!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Deset akcí a míst, kam se vydat s dětmi na přelomu února a března
Deset akcí a míst, kam se vydat s dětmi na přelomu února a března
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">

Deset akcí a míst, kam se vydat s dětmi na přelomu února a března

Vydáno 27. února 2020 Zážitky
Zábavy pro rodiny s dětmi není nikdy dost, obzvlášť v zimě a ve městech. Vyzkoušejte některou z akcí na portálu Kudy z nudy, ať už to bude den s medvědy, Matějská pouť, masopustní oslavy anebo festival zaniklých řemesel!

Oslavte svátek ledních medvědů v Zoo Praha

Lední medvědZoo Praha si v sobotu 29. února připomene Mezinárodní den ledních medvědů. Návštěvníci se mohou těšit na komentované setkání u ledních medvědů, výrobu velké ledové sochy medvěda nebo naučnou stezku od hlavního vchodu k expozici ledních medvědů.

V 10:30 dostanou medvědi speciální dárek - medvědí zmrzlinu z ryb se speciálním komentovaným krmením pro návštěvníky. Od hlavního vchodu k ledním medvědům (a rovněž mezi jednotlivými stanovišti) budou na zemi umístěny stopy medvěda, které návštěvníky zavedou na místa konání akce.
 

Kolotoče, střelnice i adrenalin nabízí Matějská pouť

Matějská pouťPražská Matějská pouť se letos koná od 22. února až do 13. dubna 2020 v areálu Výstaviště Praha, kde na vás čekají tradiční i nové zahraniční atrakce. Pobavíte se na horské dráze, centrifuze, ve strašidelném zámku, domě smíchu, u střelnic, na kolotočích, houpačkách, skákacích hradech, houpacích lodích nebo na lochnesce. Otevřeno je o víkendu od 10 do 22 hodin (poplatek za vstup 30 Kč), od úterý do pátku od 14 do 21 hodin (vstupné se neplatí). O školních prázdninách a Velikonocích je otevřeno jako o víkendu.
 

Hradem Veveří zavoní uzené

Uzené hrad VeveříVe dnech 29. února a 1. března se uskuteční největší oslava uzeného a vína v ČR na hradě Veveří. Nad přehradou opět zavoní uzené a vinaři otevřou své nejlepší lahve. Kromě nového Krále uzenářů 2020, kterého zvolí samotní návštěvníci, bude opět v letošním ročníku také amatérská soutěž o nejlepší domácí uzené. Chybět nebude ani oblíbená soutěž jedlíků - jíst se budou vepřové rypáčky. Sobotou návštěvníky provedou mistři řeznického a uzenářského řemesla, nedělí pak mistři kuchaři a sommeliéři... Na horním hradě se bude v sobitu od 15:00 vyjímat teplé uzené z udírny (veřejná ochutnávka). Kuchařská nedělní show představí televizního kuchaře Martina Škodu.
 

Masopust ve Vysokém Chlumci a v Příbrami

vysoký chlumecPoslední únorovou 29. 2. dorazí ve 14:00 hodin masopustní veselí i do Skanzenu Vysoký Chlumec, který se nachází v údolí potoka pod dominantou zámku ve Vysokém Chlumci u Sedlčan. Na akci, která je vhodná pro děti, nebude chybět žertovná hudba ani klasické masopustní masky.

Ve stejný den se koná masopust také v Hornickém muzeu Příbram, který navazuje na dávné tradice. Začátek je v 10:00 hodin v areálu Ševčinského dolu, symbolické vstupné 1 Kč. Průvod masek, mezi nimiž nemohou chybět havíři či důlní skřítci permoníci, vyrazí za doprovodu kapely z nedaleké hornické vsi Bohutín a dojde až k bráně Ševčinského dolu na Březových Horách. Vede ho tajuplný duch okolních brdských lesů Fabián, kterého doprovází Kecal, jakož i pestrá družina dalších fantaskních bytostí.
 

Otužilci se mohou koupat v Kamencovém jezeru

OtužilciKamencové jezero v Chomutově se vůbec poprvé ve své historii otevírá nadšencům z řad otužilců. Milovníci plavání ve studené vodě mohou přijít hned ve třech termínech - 29. února, 14. března a 28. března, vždy od 10:00 do 11:00 hodin. Voda má aktuálně teplotu okolo 4°C.

