Úvod > Aktuality > Škola vaření v Bistrotéce Zlín chystá nové termíny i zajímavá témata

Škola vaření v Bistrotéce Zlín chystá nové termíny i zajímavá témata

Vydáno 21. června 2019 Gurmánská turistika
Již 300 amatérských kuchařek a kuchařů prošlo za první tři měsíce Školou vaření zlínské Bistrotéky Valachy. Ta rozjela kurzy na různá témata pod vedením vlastních i hostujících kuchařů letos v březnu a novinka se hned setkala s velkým ohlasem. Na léto a podzim 2019 připravili lektoři řadu další termínů i zajímavých témat kurzů.
Bistrotéka kurzPřiučte se kuchařskému umění od zkušených mistrů kuchařů, pekařů či cukrářů! V uplynulém období byly největším hitem kurzy thajské, italské a francouzské kuchyně i speciální témata - úprava různých druhů masa, příprava omáček nebo pečení valašských frgálů. Pro velký zájem lektoři nyní vypsali další termíny a připravili i nová témata. Nově zařadí třeba přípravu francouzských dezertů, mořské plody a ryby nebo grilování, zajímavostí bude jistě i workshop zaměřený na bylinky a produkty z nich. Přihlásit se můžete na příklad na červencové kurzy thajské kuchyně, mořské plody a ryby anebo francouzské dezerty z odpalovaného těsta.

BistrotékaOd května začala Bistrotéka spolupracovat s finalistkou letošního Masterchefa Katkou Kolbovou, která vede kurzy přípravy makronek a dezertů z čokolády. Připravují se ale i další „sladké“ kurzy, a to pod vedením naší šéfcukrářky Tamary Adamčíkové. Zájemci tak mají jedinečnou příležitost naučit se některé z vyhlášených dezertů Bistrotéky Valachy od osoby nejpovolanější. Ve znamení čkolády budou srpnové kurzy, mimo nich bude mít hlavní slovo grilování.

Kuchařské kurzy se odehrávají v prostorách Bistrotéky Valachy v nedávno zrekonstruovaném Obchodním domě Zlín. Součástí podniku, jenž byl otevřen na podzim 2018, je vedle celodenní restaurace také obchod s pekárnou kvasového chleba, kavárna s cukrárnou, kornuterie a Bar 1931. Menší kuchyňské studio pro kurzy vaření s kapacitou 14 lidí vzniklo jako součást restaurace v druhém podlaží. Kurzy využívají i firmy pro teambuildingy, přibývá také kurzů pro uzavřenou společnost typu dámská jízda nebo oslava narozenin.
Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Přiučte se kuchařskému umění od zkušených mistrů kuchařů, pekařů či cukrářů! Bistrotéka Valachy ve zrekonstruovaném Obchodním domě Zlín není jen místem, kde se výborně najíte, posedíte u dobrých drinků nebo koupíte prvotřídní „jedlé“ produkty. Nachází se zde také pravidelná Škola vaření.

Škola vaření v Bistrotéce Valachy

Škola vaření v Bistrotéce Valachy

Součástí podniku Bistrotéka Valachy ve zrekonstruovaném Obchodním domě Zlín jsou také velmi oblíbené kurzy vaření. Nové letní kurzy přinesou například přípravu francouzských dezertů, mořské plody a ryby nebo grilování, zajímavostí bude jistě i workshop zaměřený na bylinky a produkty z nich.

Další aktuality

11.10.
2019
Klobáskobraní oživí v sobotu Valašské Meziříčí

Klobáskobraní oživí v sobotu Valašské Meziříčí

Východní Morava | Gurmánská turistika
26.9.
2019
Jablečná slavnost provoní v neděli Hostětín

Jablečná slavnost provoní v neděli Hostětín

Východní Morava | Gurmánská turistika