Úvod > Aktuality > Skiareál Mariánky hostí opět Evropský pohár ve snowboardingu
Skiareál Mariánky hostí opet Evropský pohár ve snowboardingu
"> Skiareál Mariánky hostí opet Evropský pohár ve snowboardingu ">  Pro návštevníky areálu v dobe závodu bude v provozu celá sjezdovka Krakonoška "> Napínavé duely jezdcu na snowboardech ve dvou témer identických slalomových tratích zacínají oba pracovní dny v 9:30 hod.
Zimní sporty

Skiareál Mariánky hostí opět Evropský pohár ve snowboardingu

  • Vydáno23. února 2015
Jedna z top akcí letošní snowboardové sezony v Česku se koná již toto úterý a středu, 24. a 25. února, a to na již tradičním místě v centru západočeského města Mariánské Lázně. Mezinárodní kolotoč snowboardových soutěží evropského poháru sem zavítal už popáté. Skiareál Mariánky je svou polohou ve výšce kolem 700 m n.m., reliéfem a sklonem svahu vhodnou lokalitou pro sportovní akci vrcholné úrovně. Atraktivní závod v paralelním slalomu láká jak jezdce tak diváky.
SnowboardSkiareál Mariánky ve spolupráci s hlavním pořadatelem soutěže Klubem Krušných hor připravil na úterý a středu pro snowboardové jezdce z deseti zemí napínavé souboje v paralelním slalomu na přehledné a široké sjezdovce. Napínavé duely jezdců na snowboardech ve dvou téměř identických slalomových tratích začínají oba pracovní dny v 9:30 hod. a program pokračuje nelítostným systémem vyřazování až do odpolední 13. hodiny, kdy uvidíte ty nejlepší závodníky ve finálových jízdách. Časový harmonogram platí pro oba soutěžní dny.

Ski MariánkyNa sjezdovkách v celém areálu je vrstva technického sněhu od 50 do 80 cm, těsně v předvečer závodů samozřejmě bude provedena specifická úprava dráhy také dle požadavků technického komisaře. Pro návštěvníky areálu v době závodu bude v provozu celá sjezdovka Krakonoška s legendární červenou kabinkovou lanovkou a levá strana Slamáku s vlekem. Další provoz bude pro lyžařskou veřejnost omezen minimálně, a to v pravé části Slalomáku. Bez omezení bude fungovat dětský park, občerstvení, půjčovna a servis. Večerní lyžování proběhne v úterý na levé straně Slalomáku a ve středu již na celé sjezdovce.

Vyhlášené lázeňské středisko Mariánské Lázně a lyžařský areál v jeho centru jsou bezpochyby bezvadným tipem na výlet během právě probíhajících jarních prázdnin. Spojte příjemné s užitečným a přijeďte s rodinou 24. a 25.2.2015 do Mariánek fandit, sportovat či jednoduše relaxovat. Soutěže komentuje ostřílený snowboardový moderátor Ondřej Krátoška.
Běžecké tratě v Mariánských Lázních

Běžecké tratě v Mariánských Lázních

V okolí Mariánských Lázní se pravidelně upravuje cca 90 km stop. Z toho 90% tratí má dvě stopy. Zpravidla jsou upraveny stopy kolem Golfu a přilehlé tratě vedoucí lesem, tzn. žlutá a modrá stopa.