!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Skanzen Rochus zve o víkendu na vánoční komentované prohlídky
Skanzen Rochus zve o víkendu na vánoční komentované prohlídky
"> "> ">
Památky

Skanzen Rochus zve o víkendu na vánoční komentované prohlídky

Vydáno 15. prosince 2020
Park a skanzen Rochus v Uherském Hradišti zve milovníky starých zvyků a obyčejů na komentované prohlídky, které budou 19. a 20. prosince 2020 věnovány hospodářském roku a zemědělství na vesnici, lidové magii a zvykům patřící k adventnímu a vánočnímu období.
advent rochusPoslední adventní víkend 19. a 20. prosince 2020 ožije Skanzen RochusUherském Hradišti příjemnou předvánoční atmosférou v podobě tradiční akce Radostná novina. Letos však, s ohledem na současnou situaci, program proběhne v novém kabátě. Návštěvníky čekají po oba dny od 10:00 do 16:00 hodin tematické Vánoční komentované prohlídky s průvodci.

V usedlostech se návštěvníci dozví o hospodářském roku a zemědělství na vesnici, které hrálo významnou roli v každodenním životě našich předků, a poznají lidovou magii a zvyky, které se vážou k tomuto radostnému období. Nebude chybět ani seznámení s některými prosincovými svatými – sv. Barborou, sv. Štěpánem, sv. Mikulášem a jeho družinou, a třeba i zahlédnou tajemné Lucky husí peroutkou ometat okenice usedlostí. Vinař ve sklepě zasvětí návštěvníky do zimního období na vinici a nebude chybět ani ukázka ruční výroby štědrovečerních oplatků.

skanzen rochusSpolečně s průvodcem si projdete adventem až ke Štědrému dni. Dozvíte se, co nesmělo chybět na tradiční Štědrovečerní tabuli v 19. století a jak naše babičky a prababičky zdobily vánoční stromeček. Komentovanou prohlídku společně zakončíte pomyslným vstupem do Nového roku a Tříkrálovými obchůzkami. Čas prohlídky je nutné si zarezervovat předem na telefonním čísle +420 732 591 112 nebo na e-mailové adrese veronika.zidkova@parkrochus.cz. Vstupné stojí 80 Kč, děti  asenioři zaplatí 60 Kč.
Park a skanzen Rochus v Uherském Hradišti

Park a skanzen Rochus v Uherském Hradišti

Přírodní a kulturně-historický areál Park Rochus spolu s územím přilehlých vinohradů nabízí občanům i návštěvníkům města značený vyhlídkový turistický okruh, možnosti procházek přírodou, rodinných výletů i prohlídku skanzenu s našimi průvodci.