Úvod > Aktuality > Ve Skiareálu Klínovec se už lyžuje
Ve Skiareálu Klínovec se už lyžuje
"> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Ve Skiareálu Klínovec se už lyžuje

  • Vydáno20. prosince 2020
Skiareál Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných hor, které tradičně nabízí po celou zimní sezónu výtečné sněhové podmínky. Na Klínovci se už od 18. prosince lyžuje, provoz byl zahájen na lanovkách Dámská, CineStar Express a Suzuki a na sjezdovkách Dámská, Pařezovka a Přemostěná. Kapacita areálu je však omezená, rezervujte si své místo na sjezdovce včas!

Klínovec skiZima začíná! Skiareál Klínovec otevřel několik svých sjezdovek. Provoz skiareálu se zatím musí obejít bez ubytování a gastro provozů, které vydává jídlo a pití pouze přes okénko. I tak se na Klínovci těší na všechny lyžaře a snowboardisty.

Aktuálně jsou otevřeny jsou sjezdovky Dámská (1 450 m), Pařezovka (1 500 m) a Přemostěná (1 650 m), dále propojovací cesty 2a a 3b. Správci skiareálu prosí všechny o důkladné nošení roušek při nástupu na lanovku a při pohybu v koridorech. Je to jediná možnost, jak si dlouhodobě udržet možnost lyžování. Sjezdovky jsou otevřeny od 9:00 do 16:00 hodin, celodenní skipas stojí přes e-shop 850 Kč, na pokladně pak 950 Kč.
 

Na horách zodpovědně a ve zdraví

ski areál KlínovecZvláštní doba žádá zvláštní opatření. Na Klínovci se dodržují veškerá aktuální vládní nařízení a doporučení. Důsledně se zde věnují hlavně poctivé dezinfekci dopravních zařízení a společných prostor které lyžaři navštěvují. Vyžadovaný management front bude prováděn pomocí nástupních koridorů. Při postupu v koridoru a při jízdě lanovkou bude vyžadována ochrana úst a nosu, a to buď pomocí roušky, respirátoru, ústenky či nákrčníku. 

Vybrané ochranné prostředky (roušky a nákrčníky) bude možné zakoupit přímo v areálu na všech pokladnách. Vyžadovány budou také doporučené rozestupy, které budou vyznačený pomocí barevných stuh. Pokud jste členy jedné domácnosti je možné stát v koridoru vedle sebe v počtu maximálně 2 lidí. Přístup k dopravním zařízením bude umožněn krajními turnikety, které jsou vzdálené několik metrů od sebe. Za turnikety je pohyb již volný, prosíme ovšem i tak o respekt k ostatním a dodržování určitých rozestupů. V rámci prevence také nesklapujte oranžové krycí bubliny na lanovkách.
 

V areálu platí kapacitní omezení

ski klínovecPro zajištění dlouhodobé a maximální bezpečnosti lyžařů i zaměstnanců skiareálu, a pro splnění přísných hygienických podmínek, jsou provozovatelé nuceni přistoupit ke kapacitnímu omezení areálu. Jen tímto způsobem je možné plnit veškerá vládní opatření a předejít hromadění lidí ve frontách, které by mohlo být použito proti celému tuzemskému lyžování. Kapacita areálu bude výrazně kapacitně omezena. Počet lyžařů se může měnit podle získaných zkušeností a v závislosti na spouštění dalších lanovek a vleků. Cílem ovšem bude vždy docílit stavu, kdy lze efektivně regulovat fronty dle vládních nařízení.

LyžařiVzhledem ke kapacitnímu omezení areálu bylo nutné zjednodušit a upravit ceník. Ten se nyní podobá spíše nákupu místenky v areálu. Ruší se slevy pro seniory, děti se nově berou ve věku od 0 do 16 let včetně. Prodávají se budou pouze denní skipasy, případně vícedenní skipasy, které budou násobky denních skipasů.

Z hlediska bezpečnosti, je nejjistější cestou pořídit si lístek online. Nákup přes e-shop je také jedinou zaručenou možností místa na sjezdovce. Kdo nakoupí online, může si být jistý, že si zalyžuje.
Skiareál Klínovec – největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec – největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec je největší a nejmodernější lyžařské středisko Krušných hor. Spolu s německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec který lyžařům nabízí 47 km sjezdovek od jeden a půldenní permanentky. Nově došlo k propojení Klínovce s Neklidem a Božím Darem.

Hora Klínovec s rozhlednou

Hora Klínovec s rozhlednou

Na nejvyšší hoře Krušných hor Klínovci (1244 m n.m.) leží 80 m vysoká dominanta radiotelekomunikační věže a rozhledna. Rozhledna zde stála už v 19. století, od 80let však byla ve velmi špatném stavu. Rozhledně hrozil dokonce zánik, ale od roku 2013 je znovu nádherná kamenná stavba přístupná.

Boží Dar – středisko zimních sportů

Boží Dar – středisko zimních sportů

Tím správným místem pro sport, rekreaci a odpočinek v panenské přírodě centrální části Krušnohoří je Boží Dar. Tři km od tohoto nejvýše položeného města v České republice (1 028 m) se nachází nejvyšší hora Krušných hor Klínovec (1 244 m) s horským hotelem, rozhlednou a lyžařským sjezdovým areálem.

Krušné hory – tajemné Rudohoří

Krušné hory – tajemné Rudohoří

Krušné hory nabízejí mnoho přírodních krás, zajímavých letních i zimních turistických cílů a památek. Vznikly kadomským vrásněním koncem starohor a počátkem prvohor. Pohoří se táhne v délce 130 km od Plesné až k Tisé na Děčínsku, nejvyšší horou je Klínovec (1 244 m n. m).

Lanovka z Jáchymova na Klínovec

Lanovka z Jáchymova na Klínovec

Na vrchol nejvyšší hory Krušných hor vede sedačková lanová dráha a to z Jáchymova přímo na vrchol Klínovce (1244 m. n. m.). Dolní stanice lanovky je vzdálena cca 3 km od středu města Jáchymova, horní pak cca 3 km od nejvýše položeného města v České republice – Božího Daru.

Skiareál Neklid na Božím Daru

Skiareál Neklid na Božím Daru

Lyžařské středisko Neklid s nadmořskou výškou 850 – 1135 m se nachází v těsném sousedství městečka Boží Dar, 3 km od známého německého střediska Oberwiesenthal.