Úvod > Aktuality > Na šumavském Špičáku se lyžuje za výborných podmínek
Zimní sporty

Na šumavském Špičáku se lyžuje za výborných podmínek

  • Vydáno29. ledna 2022
Výborné podmínky pro lyžování panují i nadále na šumavském Špičáku. Areál v tomto týdnu ještě na některých pasážích využíval technické zasněžování, které ale bude o nastávajícím víkendu už vypnuté. Na upravených sjezdovkách tady stále leží do 70 cm sněhu. V sobotu 29. ledna se tu koná závod pro veřejnost – Red Bull Homerun. Provozu areálu se ale dotkne jen minimálně. Zhruba od 14 hodin bude uzavřena sjezdovka číslo 1 Turistická, start závodu je pak naplánován na 15,45 hodin. Zatrénovat si přímo ve středisku mohou nově i běžkaři.
Aktuálně se na šumavském Špičáku lyžuje na 13 sjezdovkách z 15. Z těch hlavních pak na jedničce Turistické (modrá), dvojce U zalomeného (červená), trojce Slalomové (červená) a rodinné Spodní Šanci (modrá, číslo 5). Dále také na sjezdovce od hlavního parkoviště (č. 10), pro děti a začátečníky ještě na tratích pod hotelem Sirotek (č. 7 a 8) či dětském hřišti s pohyblivým kobercem (č. 11) před chatou Hanička. Snowpark (překážky v něm) se stále připravuje, otevřen by mohl být v příštím týdnu.

U dojezdu sjezdovky číslo 1 Turistické byl upraven zhruba tříkilometrový okruh s běžkařskými stopami. V okolí jsou pak desítky kilometrů dalších turistických tras. Běžky jsou samozřejmě také ve výbavě zdejší půjčovny, takže lze kombinovat třeba dopolední sjezdovky s odpoledním výběhem do stopy.               
 

Závod Red Bull Homerun

home runSobotního závodu Red Bull Homerun by se mělo zúčastnit cca 300 lyžařů nebo snowboardistů. Limitem kromě maximálního počtu účastníků byla ještě spodní věková hranice – 16 let. Závodí muži a ženy v kategorii lyže a snowboard, a ještě se vyhlásí vítěz nejlepšího kostýmu. Kapacita závodu už je naplněna, takže se nejde přihlásit na místě. Diváci mohou být podél trati pouze na lyžích, v prostoru cíle pak i na botách. Po ukončení závodu organizátoři počítají s venkovní party (v souladu s pandemickými opatřeními).

Ve zkratce bude průběh závodu vypadat následovně – před startem se účastníci dopraví lanovkou na sjezdovku č. 1 Turistickou, kde odloží lyže nebo snowboardy. Přesunou se na startovní čáru, které je zhruba 200 metrů níže od jejich vybavení. Po odstartování musí co nejrychleji vyběhnout svahem ke svým lyžím či snowboardům, vklouznout do nich a projet celou sjezdovku s cílem v prostoru u věže rozhodčích (v místech cíle letních cyklistických závodů v downhillu, dojezd sjezdovek číslo 1 a 2).
Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák – Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.

Další aktuality

Prohlédněte si Plzeňské historické podzemí za svitu baterek

Zpestřete si předvánoční čas nevšedním zážitkem – objevováním tajemství labyrintu chodeb, sklepů a studní pod západočeskou metropolí netradičně, za svitu baterek. Speciální prohlídky Plzeňského historického podzemí, které vás zavedou i do běžně nepřístupné části podzemní chodby, se konají od čtvrtka 7. prosince do neděle 10. prosince 2023 – vždy od 17:00 a 18:00 hodin. Vstupenky na hodinovou prohlídku podzemí za svitu baterek jsou v prodeji online.
Plzeňský kraj | Památky

Ski areál Špičák zahajuje sezónu – lyžaři si užijí většinu sjezdovek

Prvním lyžováním a prakticky hned na všech upravených sjezdovkách zahájí 7. prosince 2023 největší areál Plzeňského kraje Ski&Bike Špičák novou zimní sezonu. Na sjezdovkách nyní leží v průměru 50 cm sněhu v kombinaci přírodního a technického. Až na malé výjimky v podobě horního úseku dvojky U zalomeného a černé Šance (nejprudší v ČR) se hned od úvodního dne bude lyžovat na všech tratích. Poprvé v zimní sezoně bude od také otevřena restaurace U Lanovky, dále lyžařská škola, servis i půjčovna vybavení.
Plzeňský kraj | Zimní sporty

10 tipů pro zimní rodinnou dovolenou na Šumavě

Přemýšlíte, kde si užít zimní dovolenou na Šumavě s celou rodinou? Pak se nechte inspirovat tipy portálu Kudy z nudy, které vás určitě nezklamou. Pozveme vás nejen na svahy šumavských hor a do ticha lesních samot, ale i za zvířátky, pro které je národní park domovem.
Plzeňský kraj | Zimní sporty

Plzeň Design Week 2023 aneb Umění na prodej

Na začátku prosince 2023 se bývalá vozovna městských dopravních podniků, dnes kreativní zóna DEPO2015, promění v centrum designu a módy. Letošní ročník Plzeň Design Weeku bude od 2. do 3. prosince věnován českému designu v různých podobách, a to i v těch nejběžnějších věcech. Letošním téma zní "Umění na prodej!"
Plzeňský kraj | Zážitky

Sušický ručně vyřezávaný betlém vás určitě nadchne

Stálou expozici muzea a mechanický sušický betlém, který představuje starobylá tradiční řemesla v půvabné šumavské krajině s významnými památkami a lidovou architekturou Sušicka, můžete navštívit ve vánočním čase a zpříjemnit si tak sváteční atmosféru. Betlém je přístupný v otevírací době muzea a pouští se v 9:00, 10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00 a 15:30 hodin.
Plzeňský kraj | Kultura

Plzeň si připomene dobytí města stavovskými vojsky generála Mansfelda

Listopad nabízí zajímavá výročí z dějin města Plzně. Jedna z nejvýznamnějších událostí se odehrála 21. listopadu 1618, kdy byla Plzeň poprvé ve své historii dobyta. Stalo se tak nedlouho po pražské defenestraci, kdy se stavovská vojska pod vedením hraběte Arnošta Mansfelda rozhodla postavit se tehdy velmi dobře opevněné katolické Plzni. Rekonstrukce dobytí města se odehraje 25. listopadu 2023 na dochovaných hradbách v centru Plzně.
Plzeňský kraj | Zážitky

Klatovské katakomby zvou k návštěvě i v zimě

Kam vyrazit na výlet, až teploty klesnou pod mez lákající k výletům do přírody? Zkuste klatovské katakomby! Kromě netradičního zážitku vám prohlídka pomůže porozumět důležitosti jezuitského řádu v jižních Čechách. Pěkně zrekonstruovaná expozice v podzemí jezuitského kostela vás zavede k hrobce Koců z Dobrše, cisterně na vodu a ukáže vám i systém spouštění rakve do původně nepřístupných krypt.
Plzeňský kraj | Památky

Udělejte si procházku k Tříjezerní slati

Národní park Šumava láká k příjemnému výletu v každou roční dobu. Využijte poslední možnosti vychutnat si barvy podzimu, než přijde bílá zima. K procházce vás tentokrát pozveme do srdce národního parku, na Tříjezerní slať a k Vchynicko – Tetovskému kanálu.
Plzeňský kraj | Příroda