!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Milovníci wellness míří letos na Valašsko, ve Velkých karlovicích si užijí lyžaři i běžkaři
Milovníci wellness míří letos na Valašsko, ve Velkých karlovicích si užijí lyžaři i běžkaři
"> "> "> "> "> "> Ski areál Razula láká díky cerstvé snehové pokrývce na ideální lyžarské podmínky "> V sobotu se v Lanterne chystá Valentýnská party v Cocktail baru Lanterna "> Víkendovou nabídku ve Velkých Karlovicích zpestrí Valentýnské menu pro zamilované
Zimní sporty

Milovníci wellness míří letos na Valašsko, ve Velkých karlovicích si užijí lyžaři i běžkaři

  • Vydáno11. ledna 2022
Velkou výhodou Velkých Karlovic je jejich poloha v překrásném údolí uprostřed Beskyd, kde se drží sníh zpravidla až do Velikonoc. Jsou zde ideální podmínky pro zimní sporty, zejména pro běžecké lyžování, a to pro sportovce všeho věku i kondice. Romantické dřevěné chaloupky poseté po stráních zasněžených kopců, klikatící se stezky mezi nimi a nádherné výhledy do krajiny. To vás čeká v okolí Velkých Karlovic, malebné valašské vesničce v nejvýchodnějším cípu České republiky. V zimě sem ovšem míří nejen milovníci krásné přírody, ale především běžkování a špičkového wellness.
Sjezdovka RazulaPředpověď slibuje o víkendu na Razule slunečné a mrazivé počasí , což jsou skutečně skvělé podmínky, které by si lyžaři určitě neměli nechat ujít. Přímo ve Velkých Karlovicích je upravováno a značeno 50 km běžeckých tras ve 13 okruzích, které se vzájemně prolínají. Na tuto síť v údolí navazuje dalších 50 km běžeckých tras na okolních hřebenech. Můžete tak prožít celý den na běžkách, aniž byste opustili území obce.

Pro úplné začátečníky je vhodná louka pod Spa hotelem Lanterna, kde je několik stop na klasiku i trasa upravená na bruslení (okruh pod Lanternou měří cca 1 km, je zcela rovný a ideální pro správnou výuku běžkařské techniky). Můžete se také vydat na tříkilometrovou trasu mezi Lanternou a Machůzkami, která má správnou šířku i pro bruslení. Přímo u stopy je parkoviště a půjčovna běžek

Karlovská padesátka ovládne Velké Karlovice v sobotu 29. ledna 2022. Závod, jenž je součástí seriálu Ski tour, tradičně do obce přitahuje stovky sportovních nadšenců. Ti si mohou vybrat mezi trasami v délce 10, 25 a 50 kilometrů.

Pokud se chcete naučit správně běžkovat, nebo si "jen" vylepšit techniku klasiky i volného stylu, přihlaste se na oblíbený 4denní běžkařský kemp ve Velkých Karlovicích. Začátečníkům i pokročilým se tady budou 14. – 17. 2. 2022 věnovat zkušení lektoři, proberete detaily tréninků, správného běžkování a čeká vás i videoanalýza vašich dovedností a spousta rad, jak vybrat vybavení a jak o něj pečovat, abyste si běžkování co nejvíce užili.

Na své si přijdou lyžaři, příznivci golfu i nadšení pekaři!
Lyžaři tady ocení nabídku upravených sjezdových tratí. Mezi nejoblíbenější patří hlavní sjezdovka Razula u hotelu Lanterna (1 km, převýšení 210 m), kterou využívají k tréninkům i profesionální sjezdaři. Rodiny najdou ideální vyžití na sjezdovce Horal (350 m, převýšení 40 m), kde je při dobrých podmínkách v provozu i snowtubing!

Ti, kdo chtějí zažít něco netradičního, pak mohou vyzkoušet zábavný program pro golfové začátečníky, rodiny s dětmi i aktivní sportovce. Na rozdíl od letních měsíců se zimní program odehrává „pod střechou“ v prostorách golfové recepce ve Velkých Karlovicích, kde si s instruktorem vyzkoušíte odpalování, puttování (hru na jamky) i golfový simulátor AboutGolf – vybavení vám tady půjčí. Je to ideální zábava pro dlouhé zimní večery. A pokud toužíte po zábavě trochu jiného druhu, vydejte se na kurzy pečení pravých frgálů pod vedením zkušených pekařek Resortu Valachy. Během necelých tří hodin se dozvíte více o tomto valašském koláči a naučíte se, jak se vyrábí – od chystání těsta a náplně po upečení. S hotovým výrobkem si odnesete i certifikát o přijetí do valašského cechu pekařského.
 
Valašské moře za odměnu
Největším lákadlem Velkých Karlovic je relaxační centrum Wellness Horal s trojicí termálních bazénů se slanou vodou vyhřívanou na 36 °C! Součástí je i fitness centrum a saunový svět s nabídkou thajských, ayurvédských, balijských masáží i kosmetických procedur. Můžete si dopřát exotickou masáž od masérů z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie a v nabídce tady mají i speciální masáž nohou, kterou oceníte po sportu. Otevřeno je denně od 9:30 do 21:30 hodin a ubytovaní hosté hotelu Horal a Lanterna mají vstup zdarma.

Wellness Horal patří k tuzemským průkopníkům moderních trendů v saunování a jako jedno z mála v ČR nabízí návštěvníkům saunové rituály. Jde o zpestření saunování za asistence saunéra, který víří horký vzduch v sauně pro zvýšení pocitu horka a podává návštěvníkům tělu prospěšné produkty k potírání pokožky. Rituály se konají zdarma osmkrát denně, jeden v 10 hodin ráno pro děti. Rodinné saunování je skvělým prostředkem k budování imunity. Pokud hledáte místo, kde budete mít na relaxaci naprostý klid, komorní atmosféru má nedaleké L-Spa vyhlášeného Spa hotelu Lanterna. Odpočinete si v krytém bazénu s vodními atrakcemi (28-29 °C, plocha 56 m²), ve whirlpoolu se slanou vodou, dopřát si můžete relax v saunovém světě s ochlazovacím jezírkem.
Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích – rodinné lyžování v Beskydech

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích – rodinné lyžování v Beskydech

Turisticky atraktivní chráněná krajinná oblast Moravskoslezských Beskyd a Javorníků nabízí také špičkově vybavený lyžařský areál s nejmodernějšími vleky. Ski areál Razula nabízí celkem čtyři sjezdové tratě a snowpark.

V zimě lyžuj, na jaře plav ve Ski areálu Razula

3.1.
31.3.
V zimě lyžuj, na jaře plav ve Ski areálu Razula

Ve Ski areálu Razula si můžete v zimě užít nejen lyžování, ale také koupání díky akci "Lyžuj a plav" – ke skipasu získáte vstup do termálních bazénů Wellness Horal. Po lyžování tak můžete za 1 Kč relaxovat v příjemně teplé slané vodě a dopřát si odpočinek po dni stráveném na sjezdovkách.

Karlovská 50

28.1.
29.1.
Karlovská 50

Unikátní atmosféra, občerstvovačky s frgály, startovní výstřel valašských portášů a jedinečná trať.

Ski areál Synot Kyčerka ve Velkých Karlovicích

Ski areál Synot Kyčerka ve Velkých Karlovicích

Ski areál se v posledních letech stává oblíbeným místem lyžařů v Beskydech. Přispěla k tomu také další modernizace a rozšíření nabídky. Areál je vhodný pro rodiny s dětmi, ale i pro ostatní milovníky zimních sportů.

Beskydy na běžkách – běžecké trasy Velké Karlovice

Beskydy na běžkách – běžecké trasy Velké Karlovice

Velké Karlovice přináší skvělé příležitosti pro běžkaře. Celá oblast je protkána strojově upravovanými a pečlivě značenými trasami různé délky a náročnosti, větví se do několika údolí a jen páteřní silnice „od cedule k ceduli“ měří téměř 10 kilometrů.

Resort Valachy – relaxace a zážitky v srdci Beskyd

Resort Valachy – relaxace a zážitky v srdci Beskyd

Resort Valachy ve Velkých Karlovicích nabízí jedinečné zážitky i chvíle plné pohody v srdci Beskyd. Dokonalou relaxaci zažijete v hotelech Lanterna a Horal, zabavit se můžete nejen túrami, cyklovýlety a lyžováním, ale také gastro kurzy nebo golfem.

Biofarma na Lúce

Biofarma na Lúce

Nabízíme ubytování v soukromí v samém srdci Valašského Království na samotě ve Velkých Karlovicích.

Muzeum Velké Karlovice – expozice života na Valašsku

Muzeum Velké Karlovice – expozice života na Valašsku

Stálá expozice Karlovského muzea je věnována historii obce, salašnictví, lidové řemeslné výrobě. Jádrem národopisné sbírky je doma vyráběné zemědělské a salašsnické nářadí, postupy zpracování vlny, lnu a výroby ovčího sýru.

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Užijte si dovolenou nabitou zážitky i relaxací. Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích je ideálním místem pro aktivní dovolenou i pobyty rodin s dětmi. Popularitu si získal díky možnosti celoročního koupání v termálních bazénech se slanou vodou. V areálu je i golfové hřiště a tenisový kurt.

Beskydská lyžařská magistrála

Beskydská lyžařská magistrála

Beskydská magistrála představuje unikátní síť upravovaných běžeckých tras v Beskydech. Propojeny jsou zde upravované trasy o délce 300 km v 9 lokalitách po celých Beskydech, které se dají využít i mimo zimní sezonu.

Zvonice Soláň – galerie a informační centrum na Soláni

Zvonice Soláň – galerie a informační centrum na Soláni

Fakta o historii Soláně, jeho obyvatelích, jejich životním stylu a kultuře, propaguje oblast Soláně publicisticky, edičně a organizací společenských a kulturních akcí spojených s aktualizací valašských zvyků a tradic.

Rozhledna Sůkenická – Čarták

Rozhledna Sůkenická – Čarták

40 m vysoká rozhledna poblíž hraničního přechodu Bumbálka na vrcholu Čarták (952 m n.m.) nabízí výhled na hřebeny moravskoslezských Beskyd. Poblíž se nachází lyžařský areál Třeštík.

Termální bazény Wellness Horal –

Termální bazény Wellness Horal – "moře" na Valašsku

Nyní už vás v Beskydech nezaskočí ani obleva v zimě nebo deštivé počasí v létě. Wellness Horal s termálními bazény v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích přináší relaxaci i zábavu ve slané vodě vyhřívané až na 36°C po celý rok.

Rozhledna Ztracenec (Stratenec) na hřebeni Javorníků

Rozhledna Ztracenec (Stratenec) na hřebeni Javorníků

Dřevěná rozhledna byla vystavěná roku 2008 na vrcholu Stratenec (Ztracenec) ležícím na česko-slovenské hranici na hřebeni Javorníků.

Snowtubing u hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Snowtubing u hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

To musíte zažít! Adrenalinová a především zábavná jízda v gumovém člunu sněžným korytem je určena pro všechny generace. Zažijte ji na sjezdovce Horal u hotelu Horal.