Úvod > Aktuality > Setkejte se s Casanovou a divadlení tradicí na zámku v Duchcově
Setkejte se s Casanovou a divadlení tradicí na zámku v Duchcově
">
Zážitky

Setkejte se s Casanovou a divadlení tradicí na zámku v Duchcově

  • Vydáno21. října 2015
Na duchcovském zámku se přenesete zpět do 18. století. V rámci prohlídek se zde setkáte nejen s proslulým svůdníkem Giacomo Casanovou, ale také vybranou expozicí kostýmů, které připomínají divadelní tradici, kdy zámek patřil Valdštejnům.
Už jen několik dnů máte na prohlídku výstavy operních a baletních kostýmů na zámku Duchcov. Kostýmy, které připomínají divadelní tradici 18. a 19. století, kdy zámek patřil Valdštejnům, zapůjčilo Severočeské divadlo v Ústí nad Labem.

Naposled je můžete vidět ve středu 28. října; základní vstupné podle zvolené trasy stojí 60 nebo 80 Kč, zámek i Knížecí zahrada jsou otevřené od 10.00 do 16.00 hodin a poslední prohlídka začíná již v 15.00 hodin. 
Knížecí zahrada na zámku Duchcov

Knížecí zahrada na zámku Duchcov

Romantická Knížecí zahrada se rozkládá před severním křídlem zámku Duchcov. Byla vytvořena ve stylu à la française v rekonstruované podobě zámeckých barokních zahrad. Vstup do Knížecí zahrady je volný a je vymezen otevírací dobou zámku.

Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy

Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy

Zámek Duchcov leží přibližně 8 km jihozápadně od města Teplice. Návštěvníci zde mohou zhlédnout především Valdštejnskou rodovou galerii, expozici v tzv. biliárovém křídle, tři místnosti zámeckého personálu, Vojenskou zbrojnici, Lovecký salonek a muzeum věnované osobnosti Giacoma Casanovy.