Úvod > Aktuality > Skuteční hrdinové středověku a slavnosti slunovratu na vás čekají v Zeměráji
Skuteční hrdinové středověku a slavnosti slunovratu na vás čekají v Zeměráji
"> ">
Památky

Skuteční hrdinové středověku a slavnosti slunovratu na vás čekají v Zeměráji

  • Vydáno17. června 2019
V Zeměráji na jihu Čech je pro vás připraven skvělý program. Prožijte s dětmi jeden den ve vesnici z 12. století. Co dělal táta a co dělala máma? Hrály si i tenkrát děti? Jak dostat dům do kožichu? Může vařit pohanka pohanku? Co to znamená, když se řekne: "je to na jedno brdo"? Kromě středověkého života na vás čeká kilometr dlouhá stezka naboso z přírodních materiálů a s množstvím zábavných úkolů zaměřených na poznávání české přírody. Připravena je i přírodní krytá herna, archeologické naleziště, bludiště, lukostřelnice a více než sto různých her, dobrodružných prvků a hlavolamů. Navíc se můžete vydat s mapou hledat tajemné symboly, které skrývají záhadu ukrytého pokladu.
Zeměráj nabízí jedinečnou atmosféru propojení krásy české přírody a české historie. Objevíte zde reálnou vesnici z raného středověku obklopenou zahradami a pastvinami, kde si můžete společně s jejími obyvateli vytočit nádobu na kopacím hrnčířském kruhu, příst a tkát, mlít mouku, podrbat kozy nebo třeba okopávat zahrádky.

Tatínkové se mohou seznámit s dávnými postupy při stavbě domu, s historickými typy dřevěných konstrukcí, s postupem přípravy hliněných vymazávek, vyzkoušet si ruční zpracování dřeva, nebo třeba sekání kosou.

Kozy v ZeměrájiMaminky namelou mouku, připraví dětem placky na ohni a maso upečou v jámě. Potom vyčešou ovčí vlnu, upředou nit a utkají si ozdobný náramek nebo pás. Děti si mohou vyzkoušet hrnčířský kruh, nebo bubny z kozí kůže a zahrát si špalíkovanou.

Kromě toho můžete vyrazit na procházku po jedinečné kilometr dlouhé stezce naboso, nebo hledat tajemný poklad. Připraveno je i archeologické naleziště, krytá herna, lukostřelnice a stovka různých her a hlavolamů.
 

Oslavte v sobotu 22. června slunovrat

ZeměrájKromě zajímavého celoročního programu se v Zeměráji konají také tematické akce. Svátek slunovratu prožijete s obyvateli reálné raně středověké vesnice v sobotu 22. června. Můžete si vytočit nádobu, příst a tkát, mlít mouku, podrbat kozy nebo třeba okopávat zahrádky. Kromě toho si samozřejmě užijete stovku dalších atrakcí Zeměráje.
Zážitková karta Toulavka

Zážitková karta Toulavka

Vezměte do rukou zážitkovou kartu turistické oblasti Toulava, od Tábora až k nám... a vydejte se objevovat Toulavu se spoustou výhod. Karta, kterou si vyzvednete zdarma v podobě papírové brožury na infocentrech, nebo se zaregistrujete do karty online, nabízí více než 50 bonusů a slev.

Zážitkový park Zeměráj

Zážitkový park Zeměráj

Přírodní park plný zážitků pro děti i dospělé u Orlické přehrady. Více než sto různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů na ploše devíti hektarů je vytvořeno tak, aby se do hry a řešení mohla zapojit celé rodina. Najdete zde i několik skutečně výjimečných atrakcí.