!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Ski areál Špičák zahajuje sezónu
Ski areál Špičák zahajuje sezónu
"> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Ski areál Špičák zahajuje sezónu

Vydáno 18. prosince 2020
Od pátku 18. 12. zahájí Ski areál Špičák na Šumavě u Železné Rudy zimní sezónu. V provozu bude lanová dráha, půjčovna, lyžařská škola a gastroprovozy v režimu výdejních okének. Lyžaři si mohou zalyžovat na sjezdovce 3a s přejezdem na 2b a pro nejmenší bude k dispozici dětské lyžařské hřiště s posuvným kobercem.
Ski ŠpičákŽeleznorudský Ski&Bike Špičák zahajuje od pátku 18. prosince 2020 lyžařskuo sezónu. V provozu bude lanová dráha, kde bude zaveden tzv. management front, aby byl zachován odstup 2 m a tím se vyloučilo riziko možného šíření viru. Otevřena bude sjezdovka 3a s přejezdem na 2b a dětské lyžařské hřiště s posuvným kobercem.

Funguje i lyžařská škola, kde probíhají všechny výuky, kromě skupinových. Stejně tak je v plném provozu půjčovna, kde je regulován počet zákazníků podobně jako v ostatních obchodech. Všechna občerstvení fungují v režimu výdejních okének dle platného nařízení vlády.

Veškerý personál je vybaven ochrannými prostředky. Pro návštěvníky ve Ski areálu Špičák připravili zdarma desinfekce v každém provozu. Novinkou letošní sezóny je možnost kompletního nákupu online zde na spicak.cz. Tuto možnost doporučujeme. Nákup skipasů, půjčovny i lyžařské školy vyřídíte v teple domova a po příjezdu rovnou lyžujete.
 

Skipas je lépe zakoupit on-line

Ski ŠpičákKartu se skipasem zakoupenou přes e-shop není také nutné vracet po skončení lyžování, lze ji využívat pro další nákupy jednotlivých jízdenek (s výjimkou celosezónních, tam se nákup provede jen jednou v sezoně) nebo i jiných služeb poskytovaných areálem (půjčovna, lyžařská škola). Jinak v areálu budou mj. desinfikovat jednotlivé čipové karty po jejich vrácení, návštěvníkům nabídnou (bude možné si na místě zakoupit) i stylové roušky či nákrčníky.
 
Ski ŠpičákCelodenní skipas pro dospělého v hlavní sezoně pořízený přes zvýhodněný nákup na e-shopu stojí 646 korun (bez jakéhokoli čekání ve frontě). Lze jej koupit i přímo na místě za 680 korun. Na online nákupu nově vydělají také držitelé sezónních skipasů, především návštěvníků, kteří v areálu pravidelně lyžují. Díky věrnostnímu programu spuštěnému právě pouze v e-shopu dosáhnou na 20% slevu z aktuální ceny jakékoliv sezónní jízdenky, což už představuje tisícikorunové úspory. Špičácký e-shop pak také rozšířil sortiment, a kromě jízdenek nebo dárkových poukazů, je přes něj možné rezervovat a nakoupit např. i kurzy lyžařské školy nebo věci z půjčovny.


Na co se ve Ski&Bike Špičák připravit, a co lyžaře kvůli pandemii čeká?

 • ski špičákměl by si koupit, pokud možno, skipas online přes e-shop
 • po příjezdu na parkoviště a vystoupení z auta si nasadí roušku/nákrčník (ochrana nosu a úst je s výjimkou lyžování/při sjezdu v areálu povinná, i při dopravě lanovkou/na vlecích)
 • když nemá zakoupen online skipas míří do koridorů před kasami v areálu (nutno dodržovat rozestupy minimálně 2 metry, je označeno)
 • ski špičákse zakoupeným skipasem se přesune v roušce k lanovce/vlekům, kde jsou vyhrazeny tři nástupní koridory vzdálené od sebe na šířku 2 metry, délkové rozestupy mezi lidmi ve frontě se dodržují minimálně na délku lyží
 • u nástupních koridorů je vždy přítomna obsluha areálu, které vše vysvětlí a poradí
 • sedačky lanovky nemusí být plně obsazeny, obsluha respektuje, kdo s kým chce vyjet na vrchol Špičáku
 • při výstupu z lanovky na vrcholu Špičáku, stejně jako kdekoli na sjezdovce či jinde v areálu je možno se shromažďovat v maximálním počtu 6 lidí
 • občerstvení je možno si zakoupit ve výdejovém okénku (předpokládá se otevření jednoho na vrcholu a druhého u nástupu na lanovku)
 • Ski Špičákobčerstvení konzumovat mimo skupinu lidí, konzumace alkoholu je stejně jako na jiných veřejných prostranstvích zakázána (nebude v areálu ani prodáván)
 • může kdykoli využít desinfekční prostředky dostupné na řadě míst v areálu: od parkoviště, kas, toalet, půjčovnu
 • po skončení lyžování, pokud si nebude ponechávat kartu na nahrání další jízdenky/skipasu na jiné dny, vrátí ji do automatu na parkovišti nebo v kase (bude vydezinfikována)
 • po skončení lyžování (ani během něho) se neshlukovat ve skupinách více než 6 lidí
Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák - Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka vás přepraví ze Sport areálu Špičák až na vrchol Špičáku (1202 m). Přepraví zde bez problémů pěší i cykloturisty, paraglidisty a tělesně postižené turisty. Přeprava kol a kočárků je zde zdarma.

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna postavená roku 2014 na šumavském Špičáku měří 26,5 metru a na její vrchol vede celkem 135 schodů. Svou výškou převyšuje všechny okolní stromy a nabízí tak jedinečný výhled na Šumavu z obou stran, za jasného počasí lze dohlédnout i Dachsteinské Alpy.

Další aktuality

22.1.
2021
Přijeďte lyžovat do Bílé stopy na Šumavu

Přijeďte lyžovat do Bílé stopy na Šumavu

Šumava | Zimní sporty
30.12.
2020
Šumavou už se prohánějí první běžkaři

Šumavou už se prohánějí první běžkaři

Šumava | Zimní sporty
23.11.
2020
Na šumavském Špičáku už zasněžují

Na šumavském Špičáku už zasněžují

Šumava | Zimní sporty