Úvod > Aktuality > Ski areál Razula oslaví už 10. výročí od zahájení provozu
Ski areál Razula oslaví už 10. výročí od zahájení provozu
">
Zimní sporty

Ski areál Razula oslaví už 10. výročí od zahájení provozu

  • Vydáno1. ledna 2014
Ski areál Razula Velké Karlovice si v nadcházející zimní sezóně připomíná jubileum – 10 let od zahájení provozu. Oslava se uskuteční v sobotu 1. února 2014. Pro návštěvníky bude připraven zábavný program na hlavní sjezdovce Razula. Areál Razula během zimy pro lyžaře připravuje řadu doprovodných akcí. Od 2. 1. 2014 bude platit bonusová akce Lyžuj a plav, díky níž lyžaři získají k vybraným skipasům ve všední dny hodinový vstup zdarma do termálních bazénů Wellness Horal vedle sjezdovky Horal. Ve Ski areálu Razula jsou aktuálně v provozu sjezdovky Razula a sjezdovka Horal a to denně od 9 do 16 hodin, lyžuje se za snížené ceny. Až do odvolání je vzhledem k sněhovým podmínkám zrušeno večerní lyžování.
V areálu Razula při této příležitosti proběhne výstava historických pohlednic „Půl století proměn“, která ukazuje, jak se v průběhu let změnilo karlovické údolí Léskové. Výstava bude k vidění až do konce sezóny.

Pro návštěvníky bude dále připraveno soutěžní odpoledne, v němž se mohou utkat v neobvyklých disciplínách, mj. v běhu do vrchu na sněžnících nebo na překážkové dráze pro mistry lyžaře.

Zlatým hřebem bude soutěž v synchronizovaných jízdách na lyžích, do níž se mohou zapojit zájemci z řad široké veřejnosti v různě početných skupinách od dvou do šesti osob. Nezáleží ani tak na náročnosti sestavy nebo preciznosti provedení. Hodnotit se bude zejména originalita vystoupení či kostýmy, bonusové body mohou soutěžící dostat také za použití retro vybavení. Nejlepší týmy se mohou těšit na atraktivní ceny. Kdo dorazí v dobovém kostýmu, bude mít slevu 50 % na skipas.
 
Ski areál Razula je součástí Resortu Valachy. Tvoří ho 3 sjezdovky s 6 vleky o celkové délce 2 km. Zatímco na sjezdovkách Horal a Galik u stejnojmenných hotelů se lyžovalo již v minulém století a před 10 lety byly „jen“ včleněny do komplexu lyžařského areálu, hlavní sjezdovka Razula byla v roce 2003 vystavěna zcela nově. FIS sjezdovka Razula se řadí mezi nejdelší lyžařské svahy v regionu, má 1 000 metrů s převýšením 210 metrů. Rodiny s dětmi vyhledávají zejména mírnou sjezdovku Horal, kde bývá při příznivých sněhových podmínkách také snowtubing.
Hotel Galik – cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik – cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik ve Velkých Karlovicích je ideálním výchozím bodem řady turistických, cyklistických i běžkařských tras uprostřed CHKO Beskydy. Díky příznivým cenám ubytování i stravování je nakloněn rodinám, seniorům, studentům a nenáročným cestovatelům. Nabízí služby pro cyklisty včetně půjčovny kol.

Termální bazény Wellness Horal – moře na Valašsku

Termální bazény Wellness Horal – moře na Valašsku

Nyní už vás v Beskydech nezaskočí ani obleva v zimě nebo deštivé počasí v létě. Wellness Horal s termálními bazény v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích přináší relaxaci i zábavu ve slané vodě vyhřívané až na 36°C po celý rok.

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích – rodinné lyžování v Beskydech

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích – rodinné lyžování v Beskydech

Turisticky atraktivní chráněná krajinná oblast Moravskoslezských Beskyd a Javorníků nabízí také špičkově vybavený lyžařský areál s nejmodernějšími vleky. Ski areál Razula nabízí celkem čtyři sjezdové tratě a snowpark.