Úvod > Aktuality > SkiPark Velká Chuchle se ve středu otevírá
SkiPark Velká Chuchle se ve stredu otevírá
"> SkiPark Velká Chuchle se ve stredu otevírá "> Okruh bude pro verejnost otevren ve 12 hodin "> Na bežky mužete i v Praze
Zimní sporty

SkiPark Velká Chuchle se ve středu otevírá

  • Vydáno28. ledna 2014
Vzhledem k tomu, že se podmínky pro výrobu technického sněhu zlepšily a teplota zůstává pod bodem mrazu, plánuje se na středu 29. ledna otevření běžeckého okruhu v pražské Chuchli. V tuto chvíli se intenzivně zasněžuje ta část trati, kde doposud leží malá vrstva sněhu.
Ski park ChuchleLyžařská trať bude připravena na vnitřní části závodiště v blízkosti klusácké dráhy. Její délka bude závislá na klimatických podmínkách, především na počtu mrazivých dní. Pro okruh se bude v případně dobrých klimatických podmínek (-3 °C a méně) přímo na místě vyrábět technický sníh, finální délka okruhu bude 1000 metrů, šířka 6 metrů a bude denně strojově upravován pro klasiku i pro bruslení.

Okruh bude pro veřejnost otevřen ve 12 hodin. Zatím bude k dispozici pouze krátký okruh, který se bude dle klimatických podmínek prodlužovat. Začne zde fungovat také půjčovna lyží. Ve středu 5. února 2014 se ve Ski parku Chuchle uskuteční Pražský pohár v běžeckém lyžování.