Úvod > Aktuality > Série cyklo závodů Kolo pro život začíná letos na Orlíku
Série cyklo závodů Kolo pro život začíná letos na Orlíku
"> "> "> ">
Letní sporty

Série cyklo závodů Kolo pro život začíná letos na Orlíku

  • Vydáno24. června 2020
Již v sobotu 27. června startuje letos první závod ze série Kolo pro život 2020 – Orlík Tour Kooperativy. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších závodů se zázemím na obrovské zelené louce Vystrkova, obklopené ze všech stran smíšenými lesy. Kousek od Prahy, přitom úplně mimo dopravní ruch. Trasy vedou místními lesy, po jehličím vysypaných pěšinách, okolo bývalých vládních rekreačních vilek i po žluté písčité pláži vodní nádrže. Přihlaste se na závody i vy a užijte si jedinečný sportovní zážitek se skvělou atmosférou!
Orlík TourZávod horských kol na Orlíku je tradiční předzvěstí blížících se prázdnin. Kromě hravých tras nabízí úchvatnou přírodu, koupání v přehradě i bazénu, servis a občerstvení v hotelu Orlík, stylové ubytování v bývalých dovolenkových vládních vilkách nebo možnost složit hlavu pod stanem či v karavanu, multifunkční hřiště a zázemí obklopené smíšenými lesy bez jakéhokoliv dotyku dopravy a zvuků měst. Ne nadarmo se to tu jmenuje Vystrkov.

Kolo pro život – OrlíkTrasa Orlík Tour je nádherná, navíc je z 99 % vedena v uzavřeném areálu po soukromých pozemcích. Nehrozí tedy žádný střet s dopravou. Okruh je dlouhý přes 30 km a v případě trasy B absolvujete dvě třetiny trasy dvakrát. Profil trasy i krajina okolo jsou ale nesmírně rozmanité, a tak vám ani nepřijde, že už jste tou samou cestou jednou jeli.

Vaše kolo vystřídá všechny povrchy, singletracky i široké lesní cesty, chvílemi se budete cítit jako na houpačce. Raritou je jízda po písčité pláži přehrady Orlík. Technicky založení jezdci si rozhodně přijdou na své. Pro ty, co do toho umějí pořádně šlápnout, je přichystaná kombinace trasy C a D. Po absolvování „Céčka“ totiž můžete ještě stihnout výlet s rodinkou na Family jízdě.
 

Nechcete závodit? Zajeďte si Family trasu

Kolo pro život FitnessNezávodní Family trasa jízda má označení D a měří 15 km. I když se „Rodinka“ může někomu zdát krátká, určitě prověří vaši kondici. Vede po lesních cestách, pod chladivými korunami listnatých stromů, zpestřením by mohl být jeden krátký kamenitý úsek, pasáž u přehrady a závěrečné pozvolné stoupání do cíle. Bez obav se na ni můžete vydat i s menšími dětmi, které umí trochu šlápnout do pedálů.

Na trase vás čeká dobře vybavená občerstvovací stanice a jedna speciální pitná, v podobě lesního pramene. Zážitkem bude průjezd kolem tzv. Jedničky. Jedná se o bývalou vilu prezidenta G. Husáka, kde se také natáčelo mnoho českých filmů včetně oblíbeného seriálu Arabela.
 

Bikerské zázemí v cíli

Wellness hotel OrlíkPo závodě jsou k dispozici sportoviště v areálu, osvěžení v místním bazénu a pro otužilce i koupání v přehradě. Po závodě určitě každý účastník ocení mycí zónu. Připraveno je 12 mycích boxů, kde si bez problémů můžete osprchovat svého dvoukolého miláčka a hned potom i sebe v nových moderních sprchových kontejnerech. Nechybí ani technické zázemí. Zkušení mechanici vám provedou běžné seřízení a malé opravy kol úplně zdarma. Orlík Tour Kooperativy je prostě ideální rodinný výlet na celý víkend s báječným ubytováním a občerstvením v místě.

Sezóna závodů bude pokračovat i o dalších víkendech, až do konce září. Pokud byste se tedy nemohli zůčastnit orlického závodu, vybírat můžete z dalších akcí Kola pro život – na plánu je například Bikemaraton Drásal České spořitelny (4.7.), Trans Brdy (25.7.), Šumavský MTB maraton (1.8.), Hustopeče Tour (8.8.), Vysočina Arena Tour (15.- 16.8.), Znojmo Burčák Tour (5.9.). nebo Plzeňská 50 (19.9.).
Orlická přehrada neboli Orlík

Orlická přehrada neboli Orlík

Součástí Vltavské kaskády je přehrada Orlík, která jejíž hráz přehradila tok řeky Vltavy u Solenice v okrese Příbram. Přehradní nádrž dostala své jméno podle zámku, který kdysi čněl nad hlubokým údolím Vltavy a dnes se nachází jen pár metrů nad hladinou přehradního jezera.

Wellness hotel Orlík

Wellness hotel Orlík

Wellness hotel Orlík v bezprostřední blízkosti Orlické přehrady, situovaný uprostřed schwarzenberských lesů, je jako stvořený pro odpočinkový pobyt. Nechejte se hýčkat!

Kemp Popelíky na Orlíku

Kemp Popelíky na Orlíku

Kemp Popelíky leží na dohled z přehradní hráze Orlického jezera. Příjezdová cesta do kempu se nachází několik set metrů po přejezdu hráze ze solenické strany. Terén je zde členitý ozdobený malým poloostrovem, písečnou pláží s pozvolným přístupem do vody i krásnými skalami.

Rekreační středisko Marina Orlík

Rekreační středisko Marina Orlík

Marina Orlík je rekreační areál s možností ubytování v bungalovech nebo apartmánech přímo uprostřed nádherné krajiny orlické přehrady.