Úvod > Aktuality > Selské trhy v Národním zemědělském muzeu Praha tento víkend opět pokračují!
Selské trhy v Národním zemědělském muzeu Praha tento víkend opět pokračují!
"> Selské trhy v Národním zemědělském muzeu Praha tento víkend opět pokračují!
Památky

Selské trhy v Národním zemědělském muzeu Praha tento víkend opět pokračují!

  • Vydáno24. května 2011
Ti, co již minule navštívili nově otevřené Selské trhy ve dvoře Národního zemědělského muzea v Praze na Letné vědí, že nejde tak úplně o klasické farmářské trhy. Návštěvníci zdejších Selských trhů totiž najdou prakticky uprostřed Prahy téměř venkovskou idylku! Na zdejším dvoře jsou k vidění živé ovce, slepice, králíci i chovní holubi a zatímco trhovci rozmístění v příjemném prostředí zatravněné plochy i s mysliveckým posedem a dětskými labyrinty nabízejí své jedinečné produkty, najde se tu i posezení u grilu, „skutečného piva“, skvělých přírodních ovocných šťáv či moravského vínečka z rodinného vinařství.
V pátek 27.5. od 14:00 do 20:00 a v sobotu 28.5. od 9:00 do 16:00 budou Selské trhy mimořádně obohaceny také o degustace a prodej  kvalitních vín z pestré nabídky různých moravských a českých vinařství, z nichž mnohé stěží objevíte v běžné distribuci.

A protože okolí muzea a celý letenský park je oblíbeným místem pejskařů, mysleli tentokrát organizátoři i na ně.  Mohou si přijít popovídat se známým zvířecím psychologem MVDr. Skácelem nejen na téma „sexualita psů v parku“, kdy získají řadu užitečných praktických rad. Veterinární poradna  je plánována na pátek 27.5. od 16:30 do 18:00 v přednáškové místnosti NZM, kam sice pejsci nemůžou, zato po skončení se počítá i s možností individuálních konzultací.  Za vstup ani konzultace se platit nebude, doporučujeme však přijít včas kvůli omezenému počtu míst.

K návštěvě dalších Selských trhů, tentokrát ve znamení kvalitních vín, srdečně všechny zve Národní zemědělské muzeum Praha společně s občanským sdružením Český um – Artificium Bohemicum !

Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum nabízí kromě stálých expozic v Praze expozice ve svých pobočkách, krátkodobé výstavy, přednášky pro veřejnost, archiv, fotoarchiv a knihovnu. Zveme vás i na vyhlídkovou terasu na střeše muzea s výjimečným výhledem na celou Prahu.