ÚvodAktualityVe Valči budou o víkendu Slavnosti květů
Památky

Ve Valči budou o víkendu Slavnosti květů

  • 20. května 2023
Ani letos nebudou ve Valči na Karlovarsku chybět již tradiční Slavnosti květů. V sobotu 20. května se můžete těšit na prohlídky státního zámku, stánky se zajímavým zbožím i pouťové atrakce. Celou akci doprovodí řada koncertů.

zámek ValečV malebné obci Valeč, se stejnojmenným zámkem, se tak jako každý rok chystají Slavnosti květů. Mimo prohlídek zámku a muzea vás zde čeká bohatý kulturní program, ze kterého si vyberou milovníci  rocku, country i dechovky.

Slavnost květů tradičně pořádaná obcí Valeč se opět odehraje z části na valečské návsi a z části v zámeckém parku. Příchozí se mohou těšit na prohlídky státního zámku Valeč – multimediálních expozic zámku a lapidária, pro děti budou připraveny dílničky, divadla a soutěže.

Nebude chybět ani prodej sazenic a květin, ukázka létajících dravců, šermíři a kejklíři. Od 9:30 bude probíhat celodenní botanická exkurze Za vaůečskou květenou. V rámci hudebního programu jsou všichni zváni na koncerty kapel Květovanka, Michal Tučný revival, Tajfun a Wanastowi Vjeci revival. Akce probíhá od 9:00 do 19:00 hodin.

Zámek Valeč a barokní skvosty Matyáše Bernarda Brauna Památky

Zámek Valeč a barokní skvosty Matyáše Bernarda Brauna

Areál zámku Valeč na Karlovarsku tvoří ojedinělou ukázku vrcholně barokního stavitelství a krajinného urbanismu. V zámeckém parku můžete obdivovat Teatron, letohrádek, skleník a sochy M. B. Brauna. Navštívit můžete dvě audiovizuální expozice. Zpestřením jsou víkendové noční prohlídky s lucernou.

Dvůr Valeč v Čechách Kultura

Dvůr Valeč v Čechách

V současné době je na místě bývalého muzea Valeč restaurace, která přebrala původní nábytek a vybavení muzea.

Další aktuality

Poznejte nejvýznamnější místa Slavkovského lesa a Dům přírody Kladská

Státní podnik Lesy České republiky a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR provozuje na Kladské u Mariánských Lázní, v sousedství Loveckého zámečku Kladská, Dům přírody Slavkovského lesa, který návštěvníkům poutavou formou přibližuje krásy zdejší přírody. Dozvíte se zde o naučných stezkách, přírodních a turistických zajímavostech Slavkovského lesa.
24. duben 2025 9:24
Příroda, Karlovarský kraj

Přijeďte přivítat jaro do českých lázní! Zahájení lázeňské sezony 2025 se blíží...

V naprosté většině lázní v Česku probíhá zahájení lázeňské sezóny v květnu. Je obvykle spojeno s množstvím kulturních akcí a speciálních programů pro návštěvníky. Přijeďte zažít na vlastní kůži jejich neopakovatelnou atmosféru!
22. duben 2025 10:30
Lázně a wellness, Karlovarský kraj

Nejstarší golfové hřiště u nás Royal Golf Club Mariánské Lázně zahajuje sezonu

Mariánské Lázně jsou oblíbenou golfovou destinací, 18 jamkové hřiště Royal Golf Club leží na úpatí Slavkovského lesa, 787 metrů nad hladinou moře, převážně v rovinaté části. Vzniklo roku 1905 a je tudíž nejstarším hřištěm na našem území. Hřiště bylo založeno a slavnostně otevřeno 21. 8. 1905 anglickým králem Edwardem VII. Zahájení 120. sezony je na programu na Velký pátek 18. dubna 2025. Podívejte se s portálem Kudy z nudy, na co se těšit a jaké novinky jsou přichystány.
16. duben 2025 10:40
Letní sporty, Karlovarský kraj

Útěk z města: okolí Karlových Varů, kde potkáte víly, skály i lanovku

Podařilo se vám utéct z každodenního kolotoče do lázní, za odpočinkem do Karlových Varů? A co když město plné kolonád, horkých pramenů a nádechu elegance už dobře znáte a touha po dobrodružství vás táhne a láká ještě o kousek dál? Vydejte se s Kudy z nudy dál z lázeňského shonu a prozkoumejte kouzelná místa, která okolí Karlových Varů nabízí!
15. duben 2025 7:49
Zážitky, Karlovarský kraj

Sezóna hradů a zámků v Karlovarském kraji: zajímavosti z Bečova, Lokte, Kynžvartu i Chyše

Hrady a zámky v Karlovarském kraji zahájily novou turistickou sezónu. Milovníky hradní architektury a zámeckých interiérů zvou do svých paláců, salonků a pokojů. Vybrat si můžete například zámek v Bečově nad Teplou s unikátním relikviářem sv. Maura, zámek Kynžvart s kabinetem kuriozit, monumentální hrad Loket anebo pokoje zámku Chyše, kde působil Karel Čapek jako domácí učitel.
9. duben 2025 12:00
Památky, Karlovarský kraj

Muzeum v Chebu chystá na sobotu již tradiční velikonoční jarmark

Tako jako každý rok, připravilo i letos Muzeum Cheb na sobotu 12. dubna 2025 tradičně bohatý a zajímavý velikonoční program. Těšit se můžete na regionální produkty, velikonoční tradice a poctivá řemesla. Jarmark proběhne již tradičně v prostorách muzejní expozice. Jako každoročně, jsou i letos připravena početná zastavení věnovaná tradičnímu řemeslu a rukodělné výrobě. Prodejní jarmark doplní také bohatý doprovodný program.
9. duben 2025 6:00
Kultura, Karlovarský kraj

Přijďte se podívat do Kyselky na exponáty z historie značky Mattoni 1873

Přijďte nahlédnout do historie slavné značky Mattoni a jejího zakladatele Heinricha Mattoniho, která sahá až do roku 1873. Budova v obci Kyselka, v níž vzniklo první Muzeum stáčení minerálních vod, nese jméno dr. Josefa Löschnera, Mattoniho spolupracovníka při propagaci léčivých účinků minerálních vod. Löschnerův pavilon sloužil v době svého vzniku jako provozovna pro stáčení minerální vody ze stejnojmenného pramene. Mattoni Muzeum v Kyselce se po zimní pauze od dubna opět otevírá svým návštěvníkům. Originálně zpracovaná expozice mapující počátky slavné firmy Heinricha Mattoniho zahajuje sezonu s novými exponáty, včetně lanovky na minerálku.
29. březen 2025 5:34
Kultura, Karlovarský kraj

Státní hrad a zámek Bečov se po zimě otevře

Bečovský zámek zahájí oficiálně novou sezónu již v pátek 28. března 2025. Vydat se můžete nejen za relikviářem sv. Maura, ale také do zámeckých interiérů. Novinkou bude výstava Kult svatých těl. Zámek bude otevřen od 9:00 do 14:00, během víkendu pak od 9:00 do 16:00 hodin.
25. březen 2025 6:00
Památky, Karlovarský kraj