!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Skiareál Čenkovice na Bukové hoře otevírá nový snowpark
Skiareál Čenkovice na Bukové hoře otevírá nový snowpark
"> ">
Zimní sporty

Skiareál Čenkovice na Bukové hoře otevírá nový snowpark

Vydáno 18. ledna 2019
Skiresort Buková hora má skvělou zprávou pro všechny, kdo milují na svých prknech létat vzduchem či pilovat triky na překážkách. V sobotu 19. ledna 2019 totiž poprvé otevírá po několika letech nově zrekonstruovaný snowpark.
Snowboard BukovkaVe Skiresortu Buková hora v Orlických horách, na straně Čenkovic po letech opět ožije legendární snowpark, čímž v resortu vzniká nová samostatná zóna pro tento druh zábavy s veškerým zázemím a vlastními pravidly. Vylepšením prošel i systém privátních lyžařských výuk s instruktory, což přinese především efektivnější odbavení zákazníka.

Gravity Snowpark Bukovka se úplně poprvé otevře v sobotu 19. ledna 2019. Sněhu je dost, díky přírodě i technickému zasněžování, takže podmínky jsou opravdu skvělé. V sobotu bude zahájen provoz, který symbolicky na "Bukovce" oslaví v neděli 20. 1. 2019 Světovým dnem snowboardingu. Snowpark bude mít svá vlastní vyznačená pravidla i svou položku v ceníku. Tak zvanou "šlapačku" za 430 Kč. V její ceně bude zahrnut přejezd ze strany Červené Vody do Čenkovic a zpět. Snowpark bude mít dva vjezdy/vstupy - od sjezdovky Svitavské i od sjezdovky Třebovské. Jako další bude pro jízdu v parku sloužit vlek Svitavy, kde je zřízen speciální výstup do jeho horní části a pojede v režimu běžného ceníku. Slavnostní otevření snowparku proběhne 2. 2. 2019. Chystá se parádní program, celodenní focení a natáčet přijede Freeride TV.

Ski Červená VodaPro lyžování se na Bukové hoře nachází dva rozsáhlé lyžařské skiareály. Jeden na straně Čenkovic a druhý od Červené Vody. Milovníky zimních sportů zde čeká 7 sjezdovek s dvousedačkovou lanovkou, které jsou každodenně upravované s umělým zasněžováním a jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro vyspělé lyžaře. V Červené vodě naleznete nejdelší sjezdovku Orlických hor 2290 m. Také běžkaři si zde přijdou na své. Udržováno je několik desítek kilometrů běžeckých tras.
Skiresort Buková hora - lyžařské středisko Čenkovice

Skiresort Buková hora - lyžařské středisko Čenkovice

Lyžařské středisko Čenkovice, součást Skiresortu Buková hora, nabízí vyznavačům sjezdového lyžování tratě lehké a střední náročnosti v celkové délce přes 3000 metrů. Nahoru vás sveze čtyřsedačková lanová dráha s vyhřívanými sedačkami! Milovníky adrenalinu potěší nový snowpark.

Skiresort Buková hora - skipark Červená Voda

Skiresort Buková hora - skipark Červená Voda

V Orlických horách byl vybudován Ski areál Červená Voda, který svými parametry dosahuje alpské úrovně. Areál navazuje na sjezdové tratě, které vedou na Bukovou horu z horského střediska Čenkovice. Celková délka sjezdových tratí je 4440 metrů a najdete tu nejdelší sjezdovku Orlických hor s bublinou.

Lyžařská běžecká oblast Buková hora – Suchý vrch

Lyžařská běžecká oblast Buková hora – Suchý vrch

Dáváte přednost běžeckému lyžování než klasickému sjíždění vrchů? Máme pro vás zajímavý tip v nejjižnější části Orlických hor, kde najdete lyžařskou běžeckou oblast Buková hora – Suchý vrch.

Další aktuality