Úvod > Aktuality > Silvestr s dětmi podle vašich přání… plný příjemných zážitků, radosti a dobré nálady!
Silvestr s dětmi podle vašich přání… plný příjemných zážitků, radosti a dobré nálady!
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Silvestr s dětmi podle vašich přání… plný příjemných zážitků, radosti a dobré nálady!

  • Vydáno29. prosince 2021
Silvestr plný zábavy si užijete třeba na některém z hradů a zámků, při orientačním běhu, na bobové dráze anebo dokonce u ježibaby. Zkrátka proměňte poslední den roku v den plný příjemných zážitků, radosti a dobré nálady!

Prohlídky hradů a zámků

Zámek LoučeňStarší ratolesti můžete nechat čekat na půlnoc, ale mladší určitě zaženete do postelí dřív. Silvestr pro rodiny s dětmi proto často začíná už během silvestrovského dopoledne – třeba prohlídkou zámku ve Štáblovicích poblíž Hradce nad Moravicí. Poslední den v roce bude zámek otevřen od 10:00 do 16:00 hodin.

Zavítat také můžete na zámek Loučeň, prohlídky se konají denně od 11:00 do 16:00 každou hodinu. Průvodci vám představí Příběh vánočního stromečku. S ohledem na maximální počet 20 osob ve skupině prosíme návštěvníky, aby si zakoupili vstupenky na prohlídku zámku předem online, a měli jistotu, že mohou zámeckou expozici navštívit v preferovaném čase.

Hrad Kost zimaPoslední příležitost, kdy navštívit hrad Kost (který se opět otevře až v dubnu) se naskýtá právě o Silvestra. Zde se můžete těšit na prohlídky hradních paláců obohacené o vyprávění toho, jak se slavily Vánoce ve středověku, jaké zvyky lidé v tomto období udržovali, kde se vzala tradice vánočního stromečku a jak vypadala štědrovečerní tabule. Prohlídky odchází každou hodinu, a to od 11:00 do 15:00 hodin.

K návštěvě zve také hrad Kašperk, který je od 28. 12. 2021 do 1. 1. 2022 otevřen denně od 10:00 do 16:00 hodin. Průvodce vám nabídne nový zimní prohlídkový okruh tematizující šumavské zvyky a obyčeje a život na zimní staré Šumavě.
 

Silvestr s dětmi: na bobové dráze nebo u ježibaby?

SněhulákNudit se nemusí ani ti, kdo tráví Silvestr v Praze, naopak! Na bobové dráze na Proseku pořádají každý rok zábavné silvestrovské odpoledne. Hlavním lákadlem jsou jízdy za 30 Kč, opékání buřtů a výborný svařák. Program začíná v pátek 31. prosince v pravé poledne a končí závěrečným ohňostrojem v 18:00 hodin.

Na děti se poslední den v roce těší také v Perníkové chaloupce pod Kunětickou horou nedaleko Pardubic. Při poslední silvestrovské prohlídce od 16.00 hodin uvidíte, jak ježibaba vyleze na pec, nařídí si budík na první sobotu v březnu a ulehne k zimnímu spánku. A kromě toho prý ochutnáte místní gastronomickou specialitu, pečené holuby!
 

Silvestrovské jízdy na řepařce

řepařka v ziměKolínská řepařská drážka zve na poslední jízdy letošního roku. Silvestrovské jízdy se uskuteční 31. 12. 2021. Vlaky budou taženy dieselovou lokomotivou, s pravidelným odjezdem v 9:45, 11:00, 12:15, 13:30, 14:45 a v 16:00 hodin. Ve vlaku budou zapojeny uzavřené vytápěné vagóny.

K dispozici bude ve stanici Kolín-Sendražice občerstvení (horké nápoje, svařené víno a občerstvení a další). Otevřené bude muzeu s prodejem suvenýrů a upomínkových předmětů (například také nástěnný kalendář pro rok 2022).
Ledové sochy v Rožnově pod Radhoštěm

1.5.
30.10.
Ledové sochy v Rožnově pod Radhoštěm

Evropský unikát, ledová galerie celoročně s teplotou -5°C. Letos témata "Co v srdci a na srdci". Obří plastika Poslední večeře Páně (5x3m) na téma obrazu od Leonarda da Vinci. 16 soch, tradiční Ledový trůn určený k osobním fotografiím. Ice drink do ledové sklenice.