Úvod > Aktuality > Skalní město u Adršpachu absolutním vítězem soutěže Ceny Kudy z nudy 2011
Skalní město u Adršpachu absolutním vítězem soutěže Ceny Kudy z nudy 2011
">
Zážitky

Skalní město u Adršpachu absolutním vítězem soutěže Ceny Kudy z nudy 2011

  • Vydáno21. října 2011
Agentura CzechTourism vyhlásila výsledky soutěže Ceny Kudy z nudy 2011. Absolutním vítězem se stalo skalní město u Adršpachu – největší a nejdivočejší skalní město ve střední Evropě. Soutěží chce CzechTourism upozornit na zajímavá místa v Česku a pomoci v jejich propagaci.
Do soutěže se zapojilo 11 tisíc lidí, kteří rozdělili téměř 100 tisíc hlasů. Nejoblíbenější turistickou nabídkou pro rok 2011 se podle návštěvníků portálu Kudy z nudy stalo skalní město u Adršpachu. Také na druhém místě skončila přírodní památka – vyhlídka Belvedér v Českém Švýcarsku. Pomyslnou bronzovou medaili hlasující udělili hradu Karlštejn.

Nejčastějším důvodem pro cestování po Česku je poznávání a pobyt v přírodě. Údaje ze statistik korespondují i s výsledky soutěže, kde se nejvíce dařilo historickým památkám a unikátním přírodním místům,“ komentuje pořadí aktivit generální ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška.

Na prvenství soutěži reagovala i starostka města Adršpach Dana Cahová. „Ocenění portálu Kudy z nudy a agentury CzechTourism si velmi vážíme. Poděkování patří také všem hlasujícím, kteří ocenili krásu skal a nádherné přírody v Adršpachu. Samozřejmě jsme doufali v dobré umístění, ale absolutní vítězství nás opravdu překvapilo.

V Cenách Kudy z nudy bojovaly turistické cíle o prvenství ve třech kategoriích – tradiční cíl, novinka sezóny a podnikatelský počin – a dále pak v jednotlivých regionech. „Všichni vítězové za turistické regiony získávají nadstandardní publicitu a prezentaci na akcích agentury CzechTourism v průběhu celého roku 2012, absolutní vítěz navíc obdrží finanční podporu ve výši 100 tisíc korun na propagaci a podporu své aktivity,“ oznámil ředitel odboru strategie a marketingové komunikace agentury CzechTourism Marek Mráz.

Vítězové jednotlivých kategorií:

Skalní město u Adršpachu – absolutní vítěz a vítěz kategorie Tradiční cíl
Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem střední Evropy, které fascinuje turisty už od 18. století. Z 18. století pochází také většina romantických jmen místních skalisek. Mezi nejznámější patří Milenci, Starosta a Starostová, Homole cukru, Krakonošova lenoška, Džbán nebo Sloní náměstí.

DinoPark Harfa Praha – vítěz kategorie Novinka sezóny
Poslední přírůstek do rodiny dinoparků se nachází na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Praze poblíž O2 arény. Návštěvníci se zábavnou a atraktivní formou seznámí s informacemi o vývoji života na Zemi, jednotlivými druhy živočichů apod.

Wellness Horal s termálními bazény – vítěz kategorie Podnikatelský počin
V Beskydech turisty nezaskočí obleva v zimě nebo deštivé počasí v létě. Termální bazény Wellness Horal ve Velkých Karlovicích přinášejí relaxaci i zábavu ve slané vodě vyhřívané až na 36°C po celý rok.

Soutěž měla dvě kola. V její neveřejné části vybrali z katalogu Kudy z nudy odborníci v cestovním ruchu reprezentativní desítku nabídek pro každý ze 17 turistických regionů. Pro ty mohla hlasovat veřejnost na webových stránkách www.cenykudyznudy.cz od 20. června do 30. září. Čtenáři portálu mohli do hlasování doplnit také své tipy. Soutěže se zúčastnilo 11 tisíc lidí, kteří rozdali na 95 tisíc hlasů – o více než 30 tisíc hlasů více než v minulém roce. Loni se absolutním vítězem stal zámek Hluboká.

Prvních deset nejlepších nabídek podle počtu hlasů:
1. Skalní město u Adršpachu (890 hlasů)
2. Belvedér – nejhezčí vyhlídka na České Švýcarsko (864 hlasů)
3. Karlštejn – za mistrem Theodorikem i Otcem vlasti (835 hlasů)
4. Chrám sv. Barbory v Kutné Hoře (826 hlasů)
5. DinoPark Harfa Praha (793 hlasů)
6. Nově otevřená naučná stezka v Prachovských skalách (790 hlasů)
7. Termální bazény Wellness Horal (778 hlasů)
8. Hrad Trosky – symbol Českého ráje (776 hlasů)
9. Exkurze na Letišti Praha (760 hlasů)
10. Hrad a zámek v Jindřichově Hradci ( 742 hlasů)
Vyhlídka Belvedér – nejhezčí vyhlídka do údolí řeky Labe

Vyhlídka Belvedér – nejhezčí vyhlídka do údolí řeky Labe

Nejstarší a jednou z nejhezčích upravených vyhlídek v CHKO Labské pískovce je vyhlídka Belvedér. Je z ní krásný výhled do 130 m hlubokého kaňonu řeky Labe a na stolové hory Zirkelstein a Kaiserkrone na německé straně hranice.

Skalní město Adršpach – největší skalní město v České republice

Skalní město Adršpach – největší skalní město v České republice

Broumovský výběžek nabízí skvělé příležitosti k trávení aktivní dovolené. Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem Střední Evropy, které fascinuje turisty a vandrovníky už od 18. století.

Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty a sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.