Úvod > Aktuality > Milovníci wellness míří letos na Valašsko, ve Velkých karlovicích si užijí lyžaři i běžkaři
Zimní sporty

Milovníci wellness míří letos na Valašsko, ve Velkých karlovicích si užijí lyžaři i běžkaři

  • Vydáno11. ledna 2022
Velkou výhodou Velkých Karlovic je jejich poloha v překrásném údolí uprostřed Beskyd, kde se drží sníh zpravidla až do Velikonoc. Jsou zde ideální podmínky pro zimní sporty, zejména pro běžecké lyžování, a to pro sportovce všeho věku i kondice. Romantické dřevěné chaloupky poseté po stráních zasněžených kopců, klikatící se stezky mezi nimi a nádherné výhledy do krajiny. To vás čeká v okolí Velkých Karlovic, malebné valašské vesničce v nejvýchodnějším cípu České republiky. V zimě sem ovšem míří nejen milovníci krásné přírody, ale především běžkování a špičkového wellness.
Sjezdovka RazulaPředpověď slibuje o víkendu na Razule slunečné a mrazivé počasí , což jsou skutečně skvělé podmínky, které by si lyžaři určitě neměli nechat ujít. Přímo ve Velkých Karlovicích je upravováno a značeno 50 km běžeckých tras ve 13 okruzích, které se vzájemně prolínají. Na tuto síť v údolí navazuje dalších 50 km běžeckých tras na okolních hřebenech. Můžete tak prožít celý den na běžkách, aniž byste opustili území obce.

Pro úplné začátečníky je vhodná louka pod Spa hotelem Lanterna, kde je několik stop na klasiku i trasa upravená na bruslení (okruh pod Lanternou měří cca 1 km, je zcela rovný a ideální pro správnou výuku běžkařské techniky). Můžete se také vydat na tříkilometrovou trasu mezi Lanternou a Machůzkami, která má správnou šířku i pro bruslení. Přímo u stopy je parkoviště a půjčovna běžek

Karlovská padesátka ovládne Velké Karlovice v sobotu 29. ledna 2022. Závod, jenž je součástí seriálu Ski tour, tradičně do obce přitahuje stovky sportovních nadšenců. Ti si mohou vybrat mezi trasami v délce 10, 25 a 50 kilometrů.

Pokud se chcete naučit správně běžkovat, nebo si "jen" vylepšit techniku klasiky i volného stylu, přihlaste se na oblíbený 4denní běžkařský kemp ve Velkých Karlovicích. Začátečníkům i pokročilým se tady budou 14. – 17. 2. 2022 věnovat zkušení lektoři, proberete detaily tréninků, správného běžkování a čeká vás i videoanalýza vašich dovedností a spousta rad, jak vybrat vybavení a jak o něj pečovat, abyste si běžkování co nejvíce užili.

Na své si přijdou lyžaři, příznivci golfu i nadšení pekaři!
Lyžaři tady ocení nabídku upravených sjezdových tratí. Mezi nejoblíbenější patří hlavní sjezdovka Razula u hotelu Lanterna (1 km, převýšení 210 m), kterou využívají k tréninkům i profesionální sjezdaři. Rodiny najdou ideální vyžití na sjezdovce Horal (350 m, převýšení 40 m), kde je při dobrých podmínkách v provozu i snowtubing!

Ti, kdo chtějí zažít něco netradičního, pak mohou vyzkoušet zábavný program pro golfové začátečníky, rodiny s dětmi i aktivní sportovce. Na rozdíl od letních měsíců se zimní program odehrává „pod střechou“ v prostorách golfové recepce ve Velkých Karlovicích, kde si s instruktorem vyzkoušíte odpalování, puttování (hru na jamky) i golfový simulátor AboutGolf – vybavení vám tady půjčí. Je to ideální zábava pro dlouhé zimní večery. A pokud toužíte po zábavě trochu jiného druhu, vydejte se na kurzy pečení pravých frgálů pod vedením zkušených pekařek Resortu Valachy. Během necelých tří hodin se dozvíte více o tomto valašském koláči a naučíte se, jak se vyrábí – od chystání těsta a náplně po upečení. S hotovým výrobkem si odnesete i certifikát o přijetí do valašského cechu pekařského.
 
Valašské moře za odměnu
Největším lákadlem Velkých Karlovic je relaxační centrum Wellness Horal s trojicí termálních bazénů se slanou vodou vyhřívanou na 36 °C! Součástí je i fitness centrum a saunový svět s nabídkou thajských, ayurvédských, balijských masáží i kosmetických procedur. Můžete si dopřát exotickou masáž od masérů z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie a v nabídce tady mají i speciální masáž nohou, kterou oceníte po sportu. Otevřeno je denně od 9:30 do 21:30 hodin a ubytovaní hosté hotelu Horal a Lanterna mají vstup zdarma.

