!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Oslavte Silvestr netradičně na rozhledně Podvrší u Veselice

Oslavte Silvestr netradičně na rozhledně Podvrší u Veselice

Vydáno 30. prosince 2019 Památky
Pokud se vám nechce poslední den v roce lenošit u televize, vydejte se na rozhlednu Podvrší u Veselice, kde je bude od 10 do 15 hodin rozhodně veselo. Stalo se již tradicí, že rozhledna na kopci Podvrší u Veselice je otevřená v poslední den roku pro všechny, kteří dají v tento den přednost pohybu před lenošením. Pro návštěvníky rozhledny bude přichystané teplé občerstvení v podobě čaje, grogu či svařáku.
Turisté na výšlapuNa rozhlednu budete moci vystoupat v době od 10:00 do 15:00, vstupné je jako každý rok dobrovolné. Pro návštěvníky bude k dispozici teplé občerstvení a taktéž bude připravena již tradiční zelňačka, svařené víno a teplý čaj. Celá akce se uskuteční za každého počasí.

Rozhledna Podvrší se nachází u Veselice, která je místní částí obce Vavřinec, v těsném sousedství modré turistické značky Blansko - Boskovice. Z rozhledny je nádherný výhled na Moravský kras, Drahanskou vrchovinu, Českomoravskou vrchovinu, ale i na Pavlovské kopce.
Chráněná krajinná oblast Pálava

Chráněná krajinná oblast Pálava

V severozápadním výběžku Panonské nížiny, v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky, se nachází Pavlovské vrchy. Zdejší zem dodnes střeží dávná tajemství lovců mamutu, Keltů i zapomenuté osudy vojáků X. římské legie, kteří tu podle legendy začali s pěstováním vinné révy.

CHKO Moravský kras - nejrozsáhlejší krasové území v České republice

CHKO Moravský kras - nejrozsáhlejší krasové území v České republice

Moravský kras severně od Brna patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti. Dominantou střední části Moravského krasu je Rudické propadání, kde pod zem mizí vody Jedovnického potoka.

Muzeum včelařství Moravského krasu

Muzeum včelařství Moravského krasu

Muzeum s expozicí historie včelařství v regionu Moravský kras je umístěno společně s informačním centrem, knihovnou a hasičskou zbrojnicí v nově zrekonstruovaném kulturním domě ve Veselici.

Rozhledna Podvrší Veselice

Rozhledna Podvrší Veselice

Rozhledna Podvrší se nachází u Veselice, která je místní částí obce Vavřinec, v těsném sousedství modré turistické značky a cyklotrasy č. 5116 Blansko - Boskovice. Z rozhledny je nádherný výhled na Moravský kras, Drahanskou vrchovinu, Českomoravskou vrchovinu, ale i na Pavlovské kopce.