!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Skuteční hrdinové středověku a slavnosti slunovratu na vás čekají v Zeměráji
Skuteční hrdinové středověku a slavnosti slunovratu na vás čekají v Zeměráji
"> ">
Památky

Skuteční hrdinové středověku a slavnosti slunovratu na vás čekají v Zeměráji

Vydáno 17. června 2019
V Zeměráji na jihu Čech je pro vás připraven skvělý program. Prožijte s dětmi jeden den ve vesnici z 12. století. Co dělal táta a co dělala máma? Hrály si i tenkrát děti? Jak dostat dům do kožichu? Může vařit pohanka pohanku? Co to znamená, když se řekne: "je to na jedno brdo"? Kromě středověkého života na vás čeká kilometr dlouhá stezka naboso z přírodních materiálů a s množstvím zábavných úkolů zaměřených na poznávání české přírody. Připravena je i přírodní krytá herna, archeologické naleziště, bludiště, lukostřelnice a více než sto různých her, dobrodružných prvků a hlavolamů. Navíc se můžete vydat s mapou hledat tajemné symboly, které skrývají záhadu ukrytého pokladu.
Zeměráj nabízí jedinečnou atmosféru propojení krásy české přírody a české historie. Objevíte zde reálnou vesnici z raného středověku obklopenou zahradami a pastvinami, kde si můžete společně s jejími obyvateli vytočit nádobu na kopacím hrnčířském kruhu, příst a tkát, mlít mouku, podrbat kozy nebo třeba okopávat zahrádky.

Tatínkové se mohou seznámit s dávnými postupy při stavbě domu, s historickými typy dřevěných konstrukcí, s postupem přípravy hliněných vymazávek, vyzkoušet si ruční zpracování dřeva, nebo třeba sekání kosou.

Kozy v ZeměrájiMaminky namelou mouku, připraví dětem placky na ohni a maso upečou v jámě. Potom vyčešou ovčí vlnu, upředou nit a utkají si ozdobný náramek nebo pás. Děti si mohou vyzkoušet hrnčířský kruh, nebo bubny z kozí kůže a zahrát si špalíkovanou.

Kromě toho můžete vyrazit na procházku po jedinečné kilometr dlouhé stezce naboso, nebo hledat tajemný poklad. Připraveno je i archeologické naleziště, krytá herna, lukostřelnice a stovka různých her a hlavolamů.
 

Oslavte v sobotu 22. června slunovrat

ZeměrájKromě zajímavého celoročního programu se v Zeměráji konají také tematické akce. Svátek slunovratu prožijete s obyvateli reálné raně středověké vesnice v sobotu 22. června. Můžete si vytočit nádobu, příst a tkát, mlít mouku, podrbat kozy nebo třeba okopávat zahrádky. Kromě toho si samozřejmě užijete stovku dalších atrakcí Zeměráje.
Zážitková karta Toulavka

Zážitková karta Toulavka

Prožijte řadu nezapomenutelných chvil s rodinou, přáteli i single, v létě, v zimě, pěšky, autem, na kole, na lodi i na lyžích. Stačí vytáhnout z kapsy Toulavku a na více než 50 místech získáte zajímavý bonus nebo slevu.

Zážitkový park Zeměráj

Zážitkový park Zeměráj

Přírodní park plný zážitků pro děti i dospělé u Orlické přehrady. Více než sto různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů na ploše devíti hektarů je vytvořeno tak, aby se do hry a řešení mohla zapojit celé rodina. Najdete zde i několik skutečně výjimečných atrakcí.