ÚvodAktualitySilvestr s dětmi podle vašich přání… plný příjemných zážitků, radosti a dobré nálady!
Zážitky

Silvestr s dětmi podle vašich přání… plný příjemných zážitků, radosti a dobré nálady!

  • 30. prosince 2023
Silvestr plný zábavy si užijete třeba na některém z hradů a zámků, při silvestrovské jízdě anebo dokonce u ježibaby. Zkrátka proměňte poslední den roku v den plný příjemných zážitků, radosti a dobré nálady!

Prohlídky hradů a zámků

Zámek LoučeňStarší ratolesti můžete nechat čekat na půlnoc, ale mladší určitě zaženete do postelí dřív. Silvestr pro rodiny s dětmi proto často začíná už během silvestrovského dopoledne – třeba prohlídkou vánočně vyzdobeného zámku ve Slatiňanech. Poslední den v roce bude zámek otevřen od 10:00 do 15:00 hodin.

Zavítat také můžete na zámek Loučeň, prohlídky se konají denně od 11:00 do 16:00 každou hodinu. Průvodci vám představí Příběh vánočního stromečku. Mimo to čeká na všechny návštěvníky tradiční akce Silvestr v jednu. Těšit se můžetet také na světelně – hudební show v 17:00 hodin (na melodii Óda na Radost) nebo prohlídku parku s 12 labyrinty a bludišti.

Hrad Kost zimaPoslední příležitost, kdy navštívit hrad Kost (který se opět otevře až v dubnu) se naskýtá právě na Silvestra. Za zdmi gotického hradu se můžete těšit na prohlídky hradních paláců obohacené o vyprávění toho, jak se slavily Vánoce ve středověku, jaké zvyky lidé v tomto období udržovali, kde se vzala tradice vánočního stromečku a jak vypadala štědrovečerní tabule. Prohlídky odchází každou hodinu, a to od 11:00 do 15:00 hodin.

K návštěvě zve také hrad Kašperk, který je od 28. 12. 2023 do 1. 1. 2024 otevřen denně od 10:00 do 16:00 hodin. Průvodce vám nabídne nový zimní prohlídkový okruh tematizující šumavské zvyky a obyčeje a život na zimní staré Šumavě.
 

Silvestr s dětmi: v zoo anebo u ježibaby?

SněhulákNudit se nemusí ani ti, kdo tráví Silvestr v Praze, naopak! Po celé vánoční svátky i na Nový rok se mohou návštěvníci Zoo Praha těšit na bohatý program tradičních i mimořádných komentovaných krmení a setkání. Otevřen bude také blízký skleník Fata Morgana v Botanické zahradě hlavního města v Troji. Na děti se poslední den v roce těší také v Perníkové chaloupce pod Kunětickou horou nedaleko Pardubic. Při poslední silvestrovské prohlídce od 16.00 hodin uvidíte, jak ježibaba vyleze na pec, nařídí si budík na první sobotu v březnu a ulehne k zimnímu spánku. A kromě toho prý ochutnáte místní gastronomickou specialitu, pečené holuby!
 

Silvestrovské jízdy na řepařce

řepařka v ziměKolínská řepařská drážka zve na poslední jízdy letošního roku. Silvestrovské jízdy se uskuteční 31. 12. 2023. Vlaky budou taženy dieselovou lokomotivou, s pravidelným odjezdem v 9:45, 11:00, 12:15, 13:30, 14:45 a v 16:00 hodin. Ve vlaku budou zapojeny uzavřené vytápěné vagóny. K dispozici bude ve stanici Kolín-Sendražice občerstvení (horké nápoje, svařené víno a občerstvení a další). Otevřené bude muzeu s prodejem suvenýrů a upomínkových předmětů (například také nástěnný kalendář pro rok 2023). Ve stanici Kolín-Sendražice bude k dispozici občerstvení s horkými nápoji a s teplými pokrmy (na konečné nebude k dispozici žádné občerstvení).
Vánoční Zoo Dvůr Králové nad Labem 2024

21. 12.5. 1.
Vánoční Zoo Dvůr Králové nad Labem 2024

Sváteční procházku po zahradě vám zpestří svítící dekorace ve tvaru zvířat či několik originálních vánočních stromků.

Silvestrovské jízdy na řepařce 2024

31. 12.
Silvestrovské jízdy na řepařce 2024

Projeďte se po historické úzkorozchodné řepařské trati na Silvestra.

