Úvod > Aktuality > Šest plesů a bálů, kde si zatančíte a skvěle se pobavíte
Zážitky

Šest plesů a bálů, kde si zatančíte a skvěle se pobavíte

  • Vydáno7. února 2024
Plesová sezona právě vrcholí a portál Kudy z nudy pro vás má spousty inspirujících tipů, kde letos provětrat nádherné róby a taneční střevíčky. V nejbližších týdnech se bude tančit například v nádherných sálech pražské Lucerny či Žofína, Grandhotelu Pupp nebo v Měšťanské besedě v Plzni.

Česko-slovenský ples v Obecním domě

Ples obecní důmČesko-Slovenský ples se v současnosti pyšní vizitkou jedné z nejpopulárnějších a nejelegantnějších kulturních akcí plesové sezóny. Navazuje na předchozí dlouholetou tradici Slovenských plesů v Praze, organizovaných přes 40 let. Punc exkluzivity dodává mimo jiné i fakt, že se každoročně koná pod záštitou prezidenta a prezidentky obou zemí, tedy České i Slovenské republiky. Stejně jako v minulých letech, nebudou večer 17. února 2024 mezi návštěvníky plesu chybět nejvýznamnější osobnosti kulturního, politického, diplomatického, podnikatelského a společenského života obou zemí.
 

Pupp bál v Karlových Varech

PuppKarlovy Vary zažijí velkou plesovou události díky prestižnímu Pupp Bál Festivalu, který se koná v sobotu 24. února. Grandhotel Pupp uvítá v tento ten mnoho osobností z řad sportovců, umělců i politiků. Nejen oni si jistě nenechají ujít tradiční hudební vystoupení na téma filmu Anděl s ďáblem v těle, ani výtečné gastronomické speciality. Společenský ples spojený s bohatým programem, servírovanou večeří a oblíbenou tombolou. Večer proběhne v Slavnostním sále Grandhotelu Pupp. Vstupenky si můžete zakoupit v síti GoOut.
 

Český ples v Obecním domě

plesNenechte si ujít Český ples, který vás během okamžiku přenese v čase do dob, kdy plesy byly vrcholnou společenskou událostí, přehlídkou noblesy a elegance. Vychutnejte si noblesu programu, prostor a pohoštění na Českém plese v Obecním domě, v sobotu 24. února 2024. Čeká vás delikatesní menu vytvořené podle nejnovějších gastronomických trendů, pravé šampaňské a v neposlední řadě krásná výzdoba z čerstvých květin. Zažijte neopakovatelnou atmosféru Českého plesu, který je označován za skutečný vrchol české plesové sezony. Těšte se na jedinečný program vytvořený umělci, jež patří mezi absolutní českou špičku.
 

Swingový ples s Institutem Paměti národa

swingMáte rádi tanec a swing? A historii? Pokud ano, vyzkoušejte 2. března 2024 unikátní spojení pohybu, myšlení a zábavy – Swingový ples na podporu Institutu Paměti národa Brno. Můžete se těšit na svěží skladby v aranžích láskyplně upletených pod nohy lindyhopperů. Swing z vinylů během večera pouští DJ Šinal. Čeká vás přednáška na téma historie a swingu. Členité prostory IPN rozhýbete ve spolupráci s taneční školou Swing Wings – k vyzkoušejní vás jistě zlákají taneční lekce pro začátečníky! Ktanci to pak rozbalí “Chief Rhythm and His 5”!


Ples Sportovců v Brně

ples sportovcůVečer plný hudby, sportovních vystoupení a zábavy, to je tradiční setkání brněnských sportovců v prostorách Zoner Bobyhall – Ples sportovců Fakulty Sportovních Studií MU. Ten letošní se bude konat 14. března. A s pořádnou tombolou! Brněnský hudebník, dynamický pouštěč a skandální tanečník DJ Schafff vás opět provede večerem z pozice moderátora a po půlnoci převezme i hudební otěže! Skupina Eremy vás jako již po několikáté provede večerem a svojí skvělou hudbou vás přiláká na parket raz dva! Eremy je již napevno spojena s Plesem sportovců, protože kdo jiný by dokázal hudebně pojmout tolik žánrů na tak dokonalé úrovni?
 

