Úvod > Aktuality > Léto v písecké Sladovně: Svět mravenců, animace i dobrodružná cesta galerií
Galerie Slafovna, Písek, Kudy z nudy
"> Galerie Slafovna, Písek, Kudy z nudy "> "> "> "> Písek žije kulturou
Kultura

Léto v písecké Sladovně: Svět mravenců, animace i dobrodružná cesta galerií

  • Vydáno8. července 2022
Zážitkové výstavy pro celou rodinu, čtyři patra kreativity a her, které nabízí spoustu inspirace a poznání, to je písecká Sladovna. Nyní nabízí interaktivní výstavu Jan A jaK dál – nevšední cestu běžně nepřístupnými prostory galerie, životem a myšlenkami Jana Amose Komenského. Nejmenší děti se mohou těšit na oblíbené Mraveniště a malí i velcí ocení profesionálně vybavené Animárium, kde se zájemcům odhaluje kouzlo animace.
sladovnaVe Sladovně v Písku vstoupí malí i větší návštěvníci do světa fantazie v prostoru ke hraní. Novinku letošního léta představuje výstava Jan A jaK dál, která nabízí nevšední cestu běžně nepřístupnými prostory galerie, životem a myšlenkami Jana Amose Komenského. Děti i dospělí dostanou možnost poznat Amose jako malé dítě a porovnat jeho životní cestu se sebou samým. Jan A jaK dál zabaví všechny od 6 let, na své si přijdou menší děti, teenageři i dospělí.

Nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším prostorem je bezpochyby Mraveniště, ve kterém se mohou děti stát mravenci a vyřádit se v obrovském bludišti plném prolézaček, tunelů a skluzavek. Poznají zde také, kam patří mravenčí vajíčka nebo kde sídlí královna. Na nejmenší děti – od 0 do 6 let – čeká kouzelný barevný prostor Pilařiště. V profesionálně vybaveném Animáriu učaruje kouzlo animace každému, bez ohledu na věk či technické dovednosti. Tajemství ilustrovaných knih objeví všichni začínající i zkušení čtenáři v Hnízdě ilustrace a díky hravé výstavě Zachuchleno se ocitnete ve světě Chuchla, postavičky z oceněné počítačové hry.
 

Umění žije a písecký rokák Radek Pilař

sladovnaAni na dospělé se nezapomíná – ti si mohou užít trochu klasické kultury v rámci cyklu výstav Umění žije v Malé galerii Sladovny, kde momentálně vystavuje akademický malíř Jan Paul. Jeden z prostorů rovněž zdobí expozice věnovaná životu a dílu slavného ilustrátora a píseckého rodáka Radka Pilaře. Vstup do obou výstav je v případě zakoupení jakékoli jiné vstupenky zdarma. Výlet do Písku pak mohou rodiny završit posezením u řeky Otavy v kavárně Balzám, která se nachází přímo v budově galerie.

V období letních prázdniny má Sladovna otevřeno denně od 9 do 18 hodin. Pro návštěvníky je komfortnější, když si zakoupí vstupenku předem na webových stránkách. Vyhnete se tak dlouhému čekání na recepci a možnému zklamání v případě naplněné kapacity.
Sladovna Písek – prohlídka s příběhem

Sladovna Písek – prohlídka s příběhem

Aneb "navštívení zlatých časů sladovnických". Písecká Sladovna je na cestě vytváření nové formy živého kulturního centra, kde se hodnoty tvoří a zprostředkovávají návštěvníkům všech generací. Naleznete zde několik stálých expozicí, ale také interaktivní výstavy, určené především dětem.

Sladovna Písek – galerie hrou

Sladovna Písek – galerie hrou

Zážitkové výstavy pro celou rodinu, čtyři patra zážitků a kreativity. Výstavy a jejich témata prostřednictvím hry nabízí spoustu inspirace a poznání. Přijďte a poznejte svět Jana Amose Komenského, zažijte Mraveniště, zahnízděte ve světě ilustrovaných knížek, nebo si něco vytvořte v Animáriu.