Úvod > Aktuality > Šest plesů a bálů, kde si zatančíte a skvěle se pobavíte
Šest plesů a bálů, kde si zatančíte a skvěle se pobavíte
"> "> "> "> ">
Zážitky

Šest plesů a bálů, kde si zatančíte a skvěle se pobavíte

  • Vydáno6. února 2020
Plesová sezona právě vrcholí a portál Kudy z nudy pro vás má spousty inspirujících tipů, kde letos provětrat nádherné róby a taneční střevíčky. V nejbližších týdnech se bude tančit například v nádherných sálech pražské Lucerny či Žofína, Grandhotelu Pupp nebo v Měšťanské besedě v Plzni.

Česko-slovenský ples v Obecním domě

Ples obecní důmČesko-Slovenský ples se v současnosti pyšní vizitkou jedné z nejpopulárnějších a nejelegantnějších kulturních akcí plesové sezóny. Navazuje na předchozí dlouholetou tradici Slovenských plesů v Praze, organizovaných přes 40 let. Punc exkluzivity dodává mimo jiné i fakt, že se každoročně koná pod záštitou prezidentů obou zemí, tedy České i Slovenské republiky.

Stejně jako v minulých letech, nebudou večer 8. února 2020 mezi návštěvníky plesu chybět nejvýznamnější osobnosti kulturního, politického, diplomatického, podnikatelského a společenského života obou zemí. V programu nadcházejícího ročníku proto bude speciální místo patřit připomínce 140. výročí narození generála Milana Rastislava Štefánika, který je dodnes považován za jednu z nejuznávanějších osobností společné československé, ale rovněž české a slovenské historie.
 

Česko-německý ples v Plzni

TanecKrása, elegance, tanec, šarm a galantnost – to vše vás čeká na tomto již 12. reprezentačním Česko – německém plese v krásné Měšťanské besedě v Plzni 8. února 2020. Nebudou chybět tradiční body programu – předtančení, čokoládová dámská volenka, bohatá tombola, půlnoční překvapení, zajímavý host, bavorské vdolečky... K tanci a poslechu bude hrát vynikající 19členný taneční a plesový orchestr Big Band Bonit.
 

Pupp bál v Karlových Varech

PuppKarlovy Vary zažijí velkou plesovou události díky prestižnímu Pupp Bál Festivalu, který se koná v sobotu 8. února. Grandhotel Pupp uvítá v tento ten mnoho osobností z řad sportovců, umělců i politiků. Nejen oni si jistě nenechají ujít tradiční muzikálové vystoupení na téma muzikálu Vlasy, ani výtečné gastronomické speciality.
 

Letecký ples v Lucerně

Ples tanečníciO týden později, tedy v sobotu 8. února, se v Praze koná XXVII. Letecký ples v Lucerně, který každoročně pořádá Sdružení čs. zahraničních letců, Svaz letců ČR a společnost Aviatik.

Hrát bude orchestr Václava Hybše, zpívat bude Bohuš Matuš a stylový bude i program, kdy vás vedle tradičních představení tanečních skupin čeká vystoupení leteckých modelářů. Nebudou chybět taneční ukázky a slosování o ceny.
 

Ples v Zoo Liberec

zoo plesMilovníci tance a společenskézábavy jsou srdečně zváni také na XV. ples Zoo Liberec 21. února od 20 hodin v Kulturním centru Lidové sady. K tanci a poslechu bude celý večer hrát Timbre Music a Přehmat.

Během plesu se také můžete těšit na tématickou výzdobu, fotokoutek a slosování vstupenek. Letošní ročník se nese v duchu "Kráska a zvíře". Takže kostýmy a převleky s tématikou pohádek o zvířatech jsou velmi vítány.
 

Moravský ples v Praze

moravaŽijete nebo studujete v Praze a máte rádi Moravu? Toužíte zažít pohodovou, sousedskou, veselou a barevnou akci plnou nádherných krojů? Pak byste neměli chybět na Moravském plese, který se odehraje v sobotu 22. února na Žofíně.

Téměř stoletou tradici folklorních Moravských plesů zahájil ten vůbec první, který v dubnu 1920 rozezvučel Obecní dům. Podobně jako tehdy i letos vystoupí soubory a muziky z Moravy, národopisné spolky a Slovácké krúžky z Prahy, Brna a Bratislavy a Valaši i Hanáci z Prahy.