Vstup je zdarma, a to hlavní branou z ulice Přemyslova. Ke koupání budou připravené bazény na hlavním mole včetně padesátimetrového. Koupání je na vlastní nebezpečí, přesto budou po dobu koupání připraveni plavčíci i lékař.
 

Svátek všech milovníků akvaristiky

SkaláraJestliže vaše dítko chová rybičky, nesmíte chybět na největší výstavní a prodejní akvaristické burze v Praze, a to v neděli 1. března. Akce se koná na Pankráci od 9:00 do 12:00, v První jazykové základní škole, v ulici Horáčkova 1100.

Kromě širokého spektra rybiček, vodních živočichů, šneků a krevet přímo od chovatelů (ne z velkochovů) zde naleznete bohatý výběr rostlinek, akvárií, doplňků, techniky i krmivo, léčiva a vitamíny.


Římské legionáře potkáte v Olomouci

Římané olomoucOchutnejte římskou kuchyni, vyzkoušejte si zbroj a poznejte život římských legionářů. Na akci Římané v Olomouci, 29. 2. – 1. 3. 2020 v Pevnosti poznání.

Pozůstatky jejich přítomnosti zde jsou prokázané, ale kdo byli, jak žili, co jedli? Vše o Římanech se dozvíte na interaktivní výstavě skupiny historického šermu Roma Victor Legio XIII Gemina Augusta a Pevnosti poznání. V 10.00 a ve 14.00 si budete moci vyzkoušet i speciální historický workshop Římané v Olomouci.
 

Z Neumětel k Radotínu přicválá Horymír

HorymírA historické postavy potkáte také v sobotu 29. února v Radotíně, kam přicválá na svém oři sám Horymír. Protože Horymírova sváteční jízda mění každým rokem směr, vyrazí vojvoda tentokráte v ranních hodinách do Neumětel. Během dne bude probíhat masopust s bohatým doprovodným programem. Akce je přístupná pro jezdce všech jezdeckých vyznání, tedy bez ohledu na styl, výstroj a výzbroj koně a jezdce.
 

Modeláři z Peček zvou na jarní výstavu

modely pečkyVelká výstava železničních modelů a provozních kolejišť čeká 7. a 8. března 2020 všechny příznivce modelových vláčků a mašinek na výstavě Spolku železničních modelářů Pečky. Modeláři vám představí přes 50 provozních kolejišť všech modelových měřítek od nejmenšího po zahradní velikost.

Můžete obdivovat miniaturní vlaky v měřítku „T“, které se pohybují po kolejích, které jsou od sebe vzdálené pouhé 3 mm a lokomotiva je dlouhá asi 5 cm. Uvidíte ostatní měřítka Z, N, TT, H0 i modely zahradních železnic. Jsoutu i funkční modely tzv. „zubaček“.
 

Tajemství zaniklých řemesel objevíte na zámku v Brandýse nad Labem

Festival zaniklých řemeselNa Festivalu zaniklých řemesel na zámku v Brandýse nad Labem vás o víkendu 2. a 3. března přivítá téměř stovka řemeslníků a umělců, předvádějících skoro 60 řemesel a řemeslných technik, uvidíte, ucítíte a budete mít možnost ochutnávky historických jídel, vařených jak v polní, tak i v černé zámecké kuchyni. V zámeckém divadle uvidíte množství oděvních řemeslných technik, od předení na vřetánku a kolovratu, až po naalbilding, karetkování, či tkaní. Ve středověkých sklepích potkáte pak sedláře, brašnáře, lukaře a mnoho dalších. Nebude chybět ani středověkým lékař.
Matějská pouť 2020 v Praze - zrušeno

Matějská pouť 2020 v Praze - zrušeno

Matějská pouť se koná v areálu Výstaviště Praha, kde na vás čekají tradiční i nové zahraniční atrakce. Pobavíte se na centrifuze, ve strašidelném zámku, domě smíchu, u střelnic, na kolotočích, houpačkách, skákacích hradech, houpacích lodích nebo na lochnesce.

Výstava železničních modelů a kolejišť Pečky - odloženo

Výstava železničních modelů a kolejišť Pečky - odloženo

Velká výstava železničních modelů a provozních kolejišť čeká všechny příznivce modelových vláčků a mašinek na výstavě Spolku železničních modelářů Pečky. Modeláři vám představí přes 50 provozních kolejišť všech modelových měřítek od nejmenšího po zahradní velikost.