!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Sklárna Crystalite Bohemia zve v sobotu na Den otevřených dveří

Sklárna Crystalite Bohemia zve v sobotu na Den otevřených dveří

Vydáno 20. května 2019 Zážitky
Víte, jak se vyrábí skleněné zboží, které máte doma? Přijďte se podívat do Sklárny Crystalite Bohemia ve Světlé nad Sázavou, kde denně vznikne až 200 000 nových sklenic! V sobotu 25. května 2019 zde pořádají Den otevřených dveří.
Sklárna SvětláJedny z největších českých skláren u nás, světelské Crystalite Bohemia, zvou veřejnost 25. 5. 2019 na Den otevřených dveří. Návštěvníci mají jedinečnou možnost podívat se, jak se vyrábí nápojové i dekorační sklo na nejmodernějších výrobních linkách.

Komentované prohlídky vás zavedou do samotné výroby, kde uvidíte celý výrobní proces od tavení skloviny v tavicích agregátech přes zpracování skloviny buď lisy nebo foukacími stroji přes další zpracování výrobků, včetně chlazení až po jejich kontrolu na automatických prohlížečkách a následné balení a expedici. Vedle toho budete mít možnost se podívat i na to, jak se výrobky dále zpracovávají, například stříkáním barev.

Den otevřených dveří nabídne také prodej světelských výrobků za zvýhodněné ceny. Vstup je zdarma včetně prohlídek a sklárny budou veřejnosti otevřené od 8 až do 14 hodin.