Úvod > Aktuality > Slavonice Fest se po roce vrací do Slavonic
Kultura

Slavonice Fest se po roce vrací do Slavonic

  • Vydáno30. července 2019
Vydejte se objevovat krásy renesančního města Slavonice! Zpříjemněte si pobyt zhlédnutím české i zahraniční filmové tvorby či poslechem oblíbeného interpreta na festivalu Slavonice Fest 2019. Šestý ročník kulturního a hudebního festivalu přichází od 31. července do 4. srpna s bohatým kulturním programem. Divákům nabídne 12 koncertů, rekordních 80 filmů a poprvé se bude promítat i v sousedním Rakousku.
SlavoniceLetní filmový a hudební festival se koná od 31. července až do 4. srpna 2019 v renesančních Slavonicích. Festival Slavonice Fest zahájí ve středu 31. července kultovním muzikálem Horečka sobotní noci v letním kině Cinestar na náměstí a happeningem v duchu 70. let, který vyvrcholí koncertem mezinárodně úspěšných Mydy Rabycad ve slavonickém kulturáku.

Odpoledne proběhnou v rámci přeshraničního projektu Zrcadlení i vernisáže dvou z letošních výstav – výstavy obrazů Dany Sahánkové „Stín ve křoví“ v rakouském Fratres a na české straně v kostelíku Maříž výstavy Pavla Štingla a Zdeňka Lhotského „Sarkofág pro královnu“. Právě na Slavonice Festu uvidíte v premiéře i stejnojmenný časosběrný dokument, zachycující vznik unikátního projektu skleněného sarkofágu pro dánskou královnu Margrethe II. Jediný na světě, kdo ho dokázal podle návrhu sochaře Bjørna Nørgaarda  vyrobit, byl český výtvarník a odborníka na tavené sklo Zdeněk Lhotský.


České filmy či tvorba České televize

Slavonice festFestival má v programu na 80 celovečerních, dokumentárních a televizních filmů a seriálů, které uvedeme v 8 sálech a letním kině. Nový sál přibyl v rakouském Fratres.

V sekci Český film se představí Sarkofág pro královnu, dokument Šimona Šafránka King skate, dokument Jiřího Holby Feral o legendárním undergroundovému písničkáři Charliem Soukupovi Feral, nebudou chybět ani loňské filmy Toman a Zlatý podraz. Novinkou bude film Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny Forman vs. Forman.

Vedle toho Slavonice Fest představí i tvorbu hlavního mediální partnera festivalu, České televize, ve které promítneme mimo jiné v předpremiéře 4 filmy z cyklu Terezy Kopáčové Jak si nepohřbít život (Až budou krávy lítat, r. Tereza Kopáčová; Beze stopy, r. Vít Karas; Non-stop lahůdky, r. Jan Hřebejk; Můj bezvadnej život, r. Tereza Kopáčová).
 

Filmy ze světa a promítání v letním kině

film DívkaSvětový film přinese slovenské snímky Budiž světlo a Ostrým nožem, dále pak světové filmy: Psí ostrov, Zjevení, Favoritka, Dívka, Humorista, Falsifikátor, Studená válka, Hřbitov zvířátek, Všichni to vědí, Zloději, Tvář, Ivan, Líza, liščí víla, Střídavá péče, Rozbitý svět, Beautiful boy, Utop se, nebo plav, Bolest a sláva, Aminin profil, Gayby Baby, Rock ´n Roll, Ženy s náušnicemi ze střelného prachu a další.

Letní kino Cinestar na náměstí uvede každý večer pohodový film pro nejširší publikum (Horečka Sobotní noci, Teroristka, Chata na prodej, Venom, Zrodila se hvězda). V programu má festival i soutěž krátkometrážních studentských filmů, jejíhož vítěze vybere už popáté odborná porota. O hlavní ceně Slavonice Festu pro nejlepší film rozhodnou tradičně sami diváci.
 

