Úvod > Aktuality > Sezóna na zámku Slavkov – Austerlitz ještě nekončí
Sezóna na zámku Slavkov – Austerlitz ještě nekončí
">
Památky

Sezóna na zámku Slavkov – Austerlitz ještě nekončí

  • Vydáno5. listopadu 2019
Ještě měsíc můžete navštívit jeden z největších barokních zámků na jižní Moravě. Zámek Slavkov – Austerlitz má letos otevřeno až do 8. prosince. Kromě klasických prohlídek historických sálů nabízí do konce sezony ještě několik lákadel – speciální trasu zámkem nebo adventní jarmark.
zámek SlavkovNa Zámek Slavkov se můžete vypravit každý den, kromě pondělí, od 9:00 do 16:00. Poslední prohlídka (včetně výstav) je v 15:00. Zámek je letos otevřený až do 8. prosince.

Zámecká galerie v podzimním období nabízí výstavu porcelánu ze zámeckých sbírek. Návštěvníci se tak mohou seznámit s částí původního muzejního fondu, i s porcelánem, kterého se dotýkali a který používali členové rodu Kouniců. Výstava je zájemcům otevřena až do 24. listopadu 2019.
 

Svatý Martin i Advent na zámku

HusaV sobotu 9. listopadu přijede v 11 hodin na zámek Slavkov – Austerlitz svatý Martin na bílém koni. Kromě lahví s letošním mladým vínem přiveze také bohatý program na nádvoří zámku, kde bude probíhat dobový jarmark s produkty od regionálních výrobců s nejrůznějšími dobrotami a delikatesami. V restauraci Austerlitz se budou servírovat svatomartinské husy a další speciality. Vstupné na akci je zcela zdarma.

V pátek 29. listopadu čekají zájemce na zámku prohlídky oživlé hostorie. V Historickém sále zámku vás průvodci vtáhnou do atmosféry dobového zámeckého bálu a v části prohlídkové trasy na vás budou čekat herci divadla Per Vobis.

vánoceV neděli 1. prosince 2019 se bude na zámku konat několik akcí. Divadelní skupina Per Vobis si připravila pohádku O alchymistovi, která se uskuteční v podzemí slavkovského zámku. Začátky pohádek budou vždy ve 12.00, 13:00 a 14:00 hodin. Od 12:30 bude vstupní hala zámku proměněna v nebe a Ježíškovu poštu, kde si děti napíší nebo nakreslí dopis Ježíškovi a ve vlastnoručně vyrobené a speciálním razítkem oražené obálce jej vhodí do schránky. V 15:00 potom mohou děti na nádvoří očekávat příjezd Mikuláše s čertem a andělem, kteří budou rozdávat hodným dětem nadílku. Balíčky je třeba dopředu objednat na informačním centru od 1. 11. do 15.11. Poslední kratochvílí bude v 16:30 rozsvícení vánočního stromečku na centrálním náměstí.


Vzpomínkové akce na 214. výročí Bitvy u Slavkova

Pach střelného prachu, příjezd císařů na zámek nebo obléhání radnice. Slavkov u Brna se od čtvrtka 28. do soboty 30. listopadu vrátí o 214 let zpět při Vzpomínkových akcích k bitvě u Slavkova. Ty připomenou tak rok 1805, kdy Napoleonova armáda porazila tehdejší kontinentální velmoci Rakousko a Rusko.

V plánu je vystavět v zámeckém parku dobovou vesničku, v níž se bude odehrávat život obyčejných lidí, kteří se budou muset vypořádat s útoky tří armád. Při nočním střetu pak vesnice atakována. Unikátní bitevní ukázka s dvěma sty vojáky bude umocněna pyrotechnickými efekty

SlavkovNedaleko skanzenu pak bude vystavěný ruský vojenský tábor. Historičtí nadšenci z několika evropských zemí, včetně Rusů samotných, připomenou, v jak náročných podmínkách se vojáci připravovali na bitvu. Nejen tyto bitevní ukázky budou doprovázeny historickým komentářem spojeným s příběhem lidí, o nichž vypráví cyklus Moravské elegie.

Od sobotního rána pak na Palackého náměstí, v Husově ulici a na nádvoří zámku bude stát řemeslný jarmark. U historické radnice se budou odehrávat vojensko – historické ukázky jako vystoupení bubeníků, šermířů a výcviku jednotlivých armád.
Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika