Úvod > Aktuality > Sklářský skanzen Huť Jakub v Tasicích zve na živou výrobu skla

Sklářský skanzen Huť Jakub v Tasicích zve na živou výrobu skla

Vydáno 1. srpna 2019 Památky
Sklárna Huť Jakub Tasice je Národní kulturní památka České republiky. Jedná se o jedinečný soubor historických budov převážně industriálního charakteru přístupný jako výjimečně zachovalý sklářský skanzen. Od čtvrtka 1. 8. do neděle 4. 8. 2019 bude každý den od 10 do 17 hodin zapálena sklářská pícka v tasické sklárně. Na peci bude probíhat ruční výroba skla pod vedením sklářského výtvarníka Zdeňka Kunce.
sklárna tasiceMnoho historických událostí místního, regionálního nebo světového významu přešlo kolem, ale sklárna v Tasicích stále stojí na svém místě a připomíná slavnou minulost, současnost a budoucnost českého sklářství. Přijeďte na návštěvu do sklárny, která zde stojí již 220 let. Sklárna je unikátním dokladem sklářské výroby 18. a 19. století. A také není bez zajímavosti, že se na tomto krásném místě na konci všech krajů, natáčel populární televizní seriál Synové a dcery Jakuba Skláře.

Od čtvrtka 1. do neděle 4. srpna 2019 bude od 10:00 do 17:00 hodin ve sklárně probíhat živá výroba skla pod vedením sklářského mistra Zdeňka Kunce.

Sklář TasiceV areálu tasické sklárny je v provozu také malá prodejna skla. Ta nabízí široký sortiment výrobků mnoha známých českých skláren a sklářských výtvarníků. Nabídku je průběžně doplňována o nové zboží. Aktuálně zde najdete i část skleněných děl z výstavy, která probíhala letos v červnu. Tato díla je rovněž možné zakoupit, v případě zájmu požádejte průvodce o sdělení ceny konkrétního výrobku.
Sklářský skanzen Huť Jakub Tasice

Sklářský skanzen Huť Jakub Tasice

Sklárna Huť Jakub v Tasicích byla založena v roce 1796 a je nejstarším dochovaným sklářským objektem ve střední Evropě. Areál sklárny je provozován jako jedinečný sklářský skanzen. Sklárnu v Tasicích proslavil televizní seriál Jaroslava Dietla „Synové a dcery Jakuba skláře“.