Hudební program na festivalu

Mydy RabycadLetošních 12 koncertů, 4 velké na Kulturák stage ve Slavonicích a 8 menších ve Stodole Maříž odehrají Mydy Rabycad, Buty, Tomáš Klus, David Koller, Pokáč, Klara&The Pop, Vladimír Merta, United Flavour Soundsystem, Lanugo, Eturnity, Petr Nikl a Lakomé Barky, Justin Lavash. Taneční párty pak DJ Maceo, DJ James Wing, DJ Anche Er a DJ Billy Hopp feat. Saxo Johan.

S hudebním programem souvisí v pátek 2. 8. i debata, na kterou pozval režisér Ondřej Trojan v roli moderátora novinářky Petru Procházkovou (DeníkN), Johanu Hovorkovou (Fórum24), novináře Martina Fendrycha (Aktualne.cz) a zpěváka Tomáše Kluse, a která se bude týkat role médií v demokratické společnosti.
Keramická dílna Oáza Maříž

Keramická dílna Oáza Maříž

Oáza Maříž nabízí mnoho možností k relaxaci. Jednotlivci i skupiny si zde mohou sami namalovat keramický výrobek, navštívit prodejnu s originální Mařížskou keramikou, poobědvat nebo oslavit společenskou událost ve stylové restauraci, ubytovat zde sebe i svého koně.

Slavonice – renesanční soubor historických památek

Slavonice – renesanční soubor historických památek

Malebné město Slavonice na pomezí Čech, Moravy a Rakouska proslavily překrásné renesanční památky. Okouzlí vás především řady renesančních měšťanských domů s bohatě zdobenými štíty, psaníčkovými nebo figurálními sgrafity, které lemují dvě náměstí v centru města.

Stezka železné opony – evropská dálková cyklotrasa Eurovelo 13

Stezka železné opony – evropská dálková cyklotrasa Eurovelo 13

Téměř půlku století rozdělovala Železná opona Evropu na východ a západ. V současnosti se všech 16 evropských států podél této linie podílí na budování jedinečné trasy pro cyklisty i pěší. Česká část vede od Aše jižní hranicí s Německem a Rakouskem až k soutoku Dyje a Moravy pod obcí Lanžhot.

Podzemí ve Slavonicích – adrenalin pro milovníky podzemí

Podzemí ve Slavonicích – adrenalin pro milovníky podzemí

Slavonické podzemí je jednou z nejstarších částí města a pravděpodobně souvisí s gotickou zástavbou z 13. století. Podzemní kobky zasahují až pod náměstí, což napovídá tomu, že původní náměstí bylo menší, obestavěné většinou dřevěnými domy.

Další aktuality

Svět dinosaurů poznáte na DinoExpedici v Českých Budějovicích

Toužíte po dobrodružství, zážitcích a poznání? Vydejte se na DinoExpedici do Českých Budějovic. Na Výstavišti se od 27. ledna do 12. března 2023 s vládci druhohor setkáte v rámci unikátní a ojedinělé výstavy robotických a statických modelů dinosaurů v životních velikostech!
Jihočeský kraj | Zážitky

Tradiční průvod maškar opět roztančí Milevsko

V sobotu 18. února 2023 se v Milevsku uskuteční již 161. ročník tradičního masopustního průvodu. Milevský masopustní průvod má tradici od roku 1862 a každoročně se ho účastní několik set masek. Jde o ojedinělou tradici, která u nás nemá obdoby. Milevské maškary jsou zapsány mezi nejvýznamnějšími českými lidovými tradicemi na seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky.
Jihočeský kraj | Zážitky

Vlci, jeleni a rysi aneb čím si vylepšit zimní dovolenou na Šumavě

Plánujete zimní dovolenou na Šumavě? Máme pro vás několik tipů, jak ji udělat ještě zajímavější! Není to nijak složité: zařaďte do svých programů výlety za jeleny, rysy nebo vlky. Někam můžete přijet rovnou a bez čekání, jinde budete potřebovat rezervaci, ale ve všech případech vás čeká fantastická podívaná.
Jihočeský kraj | Příroda

Jarní prázdniny 2023 – Jihočeský kraj

Už víte, co s dětmi o jarních prázdninách podniknete? Omrkněte naše tipy z Jihočeského kraje, kam se na jarní prázdniny rozhodně stojí za to vypravit.
Jihočeský kraj | Zážitky