Úvod > Aktuality > Skřítci i drak z pohádky obsadili sklepení zámku Sychrov
Skřítci i drak z pohádky obsadili sklepení zámku Sychrov
">
Památky

Skřítci i drak z pohádky obsadili sklepení zámku Sychrov

V zámeckých sklepeních na Sychrově je nová výstava, která je zaměřena na dětské návštěvníky. Její autorkou je spisovatelka, grafička a ilustrátorka Vítězslava Klimtová.Výstava je nazvána „Pohádkové srdce Evropy" potrvá na Sychrově do 31.12.2013.

Vítězslava Klimtová vytvořila Pohádkový svět, do kterého můžete vstoupit na několika místech – do dnešního dne jich bylo šest (v Pičíně u Příbrami, v Dukovanech v areálu zámku, v Arboretu Šmelcovna – severně od Boskovic, v Klášterci nad Ohří v areálu zámku, na dendrologické stezce lesního závodu Nižbor nedaleko obce Svatý Jan pod Skalou – stezka je součástí skanzenu Solvayovy lomy, a také v Plzni). Sedmým vchodem do Pohádkového světa paní Klimtové se stal státní zámek Sychrov

Kromě pohádkových bytostí, jako skřítci, elfové a drak, jsou k vidění i historické postavy spjaté s českými dějinami, jako je např. sv.Václav a jeho babička Ludmila, nebo kněžna Libuše a další. 

Výstava je zpřístupněna každý den a shoduje se s provozem zámku: říjen: 9:00 – 15:30 hod., listopad-březen: 10:00 – 14:00 hod., duben, září: 9:00-15:30 hodin, květen-srpen: 9:00 – 16:30 hodin.

Vstupné: dospělí 60 Kč, děti 40 Kč.

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.

Další aktuality