Úvod > Aktuality > Ve Valči budou o víkendu Slavnosti květů
Ve Valči budou o víkendu Slavnosti květů
"> "> "> "> "> "> ">
Památky

Ve Valči budou o víkendu Slavnosti květů

  • Vydáno17. května 2022
Ani letos nebudou ve Valči na Karlovarsku chybět již tradiční Slavnosti květů. V sobotu 21. května se můžete těšit na prohlídky státního zámku, stánky se zajímavým zbožím i pouťové atrakce. Celou akci doprovodí řada koncertů.

zámek ValečV malebné obci Valeč, se stejnojmenným zámkem, se tak jako každý rok chystají Slavnosti květů. Mimo prohlídek zámku a muzea vás zde čeká bohatý kulturní program, ze kterého si vyberou milovníci  rocku, country i dechovky.

Slavnost květů tradičně pořádaná obcí Valeč se opět odehraje z části na valečské návsi a z části v zámeckém parku. Příchozí se mohou těšit na prohlídky státního zámku Valeč – multimediálních expozic zámku a lapidária, pro děti budou připraveny dílničky, divadla a soutěže.

Nebude chybět ani jarmark a stánkový prodej, prodej sazenic a květin i pouťové atrakce či lunapark. V rámci hudebního programu jsou všichni zváni na koncerty kapel Kralovanka, Lucie revival, Prague Queen a kapela H3K.

Zámek Valeč a barokní skvosty Matyáše Bernarda Brauna

Zámek Valeč a barokní skvosty Matyáše Bernarda Brauna

Areál zámku Valeč na Karlovarsku tvoří ojedinělou ukázku vrcholně barokního stavitelství a krajinného urbanismu. V zámeckém parku můžete obdivovat Teatron, letohrádek, skleník a sochy M. B. Brauna. Navštívit můžete dvě audiovizuální expozice. Zpestřením jsou víkendové noční prohlídky s lucernou.

Muzeum Valeč v Čechách

Muzeum Valeč v Čechách

Ve Valeči naleznete pohodu, bohem zapomenutá zákoutí i muzeum, které přestavuje exponáty spjaté s historií městečka. Vedle muzea naleznete také kavárnu s občerstvením.