Úvod > Aktuality > Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm zůstává o svátečním víkendu mimořádně otevřený
Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm zůstává o svátečním víkendu mimořádně otevřený
"> "> "> V tyto dny nabídne Valašské muzeum v prírode zároven i zvýhodnené vstupné "> Skanzen v Rožnove pod Radhoštem zustane o víkendu mimorádne otevrený "> Zájemci si mohou koupit i samostatné mimosezónní vstupné pouze do areálu Valašské dediny
Památky

Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm zůstává o svátečním víkendu mimořádně otevřený

  • Vydáno13. listopadu 2019
Nadcházející prodloužený víkend od 16. do 17. listopadu 2019 nabídne mimořádnou možnost návštěvy areálů Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Vedení muzea rozhodlo vyjít vstříc zájmu návštěvníků, a tak od soboty do neděle budou areály Dřevěného městečka a Valašské dědiny otevřeny, a to vždy od 9 do 16 hodin.
rožnovSkanzen v Rožnově pod Radhoštěm zůstane během svátečního víkendu mimořádně otevřený. Areály Dřevěného městečka a Valašské dědiny budou pro všechny zájemce otevřeny od 9 do 16 hodin. Na Valašské dědině bude otevřeno v obytném domě z Nového Hrozenkova čp. 10, v Šturalově pasekářské usedlosti, větrném mlýnu z Kladník, ve skole z Velkých Karlovic – Miloňova a přístupná zůstává i kovárna z Lutoniny. Mlýnská dolina nabízí vozovnu a hamr z Ostravice či vodní mlýn z Velkých Karlovic.

rožnov skanzen na podzimV tyto dny nabídne Valašské muzeum v přírodě zároveň i zvýhodněné vstupné – areály Dřevěného městečka, Valašské dědiny a výstavy bude možné zhlédnout za cenu běžného vstupného do areálu Dřevěného městečka (dospělí 100 Kč, děti 80 Kč a rodinné 200 Kč). Gastronomické speciality budou možné ochutnat například v cukrárně, Vaškově hospodě či Hospodě ze Zděchova.
Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.

Městečko pod Radhoštěm – pohled do historie

Městečko pod Radhoštěm – pohled do historie

Stálá historicko-etnografická expozici s názvem Městečko pod Radhoštěm ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Přibližuje na modelových situacích z dějin Rožnova pod Radhoštěm historii i běžný život východomoravského městečka v průběhu více než sedmi staletí.

Expozice poštovního úřadu ve Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm

Expozice poštovního úřadu ve Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm

Expozice poštovního úřadu v areálu Dřevěného městečka Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm je časově vymezena přelomem 19. a 20. století. Spojení tradiční historické expozice na jedné straně a fungující úřad moderní poštovny patří k ojedinělým počinům v českém muzejnictví.

Další aktuality