Úvod > Aktuality > Za sklářskými mistry se vypravte do skláren Květná
Za sklářskými mistry se vypravte do skláren Květná
"> "> ">
Památky

Za sklářskými mistry se vypravte do skláren Květná

  • Vydáno16. února 2020
Pojďte se v sobotu 22. února podívat do sklárny Květná na Východní Moravě. Budou zde mít Den otevřených dveří. Uvidíte tavení skloviny, sklářské pece a mistři skláři vám odhalí celý postup ruční výroby skla. Akci doprovodí masopustní program. Den otevřených dveří ve sklárnách je největší akcí svého druhu v regionu.
sklárna KvětnáBěhem sobotního Dne otevřených dveří ve sklárně Květná si mohou zájemci prohlédnout výrobu skla a jeho dekorování a dokonce si mohou vyzkoušet, jak se skleničky foukají. Přímo v areálu skláren probíhá i prodej sklářských výrobků za akční ceny. Sklárny budou otevřené od 8:00 do 13:00 hodin. Kromě prohlídky výrobních prostor  nabídnou i možnost nákupu skla za zvýhodněné ceny.

Ve sklárně Květná se vyrábí pouze sodno draselné sklo tradičními metodami v pánvových pecích. Veškerý sortiment tvoří ručně tvarované výrobky bez přísad olova, čímž je zaručena naprostá zdravotní nezávadnost. Na designu podnik spolupracuje s předními českými i zahraničními designéry a díky tomu vyráběl sklo například pro knížecí palác ve Vaduzu, automobilku Rolls-Royce, několik sedmihvězdičkových hotelů v Dubaji nebo somilierské sklepy v Kalifornii.

 
Sklárny Květná – aneb jak se rodí sklenička v srdci Bílých Karpat

Sklárny Květná – aneb jak se rodí sklenička v srdci Bílých Karpat

Sklárna Květná je jednou z nejdéle fungujících skláren na našem území. Postavena byla v roce 1794, založil ji kníže Alois I. z Lichtenštejna. Objednejte se na exkurzi anebo si zakupte kvalitní ručně vyráběné skleněné výrobky z širokého sortimentu sklárny.