Úvod > Aktuality > SkiResort Černá hora – Pec hlásí ideální sněhové podmínky a 43 km otevřených sjezdovek
SkiResort Černá hora - Pec hlásí ideální sněhové podmínky a 43 km otevřených sjezdovek
">
Zimní sporty

SkiResort Černá hora – Pec hlásí ideální sněhové podmínky a 43 km otevřených sjezdovek

  • Vydáno8. ledna 2019
Ve SkiResortu Černá hora – Pec napadlo za poslední 4 dny zhruba 40 cm nového sněhu. Lyžařské podmínky jsou tak ideální. Lyžuje se ve všech areálech – na Černé hoře, v Peci pod Sněžkou, v Černém Dole, ve Velké Úpě i ve Svobodě nad Úpou. Celkově nabízí SkiResort Černá hora – Pec 43 km otevřených sjezdovek, na kterých je 40 až 80 cm sněhu. V provozu je také propojení areálů rolbami SkiTour a 12 linkami skibusů.
Ski Černá HoraSkiResort Černá hora nabízí tradičně vysokou kvalitu areálu v Janských Lázních a klidnou atmosféru. Kromě denního lyžování nabízí SkiResort Černá hora – Pec denně také večerní lyžování v areálech Černá hora, Pec pod Sněžkou a Velká Úpa.

Lidé mohou vyrazit i na večerní sáňkování s průvodci SkiResort Live. Černohorská sáňkařská cesta je otevřená i pro denní sáňkování. Půjčovnu saní najdete v budově dolní stanice kabinkové lanovky v Janských Lázních

Černá horaVe 4 největších areálech jsou denně otevřené dětské Live parky s pojízdnými koberci, ve kterých učí lyžařská škola SkiResort Live. U hlavních sjezdovek jsou otevřené také půjčovny, babysitting a servis SkiResortu. V Janských Lázních v Live parku Formánky a v Peci pod Sněžkou v Live parku Javor můžete denně vyrazit na odpolední bobování. K dispozici je také půjčovna bobů. 

Pro běžkaře upravujeme 50 km tras v okolí Černé a Světlé hory, Pece pod Sněžkou, Velké Úpy a Černého Dolu.
Skiareál Svoboda nad Úpou

Skiareál Svoboda nad Úpou

Skiareál Svoboda nad Úpou patří do SkiResortu Černá Hora – Pec, jenž tvoří 6 areálů včetně Janských Lázních, Pece pod Sněžkou, Černého Dolu a právě Svobody nad Úpou. Rodinný areál Duncan ve Svobodě nad Úpou je nejmenším z nich.

Skiareál Velká Úpa

Skiareál Velká Úpa

Menší areál se sjezdovkou s velkým převýšením. Ve Velké Úpě je lyžování bez front i v těch nejfrekventovanějších termínech. Hned u dolní stanice lanovky Portášky je dětský Live park s pojízdným kobercem pro výuku klientů lyžařské školy SkiResort Live.

Černohorská sáňkařská cesta

Černohorská sáňkařská cesta

Sáňkařská cesta z Černé hory po Zvonkové cestě do Janských Lázní vede místy, kudy se jezdilo na rohačkách již před 100 lety. Užijete si krásnou jízdu úbočím Černé hory nad Klausovým dolem na cestě dlouhé 3 500 m s převýšením 560 m.

Černohorský Express – lanovka z Janských Lázní na Černou horu

Černohorský Express – lanovka z Janských Lázní na Černou horu

Původní visutá lanová dráha z Janských Lázní na Černou horu zahájila provoz již v roce 1928. Aktuálně na Černou horu jezdí osmimístná kabinková lanovka. V zimě slouží lyžařům, v létě je oblíbeným nástupním místem pro hřebenové túry.

SkiResort Černá Hora – Pec

SkiResort Černá Hora – Pec

Zalyžujte si ve východních Krkonoších a užijte si 50 km sjezdovek na 1 skipas. 6 propojených areálů, mezi kterými přejedete na lyžích, skibusy nebo rolbou. V létě vás na hřebeny vyvezou 3 lanovky. Odtud se vydejte na túru, cyklovýlet, koloběžky nebo do dětských parků.

Skiareál Pec pod Sněžkou

Skiareál Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je známá nejen jako výchozí bod na nejvyšší horu České republiky Sněžku, ale také jako aktivní horské středisko jak v létě, tak i v zimě. Lyžařský areál nabízí lyžování na 14,1 km sjezdovek.