Úvod > Aktuality > Sezóna dinosaurů je tady: aneb výlet za dinosaury do plzeňského Dinoparku
Sezóna dinosaurů je tady: aneb výlet za dinosaury do plzeňského Dinoparku
"> "> ">
Zážitky

Sezóna dinosaurů je tady: aneb výlet za dinosaury do plzeňského Dinoparku

  • Vydáno1. dubna 2019
Na zoologickou a botanickou zahradu v Plzni volně navazuje Dinopark s modely druhohorních zvířat, která naši zemi obývala před více než 65 miliony lety. Dostanete se sem buď přímo ze sídliště Lochotín anebo přes zoo, když vystoupáte klikatými cestami vzhůru do svahu. Letošní rok je plný mláďat. Sezóna mláďat vás přesvědčí o tom, že dinosauří drobečci jsou krásná a roztomilá mláďátka. Čekají na vás malí T-Rexové, hraví Allosauři, 30metrový Argentinosaurus, rodinka Triceratopsů a další drobotina.
DinoparkDesítky statických i pohyblivých ozvučených modelů dinosaurů v životních velikostech situované v krásném lesoparku nad plzeňskou zoo, to je Dinopark Plzeň, který se v letošní sezóně otevírá od 1. dubna 2019. Obrovitý model Apatosaura, pod který se schová celá mateřská školka, nádherný pohled na centrum Plzně z „vyhlídky u Brachiosaura“, množství dětských houpadel, prolézaček a atrakcí, jezírko s vodopádem obývané druhohorním velikánem a mnoho dalšího. Nepřehlédnutelným nováčkem letošní sezóny je 30metrový Argentinosaurus. Je to největší robotický model, který se kdy v Dinoparku zabydlel. Letošní rok je také plný mláďat. Sezóna mláďat vás přesvědčí o tom, že dinosauří drobečci jsou krásná a roztomilá mláďátka. Čekají na vás malí T-Rexové, hraví Allosauři, rodinka Triceratopsů a další drobotina.

DinoparkKromě různých scének s masožravými i býložravými pravěkými tvory tu je také dětské hřiště, paleontologické hřiště a prodejna suvenýrů. Návštěvníci si mohou od dubna do konce října každého roku zvolit návštěvu celého areálu, obou parků, za zvýhodněné vstupné, nebo později ze zoo přejít do dinoparku či naopak. V prostředí lesoparku, kde se nalázá DinoPark, žijí i vyslanci zoologické zahrady - sovy, bažanti a další ptáci.

Dinopark je otevřen denně od 8:00 do 18:00 hodin. Vstupné pro dospělé je 150 korun, pro děti 110 Kč. Kombinovaná vstupenka i se vstupem do zoo stojí 240 korun pro dospělé a 170 Kč pro děti. Děti do 3 let mají vstup zdarma.
Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Expozice Svět v podzemí v ZOO Plzeň

Expozice Svět v podzemí v ZOO Plzeň

Ačkoliv v zoologických zahradách bývají budovány expozice sklepů nebo noční pavilony, rozsah a charakter plzeňské expozice nemá v ČR ani blízkém okolí obdoby. V bývalém německém krytu generálního štábu protiletecké obrany z roku 1941 zde zpřístupnili prohlídkový okruh, věnovaný životu pod zemí.

Statek Lüftnerka – environmentální centrum v zoologické zahradě Plzeň

Statek Lüftnerka – environmentální centrum v zoologické zahradě Plzeň

Statek Lüftnerka je součástí Zoo v Plzni a slouží jako vzdělávací centrum. Statek Lüftnerka z 19. století nabízí interaktivní expozici domácích zvířat a pro milovníky techniky ukázku více než 400 exponátů zemědělských strojů a nářadí.

Zookoutek v plzeňské zoo

Zookoutek v plzeňské zoo

Plzeňská zoologická zahrada láká návštěvníky svým tzv. hladícím koutkem u historického statku Lüftnerka, kde mohou děti přímo v ohradě pohladit malé druhy koz, miniprasátka či koně plemene mini appaloosa.

Botanická zahrada v Plzni

Botanická zahrada v Plzni

Přírodní členitý areál o 21 ha s vodními plochami, arboretem, skalami a parkovou úpravou se nachází v blízkosti centra města. Botanická zahrada je v arboretu zastoupena v počtu téměř tisíc druhů, poddruhů a kultivarů dřevin.