Úvod > Aktuality > Skiareál Aldrov ve Vítkovicích začíná dnes novou sezónu
Skiareál Aldrov ve Vítkovicích začíná dnes novou sezónu
"> "> ">
Zimní sporty

Skiareál Aldrov ve Vítkovicích začíná dnes novou sezónu

  • Vydáno15. prosince 2018
Tak a je to konečně po krásném prosluněném létě a podzimu opět tady! Na tento víkend 15. až 16. prosince 2018 se hlásí pěkné počasí, sněhu je již dostatek a lyžařská sezóna na Aldrově v Krkonoších může konečně začít! Od soboty 15. prosince se jezdí denně od 8:00 do 16:00 hodin na lanovce Prezidentský expres až do konce sezóny! Snowpark Jizerka bude v provozu až od pátku 21. 12. 2018.

V Aldrově se nezdražuje

aldrovZima nám konečně nadělila trochu sněhu a tak může lyžařská sezóna v krkonošském Aldrově ve Vítkovicích začít! Spolu s další sezónou si pro vás skiareál připravil řadu novinek a vylepšení. I letos pokračuje předprodej skipasů z pohodlí domova přes webové stránky. Přes letní přestávku na Aldrově nezaháleli a investovali do nových technologií. Díky automatickému systému zasněžování s novým výkonným čerpadlem a rozšířením počtu zasněžovacích děl a tyčí je skiareál schopen v relativně krátkém čase vytvořit dostatek umělého sněhu v případě nepřízně počasí. Pokud nebude dostatečná přírodní sněhová nadílka, zajistíme vám lyžařský komfort výrobou technického sněhu během 2-3 dní při teplotách lehce pod bodem mrazu.

A dobrou zprávou je i to, že Aldrov je jeden z mála areálů, který pro nadcházející sezónu nezdražil jízdné! Ve vedelšjí sezóně do 21. prosince zaplatíte na celodenní skipas 410 korun, v hlavní sezóně pak 470 Kč (při koupi on-line 450 Kč).
 

Lepší osvětelní a vraceč karet

Během léta došlo také k rozšíření osvětlení jak na lanovce Prezidentský expres, tak i u lesa kde jsou sloupy osvětlení po 30m s moderními LED světly, a  tak se můžete těšit na lepší noční lyžování.

Novinkou je vraceč karet - ve spolupráci s dodavatelem odbavovacího systému se v areálu  vyvíjí vraceč karet pro pohodlné vrácení karet na výstupu lanovky Prezidentský expres. Pokud parkujete na horním parkovišti, můžete poté kartu vrátit při posledním výjezdu lanovkou.
 

Na jeden skipas dva areály

AldrovLyžařský areál Aldrov leží v nadmořské výšce 733 m n.m. a lyžaři si zde mohou vybrat jednu ze 4 sjezdových tratí – 3 se nacházejí na lanové dráze nazvané Prezidentský expres a jedna na vleku Jizerka. Čtyřsedačková lanovka Doppelmayr překoná výškový rozdíl 135 metrů během několika minut a každou hodinu přepraví až 2400 osob. Takže málokdy se stane, že byste na dolní stanici museli strávit více jak deset minut čekáním. Pojezdový pás vás od branek doveze až k najíždějící lavici lanovky. Otevírání lanovky se zúčastnil prezident Václav Klaus, proto byla nazvána Prezidentský expres.

Ski areál disponuje veškerým zázemím počínaje občerstvením a konče půjčovnou a servisem lyží a snowboardů - to vše v horské boudě Aldrov, která se nachází u dolní stanice lanovky. V letošním roce se propojili všechny 2 areály Vítkovického údolí (Aldrov a Vurmovka) jedním odbavovacím systémem. Vznikl  "Golden Pass", se kterým můžete navštívit lanovku a 2 vleky, to je celkem 5 sjezdovek.
Skiareál Aldrov – Vítkovice

Skiareál Aldrov – Vítkovice

Vítkovice v Krkonoších leží na rozhraní Libereckého a Královéhradeckého kraje v průměrné nadmořské výšce 683 m n. m. Dominantou obce je hora Kotel (1435 m n. m.). Skiareál Aldrov Vítkovice nabízí výborné sněhové podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování.

Skiareál Vurmovka Vítkovice

Skiareál Vurmovka Vítkovice

Skiareál Vurmovka se nachází ve Vítkovicích v Krkonoších. Areál je vhodný především pro rodiny s malými dětmi. Díky propojenému odbavovacímu systému je možné využít tzv. Golden Pass i na další areály ve Vítkovickém údolí.

Další aktuality