!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Sedm podzimních akcí pro zahrádkáře, chalupáře a sadaře
Sedm podzimních akcí pro zahrádkáře, chalupáře a sadaře
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Životní styl

Sedm podzimních akcí pro zahrádkáře, chalupáře a sadaře

Vydáno 24. září 2020
Tu vyrýpnout, tam přesadit, jinde domluvit, odplevelit nebo přihnojit – činnosti důvěrně známé každému, kdo se stará o zahradu, záhon, balkon nebo alespoň truhlík. Inspiraci pro jejich zvelebení můžete načerpat na podzimních zahradnických výstavách, na které vás zve portál Kudy z nudy.

For Garden v Praze - Letňanech

zahradaChcete stihnout pražský zahrádkářský veletrh For Garden v Letňanech? Pospěšte si, oblíbená akce v pražském výstavišti Expo Praha začal v úterý 22. 9. a končí v sobotu 26. 9. 2020. Veletrh nabízí novinky i osvědčené stálice zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky.

Nechybí ani expozice firem s celou škálou rostlin pro zahrady. Veletrh uspokojí přání zájemců o angrešt, rybíz, ovocné a okrasné stromy a keře, brusinky, borůvky, kiwi, mrazuodolné fíky, vinnou révu, maliny, rakytník, muchovník, palmy, bylinky, sadbu jahod, dřeviny, motýlí keře, hortenzie, moruše a mnoho dalších rostlin. Na své si přijdou i milovníci cibulovin. Veletrh je otevřen denně od 10:00 do 18:00 hodin, v sobotu do 17:00 hodin.
 

Zahrada Věžky Podzim 2020

práce na zahraděOblíbená zahrádkářská a hobby prodejní výstava ve Věžkách u Kroměříže se letos koná od 25. do 28. 9. 2020. Pod dominantou parku, platanem javorolistým, si opět vyberete z rozmanitého sortimentu zeleniny, příslušenství a náčiní pro zahrádkaření, stromků, květin, keřů, vřesů či věnců.

K dostání budou samozřejmě i potřeby a pomůcky pro zahradu a dům. Otevřeno je denně od 9 do 17 hodin.
 

Bonsajová Floria v Kroměříži

BonsaiTradiční výstavu pro pěstitele a milovníky bonsají pořádá každý podzim výstaviště Floria v Kroměříži. Ani letošní rok není výjimkou, výstava Floria podzim Bonsai se koná od 25. do 27. 9. 2020. Návštěvníci na výstavě nakoupí vše potřebné pro dům i zahradu od stovek prodejců z České republiky i ze zahraničí.

V rámci výstavy bonsají proběhne i zcela výjimečný Kongres Evropské bonsajové asociace - EBA 2020. Kongres představí ojedinělou expozici desítek vzácných bonsají a kamenů suiseki z celého světa. Proběhnou zde přednášky a demonstrace od největších světových odborníků na bonsaje. Dozvíte se jakou bonsaj vhodně zvolit, jak o ni pečovat nebo jakou mají bonsaje historii. Otevřeno je každý den od 9 do 16 hodin, vstupné stojí 100 Kč.
 

Valašská zahrada v Rožnově

valašská zahradaNejvětší podzimní zahradnické trhy v regionu "Valašská zahrada", spojené s historickým jarmarkem se konají od 25. do 28. 9. 2020 v Rožnově pod Radhoštěm. Na trzích se prezentuji zahradníci a zahradnické firmy nejen místní, ale i z celé Moravy a Čech. Nakoupit můžete květiny, okrasné dřeviny, sadbu, cibuloviny, hnojiva, ochrané prostředky a také výrobky zručných řemeslníků, kteří nabízejí vše do domu a zahrady.

Nechybí zde poradna pro zahrádkáře a babka bylinkářka. Připraven je program pro děti i dospělé. Zahradnické trhy probíhají denně od 8:00 do 17:00 hodin.
 

Podzimní Flora v Olomouci - nejlepší české výpěstky

Podzimní Flora v OlomouciAlespoň tak zní tradiční motto 25. podzimní výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků Flora Olomouc Hortikomplex, která proběhne od 1. do 4. 10. 2020. Hlavní expozice Zdravá rostlina se zaměří nejen na krásu rostlin a plodů na pohled, ale zejména na vnitřní složení a zdraví prospěšné látky uvnitř. Celá expozice se ponese v duchu koloběhu života samotné rostliny od semínka po silnou a zdravou plodinu.

Výpěstky a plody z českých zahrádek budou moci návštěvníci obdivovat také v přízemí přístavby pavilonu A díky expozici Českého zahrádkářského svazu. Pavilon G bude hostit expozici Hanácká včela od Českého svazu včelařů a Podzimní zahradnické trhy. Nabitý program čeká i Oranžerii ve Smetanových sadech, kde bude možné obdivovat výstavu řemesel, zapojit se do workhospů a poslechnout si odborné přednášky. Otevřeno je denně od 9 do 18 hodin, v neděli do 17 hodin. Plné vstupné je za 140 Kč.
 

Podzimní zemědělec v Lysé nad Labem

Podzimní zemědělecOblíbená prodejní výstava Podzimní zemědělec zaměřující se na zemědělství, zahrádkářství a potravinářství proběhne opět v Lysé nad Labem, letos ve dnech 8. až 11. 10. 2020. Souběžně se "Zemědělcem" se bude konat i 25. ročník výstavy Náš chov.

Množství hospodářských zvířat a zemědělské techniky ovšem nepřipraví návštěvníky o jejich oblíbené podzimní zahradnické trhy, kde si tradičně budou moci vybrat z nepřeberného množství okrasných i ovocných dřevin, keřů a květin, sadby, hnojiv a zahradnické chemie, nářadí a nástrojů pro zahradnické práce i drobné mechanizace. Na své si tak přijdou i všichni zahradníci a zahrádkáři!
 

Dýňový podzim v Troji

dýněPodzim můžete oslavit v Botanické zahraděPraze-Troji, kde se po celý měsíc tradiční velká výstava s názvem Dýňový podzim. Zavítat sem můžete od 16. 10. do 1. 11. 2020. Víkend 17. – 18. října bude patřit Dýňovým slavnostem a zábavě pro celou rodinu. Poslední říjnový den bude už tradičně věnován oslavám Halloweenu.

Pro akce platí běžné vstupné jako do Botanické zahrady, tedy 100 Kč pro dospělé a 45 Kč pro děti od šesti let, studenty a seniory; pokud zároveň chcete navštívit skleník Fata Morgana, je vstupné za 150 Kč.
Dýňový podzim v trojské botanické zahradě - pouze ve venkovní expozici

16.10.
1.11.
Dýňový podzim v trojské botanické zahradě - pouze ve venkovní expozici

S příchodem podzimu se do trojské botanické zahrady vrátí oblíbené plody podzimu – dýně.

Výstava Exotika 2020 v Lysé nad Labem

28.10.
1.11.
Výstava Exotika 2020 v Lysé nad Labem

Na konci října přijeďte určitě do Lysé nad Labem. EXOTIKA - největší evropská výstava papoušků, bažantů, kachniček, plazů, akvarijních ryb, opic a šelem s úžasným aranžmá exotických rostlin a stromů.