Úvod > Aktuality > Skiregion Valašsko – to je šest areálů na jeden skipas
Skiregion Valašsko – to je šest areálů na jeden skipas
"> "> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Skiregion Valašsko – to je šest areálů na jeden skipas

  • Vydáno22. ledna 2022
Přijeďte si zalyžovat na Valašsko! Se společným skipasem Skiregionu Valašsko můžete využít hned několik lyžařských středisek. Šest lyžařských areálů v Beskydech a Javorníkách, v oblasti kolem Velkých Karlovic na Valašsku, spojilo síly a od nabízí návštěvníkům společný skipas, jenž je obvyklou součástí nabídky velkých lyžařských středisek po celé Evropě.
Lyže BeskydyBeskydy jako jedny z nejkrásnějších hor v České republice nabízejí nejen tradičně výborné lyžařské podmínky, ale taktéž úchvatnou scenérii, díky které se návštěvníci rádi znovu vracejí. Skiregion Valašsko nyní zahrnuje už osm areálů BeskydJavorníků, které jsou od sebe vzdáleny do 20 minut jízdy autem. Denně tak můžete lyžovat jinde a vybírat si terény dle nálady nebo aktuálního počasí.

Vybírat můžete ze ski areálů: Ski centrum Kohútka, Ski areál Razula, Ski areál Jezerné, Ski areál Synot - Kyčerka, Ski areál Machůzky, Skiareál Karolinka.
 

Na jak dlouho a za kolik

BeskydySpolečné skipasy jsou v prodeji od dvoudenní varianty za 1060 Kč. Hosté si je mohou zakoupit nejen na pokladnách ski areálů, ale také v některých okolních hotelech. Zakoupit si skipas je možné také jako třídenní (1 400 Kč), čtyřdenní (1 730 Kč) a pětidenní (2 000 Kč), populární jsou také 6 dnů ze sezóny (2 600 Kč) anebo 12 dnů ze sezóny (3 900 Kč). Na kratší období samozřejmě ski areály nabízejí i nadále své vlastní časové jízdenky, které ty platí pouze pro konkrétní jednu sjezdovku.

Oblast Skiregionu Valašsko patří tradičně k nejvyhledávanějším zimním destinacím v České republice. Vyniká neporušenou přírodou CHKO Beskydy a mimořádně čistým ovzduším a kromě lyžařských areálů je bohatá také na množství upravovaných běžkařských stop. Oblast si získala v poslední době velkou oblibu i díky dalším investicím do infrastruktury – novým relaxačním centrům, jimž vévodí Wellness Horal s termálními bazény, hospůdkám s kvalitní krajovou gastronomií a dalším doprovodným službám pro trávení volného času.
Skiareál Karolinka – lyžování nejen pro náročné!

Skiareál Karolinka – lyžování nejen pro náročné!

Skiareál Karolinka naleznete na okraji města Karolinka, které se nachází v malebném prostředí Valašska, zasazené do údolí mezi hřebeny Vsetínských vrchů a Javorníků. Výborná dopravní dostupnost však není tím nejdůležitějším. Lyžařský areál nabízí rozmanitou sjezdovku o délce 1000m.

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích – rodinné lyžování v Beskydech

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích – rodinné lyžování v Beskydech

Turisticky atraktivní chráněná krajinná oblast Moravskoslezských Beskyd a Javorníků nabízí také špičkově vybavený lyžařský areál s nejmodernějšími vleky. Ski areál Razula nabízí celkem čtyři sjezdové tratě a snowpark.

Ski centrum Kohútka Javorníky

Ski centrum Kohútka Javorníky

Lyžařské středisko na Kohútce se nachází v překrásném koutu Moravy – Javorníkách, v hraničním pásmu hor mezi Slovenskou a Českou republikou. Je prvním areálem ve Zlínském kraji se čtyřsedačkovou lanovkou.

Ski areál Synot Kyčerka ve Velkých Karlovicích

Ski areál Synot Kyčerka ve Velkých Karlovicích

Ski areál se v posledních letech stává oblíbeným místem lyžařů v Beskydech. Přispěla k tomu také další modernizace a rozšíření nabídky. Areál je vhodný pro rodiny s dětmi, ale i pro ostatní milovníky zimních sportů.

Ski areál Machůzky ve Velkých Karlovicích

Ski areál Machůzky ve Velkých Karlovicích

Ski areál Machůzky se nachází přibližně 500 m východně od centra Velkých Karlovic. Zdejší 1050metrový vlek s přepravní kapacitou 900 osob za hodinu je nejdelším vlekem v okolí a řadí se mezi nejdelší v celých Beskydech a Javorníkách.

Lyžařský areál Jezerné ve Velkých Karlovicích

Lyžařský areál Jezerné ve Velkých Karlovicích

Lyžařský areál Jezerné se nachází ve Velkých Karlovicích. Jedná se o sjezdovku s vlekem Tatrapoma s mírným sklonem, která je ideální pro rodiny s dětmi. Několikrát týdně se zde naskýtá možnost lyžování až do večera při umělém osvětlení.