Moravský ples v Praze

moravský plesŽijete nebo studujete v Praze a máte rádi Moravu? Toužíte zažít pohodovou, sousedskou, veselou a barevnou akci plnou nádherných krojů? Pak byste neměli chybět na Moravském plese, který se odehraje v 13. dubna na Žofíně. Téměř stoletou tradici folklorních Moravských plesů zahájil ten vůbec první, který v dubnu 1920 rozezvučel Obecní dům. Podobně jako tehdy i letos vystoupí soubory a muziky z Moravy, národopisné spolky a Slovácké krúžky z Prahy, Brna a Bratislavy a Valaši i Hanáci z Prahy.Na plese se můžete těšit na dechovou hudbu Zlaťulka z Podluží, která bude po celý večer hrát ve Velkém sále, v Malém a Rytířském sále se postupně vystřídá 7 cimbálových muzik spolu s tanečníky a zpěváky předních souborů ze Slovácka, Valašska i Hané.

Další aktuality

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (27.4. – 28.4.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: ČEZ RunTour Kopřivnice 2024 , Festival ABC – zábava pro všechny děti od 2 do 99 let, Zahájení sezony v Centru řemesel a zahrad Botanicus v Ostré, Zahájení sezony Muzea ČD v Lužné u Rakovníka, Čarodějnické pohádky na zámku Úsov. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (27.4. – 28.4.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Flora Olomouc 2024, Ekojarmark Ekologických dnů Olomouc 2024, ČEZ RunTour Kopřivnice 2024 , Den ve vzduchu 2024, Automobilové klenoty na golfovém hřišti v Hostivaři. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Zážitky

Evropa v Česku: proč máme rádi Slovensko?

Brynzové halušky, jeskyně, Nízké i Vysoké Tatry, Roháče, Jánošík, termální bazény, lázně, víno, Slovenský ráj, Bratislava, husacina ze Slovenského Grobu nebo trdelník: je tolik věcí, které milujeme na Slovensku! Nový seriál o evropských zemích proto nemůže začít nikde jinde než u našich východních sousedů. Pojďte s Kudy z nudy poznat Slovensko!
Zážitky

50 tipů, kam na výlet, když prší (nejen pro děti)

Co dělat, když předpověď hlásí déšť? Už si nemusíte hlavu, kam vyrazit na výlet, když počasí právě neukazuje svou vlídnou tvář. I v deštivém počasí se dají podnikat výlety, které si užije celá rodina. Pro inspiraci jsme pro vás připravili několik tipů na zábavní parky, interaktivní muzea i pohádkové a strašidelné expozice, kde se rozhodně nebudete nudit vy a ani vaše děti.
Zážitky

Tipy na nejkrásnější výlety vlakem aneb cesta je cíl: projeďte se výletními vláčky po krásách Česka

Jízda vlakem v sobě skrývá pro mnohé specifické nostalgické kouzlo. Vydejte se proto na výlet po půvabných lokálkách nejrůznějšími kouty Česka, nebo vezměte s sebou kolo a popojeďte speciálním cyklovlakem. Portál Kudy z nudy vám přináší několik tipů na výletní vláčky, kterými se o letních víkendech můžete svézt. Mezi oblíbené výletní cíle všech milovníků železnic patří také železniční muzea a všechny naše semmeringy, připomínající rakouskou horskou železnici.
Zážitky

Motýlí ráje v Česku: objevte místa, kde vám budou létat motýli kolem hlavy

I když jste už viděli řadu motýlích výstav, jejich křehká krása a úžasné barvy křídel vás nepřestanou fascinovat. Kde tedy právě nyní můžete obdivovat zářivý svět exotických motýlů? To vám prozradí Kudy z nudy.
Zážitky

Užijte si Mezinárodní den památek a historických sídel – tipy na prohlídky s průvodcem

Mezinárodní den památek a historických sídel se na celém světě slaví každoročně 18. dubna. Podporuje naše znalosti o rozmanitosti kulturního dědictví, upozorňuje na křehkost památek a podporuje úsilí potřebné k péči o ně, jejich ochraně a zachování.
Zážitky

S dětmi na výlet za zážitky za každého počasí: zábavní parky, kde se děti vydovádí

Zabavit děti je občas pěkná dřina. Pomohou vám interaktivní parky, které byly postaveny přímo pro nejmenší: Zábavní parky, interaktivní herny, vzdělávací expozice – nabídka je v této oblasti opravdu široká. Tato místa dnes dětem vychází vstříc a nabádají, aby si mládež vše vyzkoušela. Experimenty jistě osloví nejen děti, ale i dospělé.
Zážitky