Vánoční prohlídky zámku Sychrov

27. 12.1. 1.
Vánoční prohlídky zámku Sychrov

Prohlídky vánočně vyzdobených zámeckých interiérů v období mezi Vánocemi a Novým rokem.

Silvestrovský sjezd v Harrachově

31. 12.
Silvestrovský sjezd v Harrachově

Nenechte si ujít úchvatný pohled na každoroční sjezd instruktorů lyžařských škol s hořícími pochodněmi v 18:00.

Další aktuality

Kam se vydat s dětmi za hračkami a pohádkami? Zveme vás na hravá místa!

Baví vás hračky, pohádky a stavebnice? Pak využijte některý z tipů portálu Kudy z nudy na hravé cestování s dětmi. Nabízíme vám skvělé atrakce, dobrodružné expozice, pohádkové prohlídky a výlety, kde si šikovné dětské tlapky přijdou na své.
21. květen 2024 16:00
Zážitky

Seznamte se: 13. července má svátek Markéta

Proč se o Markétách říká, že jsou perlami mezi ostatními ženami, vzácným drahokamem spojeným s ryzím bohatstvím přírody? Protože jejich jméno vzniklo z latinských a řeckých slov margarita a margarités, což znamená perla. Portál Kudy z nudy přeje všem Markétám, dívkám a ženám nazývaným Markyta či Markytka, Markét, Marka, Marky, Maky, Makula, Makyna či Makina, Máca či Macinka k jejich svátku vše nejlepší!
21. květen 2024 8:15
Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (25.5. – 26.5.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: Den starokladrubského koně, Mezi ploty 2024 – hudební a divadelní festival v Bohnicích, Bitva Lipany – historická bitva husitů u Lipan, Narozeniny Maxipsa Fíka v Kadani 2024, 2. Středověké slavnosti na Hradčanech. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
20. květen 2024 7:01
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (25.5. – 26.5.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Author Král Šumavy – maraton horských kol 2024, Den starokladrubského koně, Otevírání lázeňské sezóny v Léčebných lázních Bohdaneč, Festival vojenské historie Helfštýn 2024, Food Day Festival Bechyně. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
20. květen 2024 7:00
Zážitky

Užijte si originální neobvyklé prohlídky

Nudí vás "obyčejné" prohlídkové trasy památek a rádi byste si dopřáli něco opravdu neobvyklého? Pak vyzkoušejte originální exkurze do nejrůznějších nevšedních míst – například do nitra historické lékárny, technického zázemí Tančícího domu, do krovů chebských domů, do skláren nebo si objednejte průvodce, který vám zážitek připraví přímo na míru.
19. květen 2024 10:34
Zážitky

Kam vyrazit na výlet po České republice? Kde prožít něco zajímavého... 100 tipů pro zážitky

Česká republika – to je nepřeberné množství možností, kam vyrazit na výlet. Vybrat si můžete mezi sportovními výlety, výlety do přírody, kulturou, památkami, starobylými městy, která jsou plná života a kultury nebo výlety za poznáním či zábavou. Poradíme vám, kam se vydat a kde si užít i odpočinout!
19. květen 2024 9:44
Zážitky

100 prázdninových tipů na výlety nejen pro děti – naplánujte si skvělé výlety na léto

Léto, sluníčko, prázdniny a spousta dobrodružství... Hledáte inspiraci a nápady na prázdninové výlety? Návštěvy hradů a zámků k prázdninám neodmyslitelně patří, provázet vás budou pohádkové a historické postavy. Kromě prohlídek expozic na vás ale čeká spousta dalších zážitků. Podívejte se na tipy portálu Kudy z nudy a naplánujte si letošní léto, určitě si vyberete!
12. květen 2024 8:12
Zážitky

Čtrnáct krajů & čtrnáct tipů: přehlídka velkých letních festivalů 2024, na kterých nesmíte chybět

Léto 2024 je plné velkých letních festivalů s jedinečnou atmosférou. Procestujte s portálem Kudy z nudy Česko kraj po kraji a poznamenejte si do kalendářů termíny skvělých letních akcí. V Praze běží celé léto Prague Open Air, Plzeň patří Létu v Prazdroji, Karlovarský kraj je plný filmu a Vysočina folku. Stálicemi jsou Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově, Vizovické Trnkobraní či Colours of Ostrava. Brno bude plné zábavy, během které si užijete i festival ohňostrojů.
7. květen 2024 11:20
Zážitky