Úvod > Aktuality > Na Bezdězu potkáte šermíře ve službách Otce vlasti
Na Bezdězu potkáte šermíře ve službách Otce vlasti
"> "> ">

Na Bezdězu potkáte šermíře ve službách Otce vlasti

Vydáno 21. srpna 2018 Památky
Šermířská vystoupení na hradě jsou již na Bezdězu tradicí. V o víkendu 25. a 26. srpna vás opět pobaví a historicky poučí, jak je tady dobrým zvykem. V lehkém, či těžkém brnění i v historickém hávu vás přivítají šermíři na novém vystoupení. Tentokrát uvidíte, jaké je to sloužit pod přísnou, ale spravedlivou rukou císaře a krále Karla IV. Těšit se můžete nejen na historický středověký příběh, ale i na šermířské souboje!

Šermíři na BezdězuPrázdninovou sázkou na jistotu jsou šermířská vystoupení na Bezdězi. Navíc během prázdninových víkendů má hrad prodlouženou otevírací dobu až do 17:30 hodin.

V sobotu a v neděli 24. a 25. srpna vás na hradě přivítá skupina historického šermu Páni z Johnsdorfu. Základem příběhu je to, že české království vzkvétá pod přísnou a spravedlivou rukou císaře a krále Karla IV. z rodu Lucemburků. Na hrad Bezdězu je purkrabím Oldřich Tista z Hedčan, který nechává založit Velký rybník, dnešní Máchovo jezero.

Hradní posádka je připravena i v dobách klidu a míru hájit zájmy svého krále. V průběhu soboty a neděle uvidíte středověké vojáky, dozvíte se něco o středověkých zbraních a zbroji, také vám předvedou ukázky soubojů se středověkými zbraněmi, pro zájemce bude připravena i malá ukázka středověké tortury. Začátky vystoupení jsou v 11:00; ve 12:30, ve 14:00 a v 15:30 hodin. V neděli proběhne poslední vystoupení ve 14:00 hodin.
 

Sobotní bezdězská Hradozámecká noc

Hrad BezdězChcete se jen dívat, nebo se chcete i bát? A chcete se přitom bavit? Tak přijďte na Bezděz, kde to bude žít i od podvečerních hodin! Královské šermíře ve službách Otce vlasti vystřídají od 19:30 šermíři ze skupiny Tartus, která vás pobaví svým historickým příběhem, v němž zbraně i zbroj bude řinčet na hradním II. nádvoří. Můžete se těšit na rytířský turnaj nebo šermířský souboj s loučemi.

Hudební vystoupení skupiny Pe and Pe ve 20:00 představí zajímavou a svižnou anglosaskou i irskou hudbu. Dvojice zkušených muzikantů Petra Fabianová a Petr Ježek prezentující autorskou i převzatou akustickou tvorbu s prvky folku, amerického bluegrassu i anglosaské tradice.

Samozřejmě nebudou chybět kostýmované prohlídky nočním hradem s loučemi, aneb "Na Bezdězu straší"! Ale kde je to strašidlo? Můžete ho na Bezdězu hledat... Dále si užijete večerní a noční rozhledy z Velké věže, nasvícená bude také gotická kaple. A nemusíte se bát a ni prázdnýchžaludků - občerstvení bude zajištěno! Vstupné na Hradozámeckou noc stojí 120 Kč, snížené 80 Kč a rodinné 320 Kč.

Výlet kolem Máchova jezera

Výlet kolem Máchova jezera

Příjemná procházka po lesních cestách vás zavede mírně zvlněnou krajinou s výhledy z vrcholu Borného a Sroubeného okolo Máchova jezera.

Výletní vlak z Liberce k Máchovu jezeru

Výletní vlak z Liberce k Máchovu jezeru

K Máchovu jezeru se turisté dostanou spěšným výletním vlakem. Z Liberce do Starých Splavů a do Doks (a zpět) poprvé v nové sezóně vyjede v sobotu 1. července. Turistický vlak bude jezdit během léta o víkendech a svátcích až do konce srpna.

Šermíři na Bezdězu

17.7.
18.7.
Šermíři na Bezdězu

Na II. hradním nádvoří vás po celé dva dny budou bavit šermíři. Hradní posádka je připravena i v dobách klidu a míru hájit zájmy svého krále.

Další aktuality

10.7.
2020
30 tipů, kde se vykoupat ve středních Čechách

30 tipů, kde se vykoupat ve středních Čechách

Střední Čechy | Letní sporty
10.7.
2020
Pět nejhezčích mariánských poutních míst

Pět nejhezčích mariánských poutních míst

Střední Čechy | Památky
9.7.
2020
Od soboty bude opět jezdit parní vláček Kolešovka

Od soboty bude opět jezdit parní vláček Kolešovka

Střední Čechy | Zážitky
7.7.
2020
Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Střední Čechy | Zážitky