star umělecký tým. Na jednom podiu jen pro jednu příležitost se potkají nejlepší čeští umělci, kteří by se jinak stěží potkali.

Celkem se na pódiu každý rok rozezní až dvě tuny nástrojů – bicích souprav, činelů, mnoha etnických bubnů, kláves a elektroniky, ale i lidské hlasy, gongy, perkuse, barely. Letos přibudou i melodické nástroje (kytara, hlas). Tento pestrý globálně-hudební mix každoročně poutá pozornost odborné i laické veřejnosti a koncerty bývají nezapomenutelným hudebním zážitkem.

Další aktuality

2.10.
2022
Podzim láká k barevným výhledům z Lysé hory

Podzim láká k barevným výhledům z Lysé hory

Moravskoslezský kraj | Příroda
27.9.
2022
Česko mezi řádky: Šikmý kostel, Karviná a Karin Lednická

Česko mezi řádky: Šikmý kostel, Karviná a Karin Lednická

Moravskoslezský kraj | Životní styl
18.9.
2022
10 tipů na podzimní procházky ostravskou zelení

10 tipů na podzimní procházky ostravskou zelení

Moravskoslezský kraj | Příroda