Úvod > Aktuality > Skiareál Čenkovice na Bukové hoře otevírá nový snowpark
Skiareál Čenkovice na Bukové hoře otevírá nový snowpark
"> ">
Zimní sporty

Skiareál Čenkovice na Bukové hoře otevírá nový snowpark

  • Vydáno18. ledna 2019
Skiresort Buková hora má skvělou zprávou pro všechny, kdo milují na svých prknech létat vzduchem či pilovat triky na překážkách. V sobotu 19. ledna 2019 totiž poprvé otevírá po několika letech nově zrekonstruovaný snowpark.
Snowboard BukovkaVe Skiresortu Buková hora v Orlických horách, na straně Čenkovic po letech opět ožije legendární snowpark, čímž v resortu vzniká nová samostatná zóna pro tento druh zábavy s veškerým zázemím a vlastními pravidly. Vylepšením prošel i systém privátních lyžařských výuk s instruktory, což přinese především efektivnější odbavení zákazníka.

Gravity Snowpark Bukovka se úplně poprvé otevře v sobotu 19. ledna 2019. Sněhu je dost, díky přírodě i technickému zasněžování, takže podmínky jsou opravdu skvělé. V sobotu bude zahájen provoz, který symbolicky na "Bukovce" oslaví v neděli 20. 1. 2019 Světovým dnem snowboardingu. Snowpark bude mít svá vlastní vyznačená pravidla i svou položku v ceníku. Tak zvanou "šlapačku" za 430 Kč. V její ceně bude zahrnut přejezd ze strany Červené Vody do Čenkovic a zpět. Snowpark bude mít dva vjezdy/vstupy - od sjezdovky Svitavské i od sjezdovky Třebovské. Jako další bude pro jízdu v parku sloužit vlek Svitavy, kde je zřízen speciální výstup do jeho horní části a pojede v režimu běžného ceníku. Slavnostní otevření snowparku proběhne 2. 2. 2019. Chystá se parádní program, celodenní focení a natáčet přijede Freeride TV.

Ski Červená VodaPro lyžování se na Bukové hoře nachází dva rozsáhlé lyžařské skiareály. Jeden na straně Čenkovic a druhý od Červené Vody. Milovníky zimních sportů zde čeká 7 sjezdovek s dvousedačkovou lanovkou, které jsou každodenně upravované s umělým zasněžováním a jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro vyspělé lyžaře. V Červené vodě naleznete nejdelší sjezdovku Orlických hor 2290 m. Také běžkaři si zde přijdou na své. Udržováno je několik desítek kilometrů běžeckých tras.
Skiresort Buková hora – lyžařské středisko Čenkovice

Skiresort Buková hora – lyžařské středisko Čenkovice

Lyžařské středisko Čenkovice, součást Skiresortu Buková hora, nabízí vyznavačům sjezdového lyžování tratě lehké a střední náročnosti v celkové délce přes 3000 metrů. Nahoru vás sveze čtyřsedačková lanová dráha s vyhřívanými sedačkami! Milovníky adrenalinu potěší nový snowpark.

Skiresort Buková hora – skipark Červená Voda

Skiresort Buková hora – skipark Červená Voda

V Orlických horách byl vybudován Ski areál Červená Voda, který svými parametry dosahuje alpské úrovně. Areál navazuje na sjezdové tratě, které vedou na Bukovou horu z horského střediska Čenkovice. Celková délka sjezdových tratí je 4440 metrů a najdete tu nejdelší sjezdovku Orlických hor s bublinou.

Lyžařská běžecká oblast Buková hora – Suchý vrch

Lyžařská běžecká oblast Buková hora – Suchý vrch

Dáváte přednost běžeckému lyžování než klasickému sjíždění vrchů? Máme pro vás zajímavý tip v nejjižnější části Orlických hor, kde najdete lyžařskou běžeckou oblast Buková hora – Suchý vrch.