Úvod > Aktuality > Skleník na Pražském hradě bude přístupný už jen do neděle

Skleník na Pražském hradě bude přístupný už jen do neděle

Vydáno 8. března 2019 Zážitky
Už jen do neděle 10. března 2019 je možné navštívit navštívit jindy nepřístupný empírový pěstební skleník na Pražském hradě! Koná se zde totiž výstava Předjaří v Královské zahradě 2019 "Proměny Královské zahrady". Výstava potěší každého, kdo ocení spojení krásy a poznání, a chce přijít do Královské zahrady Pražského hradu v čase, kdy příroda ještě spí zimním spánkem.

TulipányJiž sedmý ročník výstavy Předjaří v Královské zahradě láká do mimořádně zpřístupněného empírového skleníku na Pražském hradě.

Návštěvníci se seznámí s proměnami zahrady ve stylu renesance, baroka a přírodně krajinářské úpravy. Vedle celé řady reprodukcí historických plánů budou přiblíženy dobové způsoby výsadeb a pěstování venkovních i přenosných rostlin.

A to vše ve spojení s květinovým korzem přirychlených cibulovin, z nichž tu počtem vynikají nejrůznější druhy tulipánů. Zvláště zaujmou rané nízké druhy (Tulipa kaufmanniana, greigii, biflora aj.). Jejich něžná krása orientálního původu v každém z návštěvníků jistě vyvolá pěkné romantické prožitky.
 

Informace ke vstupu na výstavu

Předjaří v Královské zahraděVstup na výstavu Předjaří je z ulice U Prašného mostu brankou ve Lvím dvoře, tedy z místa před hlavním stanovištěm bezpečnostních kontrol. Návštěvníci výstavy budou kontrolováni namátkově. Standardní kontrolou projdou návštěvníci s většími zavazadly. Kvůli zajištění plynulosti provozu a zabránění případným nedorozuměním proto návštěvníky žádáme, aby větší zavazadla do areálu Hradu nepřinášeli.

Skleník bude otevřen denně od 10 do 17:30 hodin. Poslední vstup je možný v 17 hodin. Vstupné je 20 korun.

Pražský hrad - nejnavštěvovanější klenot země

Pražský hrad - nejnavštěvovanější klenot země

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.

Oranžerie v Královské zahradě Pražského Hradu

Oranžerie v Královské zahradě Pražského Hradu

Z původní fíkovny a oranžerie určené k pěstování exotického ovoce a středozemní flóry, se nedochovalo nic. Mohou za to švédská vojska, která Královskou zahradu dokonale zpustošila. Až po roce 1989 došlo k obnově skleníku, který dnes opět slouží k pěstování rostlin pro Pražský Hrad.