Úvod > Aktuality > Slavnostní otevření pavilonu žiraf v jihlavské zoo se blíží!
Slavnostní otevrení pavilonu žiraf v jihlavské zoo se blíží!
"> Slavnostní otevrení pavilonu žiraf v jihlavské zoo se blíží! "> Nová africká expozice svým vzhledem evokuje africkou savanu "> Užovka cervenohlavá
Příroda

Slavnostní otevření pavilonu žiraf v jihlavské zoo se blíží!

  • Vydáno30. května 2013
Již příští středu 5. června zve jihlavská zoo všechny zájemce na slavnostní otevření expozice africké savany. Nová africká expozice je druhou dokončenou stavbou projektu Zoo pěti kontinentů. Svým vzhledem evokuje africkou savanu, u pavilonu vyrostly ochozy s vyhlídkami, takže návštěvníci se budou moc dívat žirafám téměř "z očí do očí".
Africký pavilon v zoo JihlavaNová africká expozice v Zoo Jihlava svým vzhledem evokuje africkou savanu. Uvnitř pavilonu bude kromě ustájení žiraf a kopytníků také několik vnitřních expozic pro malé africké savce – nový domov zde najde kočka pouštní, fenek, komba senegalská, kaloň rodriguezský, tarbík velký, komba Garnettova a daman stepní. Tři žirafí mladíci Zuberi, Paul a Manu byli přivezeni v polovině května, nyní se seznamují s novým prostředím i se sebou navzájem.

Bohatý doprovodný program u příležitosti otevření pavilonu žiraf začne už v 10:00 hodin dopoledne. Děti jistě potěší malování na obličej, klaun Mc Donald a další „žirafí“ aktivity. Vyvrcholí slavnostním otevřením afrického pavilonu ve 14:00 hodin, součástí odpoledního doprovodného programu bude i módní přehlídka šatů z afrických látek nebo vystoupení skupiny Iyasa ze Zimbabwe, která začne v 17:00 hodin v africké vesnici Matongo. Jediné vystoupení v Jihlavě a navíc první letošní vystoupení v České republice bude opět plné písní, tanců, rytmů a scén inspirovaných africkou lidovou kulturou. Devítičlenná africká skupina studentů umělecké školy v Bulawayo v Zimbabwe ve svém představení spojuje tradiční africkou lidovou hudební a taneční kulturu se současným životem v afrických vesnicích i městech.

Součástí programu bude také hmyzí show – ukázky přípravy a ochutnávka hmyzí kuchyně se uskuteční dvakrát (od 15. a od 16. hodin, vždy na půl hodiny).
Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.