Úvod > Aktuality > Seznamte se přes mobil se zvířaty v zoo Praha
Seznamte se pres mobil se zvíraty v zoo Praha
Zážitky

Seznamte se přes mobil se zvířaty v zoo Praha

  • Vydáno21. října 2010
Zoo Praha připravila pro své návštěvníky novinku. U hlavního vchodu do zoo si nyní můžete nainstalovat do mobilního telefonu aplikaci Seznamte se! Nejenže vám přiblíží jednotlivé osudy zvířecích celebrit ze stejnojmenné kampaně, ale zároveň vás provede po areálu pražské zoo.

Mobilní aplikace Zoo Praha je moderním průvodcem, který nabízí nejen atraktivní obsah postavený na příbězích a povahových vlastnostech zvířat, ale i mnohé další praktické informace jako je programová nabídka, rozpis komentovaných krmení v Zoo Praha, atd. Navíc umožňuje zaslat např. dárcovskou sms a podpořit tak chov vybraných živočišných druhů v Zoo Praha, nebo doporučit mobilního průvodce některému z vašich přátel. Stačí pouze zapnout si bluetooth a stáhnout si zdarma aplikaci.

Tipy na výlety za zvířaty:


Zoo Praha se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Zoologická zahrada byla poprvé otevřena v roce 1931 s 200 zvířaty. V současné době se může pochlubit s 670 druhy a téměř s 5 tisíci jedinci.

ZOO Praha – pavilon s gaviály indickými
7 mladých gaviálů indických, kterým dnes v přírodě hrozí bezprostřední vyhynutí, je k vidění v novém speciálním pavilonu v ZOO Praha. Pražská zoologická zahrada se tak stala jedinou evropskou zoo, která tyto gaviály chová. Mimo Indii chová gaviály jen 10 zoo ve 4 zemích (USA, Japonsko, Singapur, Srí Lanka), ve kterých je dohromady chováno pouhých 19 jedinců. Pražská skupina tří samců a čtyř samic gaviála je svou početností rekordní.
 
Světová rarita v ZOO Praha

Od 11. září 2010 je v pražské ZOO otevřena nová expozice člunozobce afrického. Návštěvníci si tak mohou prohlédnout skupinu možná vůbec nejbizarnějších opeřenců na světě. Ptáků s tzv. velrybí hlavou.
 
Nová expozice lachtanů v Zoo Praha

Pražská zoologická zahrada otevřela novou expozici pro lachtany jihoafrické. Nový expoziční bazén má plochu téměř 400 m² a je vybaven mj. i vodní skluzavkou pro lachtany nebo pohledem pod vodní hladinu pro návštěvníky. Lachtany bude možné pozorovat z návštěvnické tribuny s kapacitou bezmála 300 sedících návštěvníků. Do nového venkovního bazénu s uměle vybudovaným mořským břehem se nastěhovalo celkem pět lachtanů.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 15 pavilonů, 150 expozic, 4 restaurace, 10 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Další aktuality

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (24.2. – 25.2.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Matějská pouť 2024 v Praze, Český ples v Obecním domě, Mezinárodní den průvodců 2024 v Praze, Mezinárodní den průvodců 2024 v Kutné Hoře, Duchové Starého Města – interaktivní procházka. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Znáte národní kulturní památky Prahy?

V Praze je památných staveb a míst více než dost. Většina z nich jsou notoricky známá, ale ruku na srdce – dovedli byste mezi nimi najít ty, které se honosí titulem Národní kulturní památka? Definice říká, že se jedná o kulturní památku celostátního významu. Pojďme se společně podívat, jaké Národní kulturní památky v Praze objevíte!
Praha | Památky

Gorilí samička Mobi ze Zoo Praha se ráda vozí mámě na hřbetě

Gorilí samička narozená 2. ledna 2024 v Rezervaci Dja v Zoo Praha dostala jméno Mobi. V dialektu badjoué, kterým se mluví v okolí kamerunské Biosférické rezervace Dja, znamená „dědička“ či „pokračovatelka“. Mládě a ostatní členy gorilí tlupy můžete pozorovat v oblíbeném pavilonu pojmenovaném právě po kamerunské rezervaci. Aktuálně zde uvidíte, jak se malá Mobi vozí na hřbetě své mámy Duni.
Praha | Příroda

Kam ven s dětmi v Praze? Tipy, kde si užít venkovní aktivity a přírodní lokality

Chcete s dětmi vyrazit v Praze někam ven, kde je to bude bavit? Pak se nechejte inspirovat našimi tipy, které zaručují dobrou zábavu pod širým nebem od nejmenších, až po ty vzrostlejší děti. A mnohdy outdoorové aktivity pobaví i dospělé. Zajdete do zoo, na venkovní hřiště nebo za přírodními zajímavostmi?
Praha | Letní sporty

Kam za zvířátky v Praze?

Také rádi chodíte s dětmi pozorovat zvířátka třeba do zoo, různých minikoutků a jiných míst? Pokud vás zrovna nenapadá, kam se za zážitky s domácími mazlíčky nebo divokými živočichy vydat, nechejte se inspirovat – dnes vám totiž přinášíme tipy na to, kam se za zvířaty v Praze vypravit.
Praha | Příroda

Naplánujte si návštěvu unikátních technických památek Prahy

Viadukty a mosty, vodárenské věže, železniční tratě, industriální architektura, tunely a další technické stavby potkáváme v Praze na každém kroku. Mají své zvláštní kouzlo, zajímavou historii a nabízejí zpestření běžných pražských procházek. A hlavně jsme vybrali pár takových, kde nemusíte čekat na hlavní sezonu a můžete je navštívit hned.
Praha | Památky

Kde prožijete romantický i originální Valentýn v Praze?

Užijte si svátek sv. Valentýna jako jedinečný víkend snů, který je plný romantiky. Nechte se hýčkat a opravdu okouzlit Prahou! Portál Kudy z nudy má tipy pro ty, kteří jsou zamilovaní, ale i ty co by se teprve rádi zamilovali... každý má nějaké přání a každý by rád, aby se mu splnilo. Vypravte za nejlepšími zážitky v Praze.
Praha | Lázně a wellness

Poznejte Klementinum: nejkrásnější knihovnu světa, Astronomickou věž a miliony knih

Barokní knihovna, Astronomická věž s nádherným výhledem na historické centrum Prahy anebo Zrcadlová síň – to vše skrývá pražské Klementinum, jeden z největších stavebních komplexů v Evropě. Znáte je jako sídlo Národní knihovny, ale víte, že se tu pořádají prohlídky, výstavy a dokonce si můžete objednat romantické večery se soukromou prohlídkou a přípitkem na věži?
Praha | Památky