Úvod > Aktuality > Vydejte se po stopách Karla IV. se šifrovací hrou „Královské mysterium“
Vydejte se po stopách Karla IV. se šifrovací hrou „Královské mysterium“
">
Zážitky

Vydejte se po stopách Karla IV. se šifrovací hrou „Královské mysterium“

  • Vydáno8. dubna 2016
Agentura CzechTourism se připojuje k oslavám výročí 700 let od narození největšího českého krále a římského císaře Karla IV. i prostřednictvím moderních technologií. Od 1. dubna si mohou všichni nadšenci luštění tajných kódů vyzkoušet novou, zdarma přístupnou šifrovací hru „Královské mysterium“.

Šifrovací hra „Královské mysterium“ zavede účastníky na Nové Město pražské, za tajemnou symbolikou, kterou do svého opus magnum nechal Karel IV. kdysi vepsat. Hráči při ní procházejí předem připravenou trasou, na níž luští šifry, logické úkoly a získávají hesla, která jim dovolí zjistit polohu následujícího stanoviště.

Hra je určena pro dvou- až pětičlenné týmy. Průvodcem je hráčům online herní systém, do kterého je nutné se předem registrovat na adrese www.kralovske-mysterium.cz, kde jsou také k dispozici pravidla hry a základní informace. Dále už stačí si jen vyzvednout herní brožurku v pokladně věže Novoměstské radnice (otevřena každý den kromě pondělí). K průchodu hrou je nezbytný alespoň jeden mobilní telefon či tablet s připojením na internet, tužka a doporučujeme také papír na poznámky.

První šifra čeká na hráče přímo na nádvoří Novoměstské radnice. Trasa „Královského mysteria“ vede napříč Novým Městem pražským přes šest zastavení a nabízí také dvě bonusové šifry. Hráči s mobilním telefonem v ruce putují od Novoměstské radnice na Karlově náměstí uličkami Albertova či Karlova, aby se nenásilnou a zábavnou formou dozvěděli řadu zajímavostí ze života panovníkova či Karlově vlivu na podobu Prahy.

Absolvovat hru je možné v českém nebo anglickém jazyce.

Historie Nového Města a Praha panoramatická v Novoměstské radnici

Historie Nového Města a Praha panoramatická v Novoměstské radnici

Nová stálá expozice o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí se nachází v Novoměstské radnici v bytě věžníka.

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze je jednou z mnoha národních kulturních památek v hlavním městě. Můžete zde vystoupat na věž, která dříve sloužila jako protipožární stanice. Vstupní gotická sloupová síň s klenbou je největším nesakrálním prostorem vrcholné gotiky v Čechách, který se dochoval.

Karlovo náměstí v Praze – největší pražské historické náměstí

Karlovo náměstí v Praze – největší pražské historické náměstí

Karlovo náměstí bylo při založení Nového Města pražského v roce 1348 určeno za centrum jižní části Nového Města. Karel IV. se svými staviteli navrhl plán, sám se snad i osobně podílel na vyměřování, zakládal hlavní opěrné body, tržiště a kostely.