Úvod > Aktuality > Sklářské muzeum v Novém Boru zve na muzejní noc
Sklářské muzeum v Novém Boru zve na muzejní noc
"> "> Sklárské muzeum v Novém Boru obmenilo stálou expozici skla "> Sklárské muzeum Nový Bor
Kultura

Sklářské muzeum v Novém Boru zve na muzejní noc

  • Vydáno17. května 2019
Letošní již 11. muzejní noc ve sklářském muzeu v Novém Boru bude ve znamení zvířat, nese totiž podtitul "Máme rádi zvířata". Ve výstavních prostorách muzea naleznete sklo v časovém rozmezí od období baroka až po současnost. Na návštěvníka s jakýmkoliv zvířecím příjmením čeká malý dárek. Do muzea můžete přijít 18. května od 16 hodin.
Zvíře ze skla Pro rodiče s dětmi je v rámci Muzejní noci připraven program s výtvarnými dílničkami a divadlem, a dospělí se mohou těšit na bohatý hudební večer. Na návštěvníka s jakýmkoliv zvířecím příjmením čeká malý dárek.

Stálá expozice Sklářského muzea v Novém Boru představuje množství unikátních exponátů a mezi sbírkovými předměty se kromě historických kousků nachází i automaticky vyráběné nápojové a užitkové sklo běžně používané v českých domácnostech.

Expozice muzea je dále rozdělena na jednotlivé zušlechťovací techniky doplněné ukázkami technologických postupů. Prezentuje nejen sklo do 60. let 20. století ale také stylový vývoj českého skla až do současnosti. Součástí muzea je i expozice ateliérového skla českých výtvarníků v pískovcových sklepních prostorech.
Sklářské muzeum v Novém Boru

Sklářské muzeum v Novém Boru

V muzeu lze zakoupit kopie historického skla, tradiční skleněnou bižuterii a odbornou sklářskou literaturu. Ve výstavních prostorách se nachází sklo v časovém rozmezí od období baroka až po současnost.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl