Úvod > Aktuality > Kalendář akcí 2023: Motosrazy, motoakce a tipy na motoristické veletrhy
Zážitky

Kalendář akcí 2023: Motosrazy, motoakce a tipy na motoristické veletrhy

  • Vydáno27. února 2023
Máte rádi motorky, auta, čtyřkolky a všechno, co k nim patří? Pak si nenechte ujít zajímavé akce, veletrhy a motorkářské srazy v roce 2023.

Motocykl Praha 2023 uvede Petr Pavel

c453d957-5689-414b-8c12-98e967e21902.jpgNa očekávaném veletrhu Motocykl Praha 2023, který  proběhne v termínu 2. – 5. března 2023, se můžete těšit na pět hal plných nových i slavných strojů světových značek, motocyklové legendy, široké portfolio příslušenství či kolekcí motorkářské módy i na hvězdné tváře. Slavnostní zahájení bude mít slavného hosta, již 23. ročník výstavy oficiálně zahájí zvolený prezident Petr Pavel. Souběžně bude probíhat anketa Motocykl roku 2023, kde si můžete v rámci jednotlivých kategorií vybrat svého motocyklového favorita. 
 

Rebelský festival Euro Bike Fest

IMG-0594.jpgEuro Bike Fest, tradiční, největší a nejnavštěvovanější motofestivalu nás! Hodně nabitý víkend 25. – 28. května 2023, plný toho nejlepšího, slibuje rebelský festiva na jižní Moravě. Motorky, zábava, koncerty, sport, workshopy a další vychytávky čekají na své přiznivce v ATC Merkur Pasohlávky. Užijte si tisíce motorek všech typů, značek, barev a jedinečností, více než 20 kapel, letní kino, workshopy, kaskadérské kousky a mnoho dalšího.

 

Legendy 2023 – motoristická slavnost v Praze

88441822-8182-4842-a8a1-def80d3affd6.jpgPoslední květnový víkend, 27. – 28. května 2023, se můžete těšit na automobilovou slavnost Legendy 2023 v pražských Holešovicích. Představí se stovky vozů, motocyklů a mnoho hvězd motorsportu. Tato koncentrace umu, krásy a vášně nemá v Čechách obdoby. Slavnost má za cíl inspirovat mladé i starší k lásce k technice. Považuje automobily a motocykly za umělecká díla na kolech. Dopravní prostředky nám dávají svobodu. Díky nim máme krásné zážitky a život plný dobrodružství.

 

Prague Harley Days 2023

50ae86b0-bdf5-476f-ac1d-f598792bcba4.jpg11. ročník Prague Harley Days na Výstavišti Holešovice nabídne 1. až 3. září 2023 tři dny plné zábavy, motocyklů, hudby a adrenalinu. Na programu oblíbeného motocyklového svátku nechybí koncerty, populární spanilá jízda centrem Prahy, jízdy na motocyklech Harley-Davidson zdarma, FMX show a mnoho dalšího. Dny nabité tou nejlepší zábavou, která nadchne nejen milovníky motocyklů, ale všechny příznivce pulzující atmosféry, dobré hudby a adrenalinu, kde si na své si přijdou i ti nejmenší.
 

Prague Car Festival 2023

525589e8-9182-4021-8c94-ef80bc29d772.jpgNejvětší výstava ve střední a východní Evropě se zaměřením na tuning, motorsport, historické automobily a motocykly nabídne 28. – 29. října 2023 v PVA Expo Praha vystavovatelům i návštěvníkům jedinečnou podívanou na široké spektrum unikátních automobilů a motocyklů od předválečného období až po současnost. Výstava Prague Car Festival spojuje oblasti upravených a sportovních vozů, světa motorsportu a historie vozidel. Představí nejlepší tuning z celé Evropy, českou i zahraniční špičku automobilových a motocyklových závodů a průřez bohatou historií vývoje automobilů a motocyklů.
 

Autosalon Kola Lysá nad Labem

imgp0022.jpgNa výstavě Autosalon Kola 2023, která bude probíhat od 3. do 5. listopadu 2023 na výstavišti v Lysé nad Labem budete mít možnost podrobně se seznámit s novinkami i tradičními modely téměř všech automobilových značek. Těšit se můžete také na tuningové skvosty, závodní automobily a motocykly. Přijďte se podívat na novinky ze světa Elektromobility, svést se několika modelech Tesly nebo se podívat na pravá americká auta a veterány.
For Caravan – výstava obytných automobilů a karavanů

15.3.
17.3.
For Caravan – výstava obytných automobilů a karavanů

Příznivci nezávislého cestování by neměli chybět na 15. výstavě obytných automobilů a karavanů For Caravan, která se uskuteční 15. – 17. března 2024 na letňanském výstavišti PVA Expo Praha.

Další aktuality

Jak si užít Silvestr v Praze?

Zůstáváte na Silvestra v Praze? V našich tipech najdete řadu inspirací na silvestrovské akce v metropoli. Nabídek, co v hlavním městě podniknout je více než dost – Kudy z nudy vám přináší přehled tipů z různých soudků, stačí si jen vybrat: zábavné odpoledne s dětmi, zážitky pro milovníky romantických výhledů nebo slavit můžete přijít i do divadel a hudebních klubů. Letošní Silvestr si prostě vychutnáte!
Praha | Zážitky

Na Karlově mostě potkáte během adventu lampáře

V předvánočním čase, od 3. do 23. prosince 2023, máte jedinečnou možnost potkat na Karlově mostě lampáře v historickém obleku, který rozsvěcí plynové osvětlení pomocí dlouhé tyče. Se svou prací začíná lampář současně s rozsvícením veřejného osvětlení – tj. asi v 16:05 až 16:15, podle toho, jak se zkracuje den.
Praha | Zážitky

V Praze začíná Game Developers Session Prague, lze se setkat s tvůrcem hry Tetris

Game Developers Session Prague, jedna z největších akcí pro milovníky her a herních technologií, přiláká do Prahy zvučná jména z oboru. Koná se od pátku do soboty 8. až 9. prosince 2023 v Kongresovém Centru u stanice metra C – Vyšehrad. Na akci dorazí i Alexej Pažitnov, tvůrce legendární počítačové hry Tetris, který se ukáže svým fandům ve střední Evropě vůbec poprvé.
Praha | Zážitky

Znáte pražské pasáže? Představíme vám ty nejznámější kolem Václavského náměstí

Traduje se, že výraz pasáž poprvé použil Jan Neruda, když v novinách popisoval dojmy z Paříže. Bylo mu šestadvacet, právě se vrátil z cest a zářící chodby pařížských pasáží jej patřičně oslnily. Čeština už dávno slovo pocházející z francouzského výrazu passage, průchod, zařadila do spisovného jazyka. Schválně, jak dobře znáte pražské pasáže?
Praha | Památky

Využijte možnost navštívit Retro muzeum Praha ještě v Kotvě

Retro muzeum Praha, nyní umístěné ve 4. patře obchodního domu Kotva, se bude v lednu 2024 stěhovat do zatím nezveřejněných nových prostor. Využijte do 14. ledna 2024 příležitost navštívit expozici v jedinečné brutalistní stavbě obchodního domu, který dodává výstavě unikátnost doby. V adventním čase navíc vzpomínky na 70. a 80. léta zpestřuje dobová vánoční dekorace. Pamatujete si ještě, co jste si tehdy přáli nalézt pod stromečkem?
Praha | Kultura

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (9.12. – 10.12.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Vánoční trh na zámku Dobříš, Královský advent na hradě Křivoklát , Michael Rittstein – Nohy na stole, Vánoční jarmark na náměstí v Mnichově Hradišti 2023, Pohádkové prohlídky s komtesou na zámku v Mníšku pod Brdy. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Mláďátka, štěpánské koledování i Silvestr: kdy začínají a kdy končí Vánoce?

Betlémy, cukroví, vánoční stromeček, šupiny z kapra, zlaté prasátko, jmelí, lití olova, házení střevícem nebo krájení jablíček: to všechno jsou zvyky, které už nepatří k adventu, ale do vánoční doby. Víte ale, kdy vlastně Vánoce začínají a kdy končí?
Praha | Životní styl

Čerti na Vltavě se vyrojí v předvečer svátku svatého Mikuláše

Hledáte originální možnosti, jak letos s dětmi oslavit svátek svatého Mikuláše? Co se s nimi vypravit za čerty na Čertovku! Tradiční mikulášská akce se koná v úterý 5. prosince, čertovská loď vyplouvá z podzemního přístaviště Judita. Vyzkoušet můžete i plavbu na nejstarší osobní lodi v Praze – Salonní rychlolodi Nepomuk.
Praha | Zážitky