Wellness Horal patří k tuzemským průkopníkům moderních trendů v saunování a jako jedno z mála v ČR nabízí návštěvníkům saunové rituály. Jde o zpestření saunování za asistence saunéra, který víří horký vzduch v sauně pro zvýšení pocitu horka a podává návštěvníkům tělu prospěšné produkty k potírání pokožky. Rituály se konají zdarma osmkrát denně, jeden v 10 hodin ráno pro děti. Rodinné saunování je skvělým prostředkem k budování imunity. Pokud hledáte místo, kde budete mít na relaxaci naprostý klid, komorní atmosféru má nedaleké L-Spa vyhlášeného Spa hotelu Lanterna. Odpočinete si v krytém bazénu s vodními atrakcemi (28-29 °C, plocha 56 m²), ve whirlpoolu se slanou vodou, dopřát si můžete relax v saunovém světě s ochlazovacím jezírkem.
Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích – rodinné lyžování v Beskydech

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích – rodinné lyžování v Beskydech

Turisticky atraktivní chráněná krajinná oblast Moravskoslezských Beskyd a Javorníků nabízí také špičkově vybavený lyžařský areál s nejmodernějšími vleky. Ski areál Razula nabízí celkem čtyři sjezdové tratě a snowpark.

Ski areál Synot Kyčerka ve Velkých Karlovicích

Ski areál Synot Kyčerka ve Velkých Karlovicích

Ski areál se v posledních letech stává oblíbeným místem lyžařů v Beskydech. Přispěla k tomu také další modernizace a rozšíření nabídky. Areál je vhodný pro rodiny s dětmi, ale i pro ostatní milovníky zimních sportů.

Beskydy na běžkách – běžecké trasy Velké Karlovice

Beskydy na běžkách – běžecké trasy Velké Karlovice

Velké Karlovice přináší skvělé příležitosti pro běžkaře. Celá oblast je protkána strojově upravovanými a pečlivě značenými trasami různé délky a náročnosti, větví se do několika údolí a jen páteřní silnice „od cedule k ceduli“ měří téměř 10 kilometrů.

Resort Valachy – relaxace a zážitky v srdci Beskyd

Resort Valachy – relaxace a zážitky v srdci Beskyd

Resort Valachy ve Velkých Karlovicích nabízí jedinečné zážitky i chvíle plné pohody v srdci Beskyd. Dokonalou relaxaci zažijete v hotelech Lanterna a Horal, zabavit se můžete nejen túrami, cyklovýlety a lyžováním, ale také gastro kurzy nebo golfem.

Biofarma na Lúce

Biofarma na Lúce

Nabízíme ubytování v soukromí v samém srdci Valašského Království na samotě ve Velkých Karlovicích.

Muzeum Velké Karlovice – expozice života na Valašsku

Muzeum Velké Karlovice – expozice života na Valašsku

Stálá expozice Karlovského muzea v bývalém kupeckém domě je věnována historii obce, salašnictví, lidové řemeslné výrobě. Jádrem národopisné sbírky je doma vyráběné zemědělské a salašsnické nářadí, postupy zpracování vlny, lnu a výroby ovčího sýru.

Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích

Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích

Užijte si dovolenou nabitou zážitky i relaxací. Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích je ideálním místem pro aktivní dovolenou i pobyty rodin s dětmi. Popularitu si získal díky možnosti celoročního koupání v termálních bazénech se slanou vodou. V areálu je i golfové hřiště a tenisový kurt.

Beskydská lyžařská magistrála

Beskydská lyžařská magistrála

Beskydská magistrála představuje unikátní síť upravovaných běžeckých tras v Beskydech. Propojeny jsou zde upravované trasy o délce 300 km v 9 lokalitách po celých Beskydech, které se dají využít i mimo zimní sezonu.

Zvonice Soláň

Zvonice Soláň

Fakta o historii Soláně, jeho obyvatelích, jejich životním stylu a kultuře, propaguje oblast Soláně publicisticky, edičně a organizací společenských a kulturních akcí spojených s aktualizací valašských zvyků a tradic.

Rozhledna Sůkenická – Čarták

Rozhledna Sůkenická – Čarták

40 m vysoká rozhledna poblíž hraničního přechodu Bumbálka na vrcholu Čarták (952 m n.m.) nabízí výhled na hřebeny moravskoslezských Beskyd. Poblíž se nachází lyžařský areál Třeštík.

Termální bazény Wellness Horal – moře na Valašsku

Termální bazény Wellness Horal – moře na Valašsku

Nyní už vás v Beskydech nezaskočí ani obleva v zimě nebo deštivé počasí v létě. Wellness Horal s termálními bazény v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích přináší relaxaci i zábavu ve slané vodě vyhřívané až na 36°C po celý rok.

