Úvod > Aktuality > Skiareál Harrachov nabízí skvělé lyžování, zahájil provoz i lanovky v Rýžovišti
Skiareál Harrachov nabízí skvělé lyžování, zahájil provoz i lanovky v Rýžovišti
"> "> "> ">
Zimní sporty

Skiareál Harrachov nabízí skvělé lyžování, zahájil provoz i lanovky v Rýžovišti

  • Vydáno16. ledna 2020
I když letošní zima lyžařům nepřeje, Skiareál Harrachov nabízí pěknou lyžovačku na pěti svých sjezdovkách. Ve středu 15. ledna navíc středisko otevřelo i lanovku Rýžoviště – Čertova hora (Alfa). Lyžuje se hlavně na sjezdovkách Červená II v centru a Modré v Rýžovišti. V provozu je i večerní lyžování.
skiareál harrachovSki areál Harrachov leží 650 metrů nad mořem v západní části Krkonoš. Jedná se o jedno z nejnavštěvovanějších lyžařských center v České republice. Harrachov je rozdělen na tři samostatné ski areály: Čertova hora, Zákoutí a Amálka. Všechny tyto sjezdovky jsou v současné době otevřeny. Dopravu na vrch Čertovy hory zajišťují dvě čtyřsedačkové lanové dráhy a dva vleky. Také ty jsou v provozu, stejně jako sjezdovky Harrachov – Červená II. (1850 m) a Rýžoviště – Modrá (2 200 m).

Harrachov sjezdovkyProzatím zůstávají uzavřeny sjezdovky Rýžoviště – Červená I. a Rýžoviště – Černá. Všechny ostatní sjezdové tratě jsou otevřeny. Provozní doba lanovek je denně od 8:00 do 16:00, lyžuje se za ceny hlavní sezóny, tj. 690 Kč (5 hodin), k dostání jsou také bodové jízdenky (300 bodů = 770 Kč, lanová dráha "stojí" 30 bodů za jednu jízdu). Vratná záloha na čipovou kartu je 50 Kč. Aktuální výška sněhu na harrachovských sjezdovkách dosahuje 60 cm, sníh je zmrzlý.

večerní harrachovVečerní lyžování na LV Dopplik je připraveno v pátek a sobotu od 16:00 do 20:00 hodin. K dopravě do Harrachova můžete využít skibusy z Prahy a České Lípy, v centru města Harrachova jezdí harachovský skibus, který vás dopraví, až k lanovkám.

Na běžecké lyžování nejsou zatím vhodné podmínky, výška sněhové pokrývky je mimo sjezdovky pouze 10 cm. Harrachov zimní běžkařské stopy neupravuje. Souvislá sněhová pokrývka se dá očekávat pouze v nejvyšších partiích hor.
Ski areál Čertova hora v Harrachově

Ski areál Čertova hora v Harrachově

Sportovní areál Harrachov je jedno z nejkrásnějších míst zimních sportů. Lyžování na Čertově hoře je vhodné pro všechny generace. Kromě sjezdových tratí nabízí Harrachov také ideální podmínky pro lyžaře – běžce a lyžařskou turistiku všech stupňů náročnosti. Je také známým místem skokanských soutěží.

SnowKidz park v Harrachově

SnowKidz park v Harrachově

SnowKidz dětský park je v Harrachově v provozu od zimní sezóny 2010/11. Jako jediná lyžařská škola v Harrachově poskytuje SnowKidz park dětem 30 m dlouhý pojízdný koberec, snowtubingovou dráhu, koulovací prostor a nezbytné, moderní pomůcky důležité pro kvalitní dětskou lyžařskou výuku.

Slevová karta Harrachov Card

Slevová karta Harrachov Card

Město Harrachov nabízí svým návštěvníkům věrnostní kartu, díky které lze ušetřit tisíce korun na vaší dovolené. Kartu s mnoha slevami od permanentek, přes wellness centra, muzea až po návštěvu zoo nebo sklárny, můžete získat zdarma.

Skiareál Zákoutí v Harrachově – lyžování pro děti

Skiareál Zákoutí v Harrachově – lyžování pro děti

Harrachov patří k nejvýznamnějším rekreačním a sportovním střediskům západní části Krkonoš. V zimním období si můžete si vybrat z nabídky několika lyžařských tratí a vleků. Jedním takovým je skiareál ideální pro celou rodinu, ale především vaše děti – Skiareál Zákoutí.

Ski museum v Harrachově

Ski museum v Harrachově

Soukromá expozice mapuje vývoj harrachovského lyžování i místního lyžařského klubu. Můžete si prohlédnout ski staré více než 100 let, ale i skokanskou výzbroj od 50. let. Většina exponátů je ze soukromých sbírek.

Lyžařský areál Amálka v Harrachově

Lyžařský areál Amálka v Harrachově

Jedním z příjemných lyžařských areálů, kde můžete trénovat vaše lyžařské dovednosti, je ski areál Amálka v Harrachově. Široký svah uspokojí všechny lyžaře – od rekreačních přes sportovní až po závodní lyžaře.

Další aktuality

6.10.
2022
Podzimní Singltrek nadchne všechny cyklisty!

Podzimní Singltrek nadchne všechny cyklisty!

Liberecký kraj | Letní sporty
28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl