Úvod > Aktuality > Šermíři opět zkříží své meče v zimní bitvě u Podbořan
Šermíri opet zkríží své mece v zimní bitve u Podboran
"> Šermíri opet zkríží své mece v zimní bitve u Podboran "> Stovky šermíru se utkají poslední lednovou sobotu "> Jedná se o jediné zimní šermírské klání tak velkého rozsahu u nás
Zážitky

Šermíři opět zkříží své meče v zimní bitvě u Podbořan

  • Vydáno20. ledna 2019
Stovky šermířů se utkají předposlední lednovou sobotu v Podbořanech nedaleko Žatce. Udatní rytíři se střetnou v klasické středověké bitvě. Jedná se o jediné zimní šermířské klání tak velkého rozsahu u nás. Před vlastní bitvou přichystali pořadatelé historický jarmark. Hlavní program se pak odehraje v areálu za podbořanským koupalištěm od 15 hodin.
RytířStovky šermířů se utkají v Zimní bitvě u Podbořan, letos již po čtyřiadvacáté. Bitva se koná v sobotu 26. ledna 2019 od 15:00 na bitevním poli za koupalištěm, kde nebudou chybět jezdci na koních, lučištníci, šermíři a žoldnéři. Diváci budou moci navštívit také středověké tržiště, k vidění budou ukázky starých řemesel.

Nebude chybět pohádkový příběh dobra a zla. Po zničující bitvě dvou mocných vládců panství, přichází do kraje zdejšího mor a s ním i zhmotnělá smrt. Vymírají celé vesnice, zoufalí lidé hledají vinu v kouzlech čarodějnic. V hlubokých bažinách je však tvrz s vesnicí, které se černá smrt vyhýbá. Moudrý opat tedy vyšle své věrné rytíře, aby přišli té záhadě na kloub a pomohli vyhnat smrtku z tohoto panství...roj: http://www.denik.cz/cestovani/ojedinela-podivana-v-kraji-stovky-vojaku-ukazi-zimni-bitvu-za-cisare-karla-iv-20170115.ht
Vrch Rubín u Podbořan – bájné slovanské hradiště Wogastisburg

Vrch Rubín u Podbořan – bájné slovanské hradiště Wogastisburg

Při výjezdu z Podbořan směrem na Kadaň se při pravé straně tyčí kopec s plochým temenem a dominanta města – vrch Rubín (kóta 352 m). Od roku 1993 je chráněný jako významný krajinný prvek. Někteří badatelé se domnívají, že se zde mohlo nacházet bájné slovanské hradiště Wogastisburg.

Kostel Božího Spasitele v Podbořanech

Kostel Božího Spasitele v Podbořanech

Kostel Božího Spasitele byl postaven německými lutherány žijícími v Podbořanech a okolí začátkem 20. století. Základní kámen byl slavnostně položen 6. června 1901. Jedná se o pseudorománskou stavbu ze začátku minulého století, kterou projektoval stavební rada Victor Schwerdtner.

Muzeum Volyňských Čechů Podbořany

Muzeum Volyňských Čechů Podbořany

Barokní budova bývalé radnice č.p. 1 z roku 1751 s mansardovou střechou a věžičkou skrývá muzeum, v němž nahlédnete do historie a osudu Volyňských Čechů, seznámíte se s geologií Podbořanska a je zde i něco pro milovníky pravěku.