Rozhledna Ztracenec (Stratenec) na hřebeni Javorníků

Rozhledna Ztracenec (Stratenec) na hřebeni Javorníků

Dřevěná rozhledna byla vystavěná roku 2008 na vrcholu Stratenec (Ztracenec) ležícím na česko-slovenské hranici na hřebeni Javorníků.

Snowtubing u hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Snowtubing u hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

To musíte zažít! Adrenalinová a především zábavná jízda v gumovém člunu sněžným korytem je určena pro všechny generace. Zažijte ji na sjezdovce Horal u hotelu Horal.

Další aktuality

Prohlédněte si vzácné bonsaje na výstavě Floria v Kroměříži

Od 28. září do 1. října 2023 proběhne na Výstavišti Kroměříž celostátní prodejní výstava Floria Podzim – Bonsaj. Tradiční výstava určená nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře nabídne i výjimečnou expozici vzácných bonsají a kamenů suiseki. Na výstavě nakoupíte vše potřebné pro dům i zahradu. Desítky českých i zahraničních prodejců nabídnou okrasné rostliny, květiny, stromy, keře, bylinky, zeleninu, zahradní nářadí či řemeslné výrobky.
Zlínský kraj | Příroda

Užijte si babí léto na Baťově kanálu

I když už je léto na svém sklonku, sezóna na Baťově kanále zdaleka nekončí! Loďku, člun či hausbót si zde můžete vypůjčit do začátku října. Oproti letním měsícům si tak užijete více soukromí a vodní cestu bez velkého množství turistů.
Zlínský kraj | Letní sporty

Galavečer Romana Pauluse, bílé lanýže i stezka odvahy: podzim Resortu Valachy je nabitý akcemi

Několik akcí pro gurmány i sportovce, k tomu Podzimní kouzlení se stezkou odvahy pro děti nebo setkání se Zbigniewem Czendlikem, Romanem Paulusem a dalšími zajímavými osobnostmi: tím vším zpestří návštěvníkům Velkých Karlovic podzimní dny Resort Valachy.
Zlínský kraj | Životní styl

Skanzen v Rožnově ožije ukázkami podzimních prací našich předků

V sobotu 23. září 2023 ožije areál Valašské dědiny ukázkami podzimních prací a činností s názvem Podzim na poli a v chalupě. Přijďte zavzpomínat na podzimní čas – na práce, které se z našeho života vytratily. V letošním roce budou zaměřeny na zpracování brambor. Nebude chybět ani střiž ovcí a lidová muzika!
Zlínský kraj | Kultura

Filmový víkend ve Zlíně připravil pro zvídavé děti i jejich rodiče interaktivní filmové workshopy

Ve zlínských kudlovských ateliérech proběhne už potřetí od pátku 15. do neděle 17. září 2023 Filmový víkend. Od roku 2021, kdy se na filmových ateliérech konala dvoudenní oslava 85. výročí jejich založení, se Filmový víkend stal vedle Zlín Film Festivalu a Letní filmové školy další pravidelnou a etablovanou akcí s filmem v hlavní roli a je tak nejmladším z filmových svátků konaných ve Zlínském kraji.
Zlínský kraj | Zážitky

Ve Valašském Meziříčí proběhne oblíbený festival Světlo Valmez

Jedinečné propojení videomappingu a světelných instalací s hudbou nabídne pátý ročník Světla Valmez ve Valašském Meziříčí. Festival, který získal několik ocenění, se uskuteční v pátek 15. září 2023. Program začne v 19:00 a potrvá až do půlnoci. Čeká na vás přes třicet instalací a videomapipingů, deset živých vystoupení a v neposlední řadě zážitky, které vše kolem rozsvítí. Vše bude jako vždy přístupné zdarma.
Zlínský kraj | Zážitky

České značky: skleničky, karafy, mísy a džbány ze sklárny Květná 1794

Ručně foukané nápojové sklo nejvyšší kvality, jedinečné designové kolekce a tradice sahající na konec 18. století: to je česká sklárna Květná 1794. S tradiční českou značkou, která existuje už více než 200 let, se můžete seznámit jak na Kudy z nudy, tak při pravidelných dnech otevřených dveří. Pojďte se podívat do Květné, dříve zvané Blumenbach!
Zlínský kraj | Kultura

Když v Beskydech prší: tipy na muzea, zámky, bazény i dětské herny

V horách se před deštěm neschováte a navíc, když v Beskydech prší, obvykle nejde o krátkou přeháňku. Chce to tedy záchranný program na delší dobu – na pár hodin, na dopoledne nebo odpoledne anebo dokonce na celý den. Kam se tedy můžete vypravit, když se vám dovolenou pokusí zkazit počasí? Stačí si vybrat z tipů portálu Kudy z nudy.
Zlínský kraj | Životní styl