Úvod > Aktuality > Na šumavském Špičáku se lyžuje za výborných podmínek
Na šumavském Špičáku se lyžuje za výborných podmínek
"> "> "> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Na šumavském Špičáku se lyžuje za výborných podmínek

  • Vydáno29. ledna 2022
Výborné podmínky pro lyžování panují i nadále na šumavském Špičáku. Areál v tomto týdnu ještě na některých pasážích využíval technické zasněžování, které ale bude o nastávajícím víkendu už vypnuté. Na upravených sjezdovkách tady stále leží do 70 cm sněhu. V sobotu 29. ledna se tu koná závod pro veřejnost – Red Bull Homerun. Provozu areálu se ale dotkne jen minimálně. Zhruba od 14 hodin bude uzavřena sjezdovka číslo 1 Turistická, start závodu je pak naplánován na 15,45 hodin. Zatrénovat si přímo ve středisku mohou nově i běžkaři.
Aktuálně se na šumavském Špičáku lyžuje na 13 sjezdovkách z 15. Z těch hlavních pak na jedničce Turistické (modrá), dvojce U zalomeného (červená), trojce Slalomové (červená) a rodinné Spodní Šanci (modrá, číslo 5). Dále také na sjezdovce od hlavního parkoviště (č. 10), pro děti a začátečníky ještě na tratích pod hotelem Sirotek (č. 7 a 8) či dětském hřišti s pohyblivým kobercem (č. 11) před chatou Hanička. Snowpark (překážky v něm) se stále připravuje, otevřen by mohl být v příštím týdnu.

U dojezdu sjezdovky číslo 1 Turistické byl upraven zhruba tříkilometrový okruh s běžkařskými stopami. V okolí jsou pak desítky kilometrů dalších turistických tras. Běžky jsou samozřejmě také ve výbavě zdejší půjčovny, takže lze kombinovat třeba dopolední sjezdovky s odpoledním výběhem do stopy.               
 

Závod Red Bull Homerun

home runSobotního závodu Red Bull Homerun by se mělo zúčastnit cca 300 lyžařů nebo snowboardistů. Limitem kromě maximálního počtu účastníků byla ještě spodní věková hranice – 16 let. Závodí muži a ženy v kategorii lyže a snowboard, a ještě se vyhlásí vítěz nejlepšího kostýmu. Kapacita závodu už je naplněna, takže se nejde přihlásit na místě. Diváci mohou být podél trati pouze na lyžích, v prostoru cíle pak i na botách. Po ukončení závodu organizátoři počítají s venkovní party (v souladu s pandemickými opatřeními).

Ve zkratce bude průběh závodu vypadat následovně – před startem se účastníci dopraví lanovkou na sjezdovku č. 1 Turistickou, kde odloží lyže nebo snowboardy. Přesunou se na startovní čáru, které je zhruba 200 metrů níže od jejich vybavení. Po odstartování musí co nejrychleji vyběhnout svahem ke svým lyžím či snowboardům, vklouznout do nich a projet celou sjezdovku s cílem v prostoru u věže rozhodčích (v místech cíle letních cyklistických závodů v downhillu, dojezd sjezdovek číslo 1 a 2).
Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák – Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.