Úvod > Aktuality > Seznamte se přes mobil se zvířaty v zoo Praha
Zážitky

Seznamte se přes mobil se zvířaty v zoo Praha

  • Vydáno21. října 2010
Zoo Praha připravila pro své návštěvníky novinku. U hlavního vchodu do zoo si nyní můžete nainstalovat do mobilního telefonu aplikaci Seznamte se! Nejenže vám přiblíží jednotlivé osudy zvířecích celebrit ze stejnojmenné kampaně, ale zároveň vás provede po areálu pražské zoo.

Mobilní aplikace Zoo Praha je moderním průvodcem, který nabízí nejen atraktivní obsah postavený na příbězích a povahových vlastnostech zvířat, ale i mnohé další praktické informace jako je programová nabídka, rozpis komentovaných krmení v Zoo Praha, atd. Navíc umožňuje zaslat např. dárcovskou sms a podpořit tak chov vybraných živočišných druhů v Zoo Praha, nebo doporučit mobilního průvodce některému z vašich přátel. Stačí pouze zapnout si bluetooth a stáhnout si zdarma aplikaci.

Tipy na výlety za zvířaty:


Zoo Praha se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Zoologická zahrada byla poprvé otevřena v roce 1931 s 200 zvířaty. V současné době se může pochlubit s 670 druhy a téměř s 5 tisíci jedinci.

7 mladých gaviálů indických, kterým dnes v přírodě hrozí bezprostřední vyhynutí, je k vidění v novém speciálním pavilonu v ZOO Praha. Pražská zoologická zahrada se tak stala jedinou evropskou zoo, která tyto gaviály chová. Mimo Indii chová gaviály jen 10 zoo ve 4 zemích (USA, Japonsko, Singapur, Srí Lanka), ve kterých je dohromady chováno pouhých 19 jedinců. Pražská skupina tří samců a čtyř samic gaviála je svou početností rekordní.

Od 11. září 2010 je v pražské ZOO otevřena nová expozice člunozobce afrického. Návštěvníci si tak mohou prohlédnout skupinu možná vůbec nejbizarnějších opeřenců na světě. Ptáků s tzv. velrybí hlavou.

Pražská zoologická zahrada otevřela novou expozici pro lachtany jihoafrické. Nový expoziční bazén má plochu téměř 400 m² a je vybaven mj. i vodní skluzavkou pro lachtany nebo pohledem pod vodní hladinu pro návštěvníky. Lachtany bude možné pozorovat z návštěvnické tribuny s kapacitou bezmála 300 sedících návštěvníků. Do nového venkovního bazénu s uměle vybudovaným mořským břehem se nastěhovalo celkem pět lachtanů.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.