Úvod > Aktuality > Zámek Kratochvíle vyzdobí renesanční květinová aranžmá
Zámek Kratochvíle
"> Zámek Kratochvíle "> Lilie vyzdobí zámek Kratochvíle
Památky

Zámek Kratochvíle vyzdobí renesanční květinová aranžmá

  • Vydáno22. května 2017
Tradiční květinové instalace v interiérech zámku Kratochvíle se v letošním roce uskuteční popáté. V období od 27. května do 4. června 2017 budou jednotlivé pokoje vily ozdobeny a provoněny živými květinami. Dominantními květinami v aranžmá budou růže, lilie, tulipány a karafiáty. Na sobotu 27. května je připravena věčerní procházka zámkem.
Lilie a další květiny vyzdobí zámek KratochvíleLetošním již pátým dějištěm květinových výstav se stane skvost jihočeské renesance – zámek Kratochvíle. Na tvorbu historizujících i nadčasových květinových dekorací je zapotřebí zhruba tisícovka květů. Kromě několika stovek růží a lilií se v nich objeví také matioly, tulipány, hyacinty, letní fialy, karafiáty nebo kopretinové chryzantémy a vše bude doplněno zelení v podobě palmových listů, italského ruscusu či cycasů.

 
Květinové vazby budou k vidění v rámci prohlídkové trasy každý den od 27. 5. do 4. 6. 2017, a to mimořádně i včetně pondělí, od 9:00 do 17:30 (poslední prohlídka začíná v 16:30).  Zámek bude při této příležitosti mimořádně otevřen i v pondělí 29. května.
Zámek Kratochvíle – užijte si kouzlo rožmberského letohrádku

Zámek Kratochvíle – užijte si kouzlo rožmberského letohrádku

Renesanční klenot mezi rybníky Netolické pánve. Sen italského stavitele, který v cizích službách vzpomíná na vzdálený domov. Panský rozmar, který přinesl úchvatný výsledek. To všechno je Kratochvíle, malebné panské sídlo s jezdeckým areálem, obklopené lesy, rybníky, alejemi a pastvinami.