Úvod > Aktuality > Na šumavském Špičáku otevřeli další sjezdovku s vlekem a začne i večerní lyžování
Na šumavském Špicáku se otevrely další sjezdovky
"> Na šumavském Špicáku se otevrely další sjezdovky "> Ski&Bike Špicák v Železné Rude už léta patrí mezi tradicní TOP ceské areály "> Na sjezdovce Lubák opet vznikne snowpark Freestyle Area

Na šumavském Špičáku otevřeli další sjezdovku s vlekem a začne i večerní lyžování

Vydáno 10. ledna 2020 Zimní sporty
Pár mrazivých dnů tohoto týdne umožnilo v šumavském skiareálu Špičák zasněžit další sjezdovku, takže aktuálně jsou otevřeny dvě trati. Ve středu 8. ledna 2020 byla v celé její délce otevřena rodinná Spodní Šance a v provozu je tak zároveň po lanovce i další vlek. Počínaje tímto pátkem 10. ledna, následně pak v sobotu a ve středu se na ní bude konat i večerní lyžování od 18:30 do 21:00 hodin.
Ski ŠpičákSki&Bike Špičák v Železné Rudě už léta patří mezi tradiční "top české areály". Jeho sportovní sjezdovky v kombinaci s lehčími tratěmi pro rodiny s dětmi či precizně zvládnutá lyžařská škola potěší širokou skupinu lyžařů a snowboardistů všech úrovní sjezdového lyžování.

Od konce prosince se tady zatím lyžovalo na hlavní trati v kombinaci horního úseku trojky Slalomové a dolní části dvojky U zalomeného. K dispozici je stále též lyžařské hřiště s pohyblivým kobercem pro nejmenší děti před chatou Blaženka. Nově pak taky bude pod hotelem Sirotek o víkendu zprovozněn ručičkový vlek pro nejmenší děti z lyžařské školy. Od soboty 11. ledna zahajuje lyžařský areál Špičák šestitýdenní oblíbené víkendové kurzy pro děti.
 
V největším šumavském středisku Plzeňského kraje se stále lyžuje za výhodnější ceny vedlejší sezony (při nákupu online o 5 procent levnější skipasy než u kas). Víkend by tu měl být díky inverznímu počasí, na rozdíl od mlhavých a zatažených nížin, s jasnější oblohou. Přírodní sníh ale předpovědi zatím v pár nejbližších dnech nehlásí.   
 
Každý den je ve Ski&Bike Špičák otevřena lyžařská škola, půjčovna, servis lyží a všechna gastro zařízení. Lanovka na vrchol Špičáku, kotva na Spodní Šanci a vleky pro děti včetně pohyblivého koberce jsou v provozu od 8:30 do 16:00 hodin. Večerní lyžování na Spodní Šanci každý pátek, sobotu a středu od 18:30 do 21:00 hodin, poblíž je občerstvení v novém vyhřívaném stanu a v chatě Blaženka.
Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák - Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.