Úvod > Aktuality > Skanzen Kouřim bude mít kvůli rekonstrukci krátkou sezónu
Letos s návštevou skanzenu neotálejte
"> Letos s návštevou skanzenu neotálejte "> Muzeum lidových staveb Kourim se docká dostavby "> Muzeum lidových staveb Kourim nadchne romantické duše
Památky

Skanzen Kouřim bude mít kvůli rekonstrukci krátkou sezónu

  • Vydáno24. května 2014
Ještě poslední dva víkendy můžete navštívit Muzeum lidových staveb v Kouřimi. Poté se 2. června uzavře kvůli plánované rekonstrukci.

Muzeum lidových staveb Kouřim nadchne romantické dušeŘídící výbor regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy schválil v úterý 1. dubna 2014 k financování dostavbu Muzea lidových staveb v Kouřimi. Díky podpoře z programu Evropské unie tak dojde k realizaci dostavby muzea.

V rámci uvedeného projektu budou postaveny tyto objekty: vstupní budova, usedlost "Šperkovna" ze Strašic, dům vrchnostenské správy, tzv. "Laubovna" z Křivoklátu – Amalína, špýchar z Martinic, výměnek z Krchleb, chalupa z Masojed, stodola z Českobrodska (depozitář zemědělských strojů), výklenková kaplička se sousoším sv. Jana Nepomuckého z Tismic, mariánský sloup z Konárovic, chalupa z Nové Starosti u Rynoltic, dům ze Starostína.

Dále budou provedeny nové inženýrské sítě, komunikace a terénní a sadovnické úpravy. Realizace projektu bude zahájena v červnu 2014 a dokončena ve druhé polovině roku 2015. 

V oblasti Veřejná infrastruktura a služby cestovního ruchu získaly podporu v celkové výši asi 162,5 milionu korun projekty Středočeského kraje s názvem Rekonstrukce a dostavba hlavní budovy Regionálního muzea v Kolíně a Dostavba areálu lidových staveb v Kouřimi.

Muzeum lidových staveb Kouřim

Muzeum lidových staveb Kouřim

Muzeum lidových staveb shromažďuje stavitelské památky z území středních, východních a severních Čech. Nabízí tak přímé srovnání různých regionálních typů lidové architektury z období od 17. do 19. století. V průběhu roku se ve skanzenu konají rozmanité národopisné pořady.

Další aktuality