Úvod > Aktuality > Vydejte se na vánoční prohlídky hradu Rabí za mihotavého svitu svíce
Zážitky

Vydejte se na vánoční prohlídky hradu Rabí za mihotavého svitu svíce

  • Vydáno6. prosince 2019
Na tradiční prohlídky hradu Rabí při svíčkách s ohni na nádvoří se můžete těšit v sobotu 7. prosince 2019. Dozvíte se více o tom, jak čas adventu a Vánoc trávili naši předci, překvapí vás i oživlé postavy středověkých obyvatel hradu, můžete se ohřát u jednoho z velkých ohňů na nádvoří a ochutnat svařené víno či čaj a přitom poslouchat středověkou hudbu.

Hrad Rabí je nejrozsáhlejší česká hradní zřícenina, jež se může pyšnit jedním z nejvyspělejších obranných systémů své doby v Evropě. Popusťte uzdu své fantazii, neváhejte a přijeďte navštívit sídlo jednoho z nejmocnějších rodů pozdně gotických Čech, pánů z Rýzmberka.

V čase adventním je pro vás přichystán jeden sobotní podvečer (letos 7. prosince), provázený již tradičními večerními prohlídkami hradu při svíčkách. Je to jedinečná příležitost, jak vidět hrad osvětlený pouze ohni, ohřát se u jednoho z velkých ohňů na nádvoří a ochutnat čaj či svařené víno.

Prohlídku je třeba si předem rezervovat na emailu info@hradrabi.cz nebo pomocí telefonu 376 596 235.

Rabí – nejrozsáhlejší hradní zřícenina v Čechách

Rabí – nejrozsáhlejší hradní zřícenina v Čechách

Hrad Rabí, který vzniknul na počátku 13. století, je králem všech českých hradů. Kdybyste pečlivě odměřili délku jeho budov a hradeb s dělovými baštami, napočítali byste neuvěřitelné tři kilometry.