Úvod > Aktuality > Deset míst, kde naplno ožívá romantika Divokého západu
Deset míst, kde naplno ožívá romantika Divokého západu
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Letní sporty

Deset míst, kde naplno ožívá romantika Divokého západu

Vydáno 3. srpna 2021
Svět kovbojů a indiánů děti zkrátka milují. Pokud proto budete hledat tip, kam vyrazit během letošních letních prázdnin, portál Kudy z nudy doporučuje některé z westernových městeček a jízdáren s westernovým stylem jízdy na koni. V pátek 20. srpna začíná tradiční jízda Pony Expressu, který dopraví vaší dopisnici kamkoliv po trase zdarma.

Westernové městečko Boskovice

V Boskovicích se projdete vysněným městečkem z filmových westernů, ochutnáte kovbojské speciality, navštívíte indiány, zažijete zlatou horečku a dokonce si můžete vybrat i stylové ubytování. Pravé kouzlo dodávají Western parku atrakce od lanového parku přes jízdu se psím spřežením až po půjčovnu koz, a také velkolepá divadelní představení plná kovbojů, indiánů a koní, která se odehrávají v přírodním amfiteátru.

Do konce prázdnin je otevřeno denně kromě pondělí od 10:00 do 20:00 hodin, jen ve čtvrtek pouze do 18:00 hodin. Loňské představení Vinnetou, příběh náčelmíka Apačů pod širým nebem, mělo takový úspěch, že pokračuje i letos. Nejbližší představení se konají 8., 10., 11., 13., 14., 15., 17., 18., 20., 21. a 22. srpna, vždy v 18:00 hodin. Vstupné na Vinnetoua se platí zvlášť a je určeno dospělým divákům, popř. dětem starším 7 let.
 

Westernové městečko Šiklův mlýn na Vysočině

Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem zdaleka není jen westernové městečko se vším, co k němu patří. Objevíte tu obří komplex zábavních areálů s rozsáhlou nabídkou atrakcí a služeb. V přírodním amfiteátru a na náměstí westernového městečka uvidíte až do konce prázdnin denně divadelní představení, westernová a taneční vystoupení či vystoupení se zvířaty, v úterý a ve čtvrtek také noční ohňovou show. ,

Ve stejném místě najdete také rozhlednu a aquapark, na milovníky adrenalinu čeká offroadový areál, v Dolní Rožínce můžete navštívit strašidelný zámek Draxmoor. Westernové městečko je až do konce srpna otevřeno nonstop, program si užijete každý den kromě pondělí.
 

Westernové městečko Stonetown

Že Vysočina je novodobým rájem pro milovníky Divokého západu potvrzuje westernové městečko Stonetown poblíž Humpolce. Přírodní areál pro děti i dospělé nabízí houpačky, skluzavky, překážkové dráhy i malou zoologickou zahradu, vyzkoušet si můžete lukostřelbu, hod tomahawkem, oštěpem, lasem, nožem i podkovou anebo rýžování zlata, pro poučení slouží malé muzeum Divokého západu.

Až do konce prázdnin je otevřeno denně kromě pondělí, v září o víkendech. Začátkem září (datum bude ještě upřesněno) jste navíc zváni na Divoký Západ se spoustou her a soutěží a s ukázkami práce s lasem, bičem a koltem.
 

Svět prérijních Indiánů v Rosehillu

IndiánIndiánská vesnice v Růžové na Děčínsku přibližuje život prérijních indiánů. Uvidíte zde dobově zařízená týpí, indiánské oblečení, hračky, zbraně i hudební nástroje. Můžete si zkusit lukostřelbu, hod oštěpem a tomahawkem. Každou sobotu je pak na programu show s indiánskými tanci, písněmi a divadlem.

Na své si zde přijdou nejen děti, ale mnoho zajímavého z historie se dozví i dospělí. Indiánská vesnice je během prázdnin otevřena denně od 10:00 do 17:00, kdy si návštěvníci mohou prohlédnout indiánskou osadu – dobově zařízené stany týpí, repliky indiánských předmětů a vyzkoušet různé dovednosti a hry.
 

Živé muzeum amerického západu ve West Parku na Plzeňsku

west parkVraťte se o 150 let zpět a zakuste romantiku amerického západu 19. století. West Park v Plzni je určen nejen pro děti, ale je vhodný i k pořádání společenských a firemních akcí.
 
Indiáni, kovbojové, pistolníci a s nimi zábava, show, dobrodružství i poučení – to vše na vás čeká v unikátním živém muzeu na okraji Plzně. Ať už přijdete se školou, firmou, rodinou či jednotlivě, věříme, že výpravou do americké historie se nejen dobře pobavíte, ale i odnesete celou řadu zajímavých zážitků a poznání. Z technických důvodů je v červenci 2021 otevřeno jen pro předem domluvené skupiny alespoň 15 osob.
 

Westernová expozice Pony Expressu v Suchdole nad Odrou a jeho tradiční jízda Českem

pony expressV Suchdole nad Odrou najdete Westernovou expozici Pony Expressu. Stalo se tak na počest nedožitých 80let moravského kovboje Bohumila Kašpárka alias Hospodáře, který se stal legendou ještě za svého života. Tato poutavá expozice mapuje nejen počátky westernového jezdění v Suchdole nad Odrou a dění na ranči "Zlámaná podkova", ale i počátky a současnost Československého Pony Expressu. Je průřezem historie westernového stylu života od roku 1945 až do dnešních dnů, kdy se Suchdol stává pro mnohé centrem westernového dění u nás.

Tak jako každý rok i letos vyrazí jezdci na svou jízdu Evropského Pony Expressu. Ta je tradičně rozdělena na 4 etapy podle jednotlivých zemí – letos začíná Polsko, pak následuje část v Česku. Druhá větev jízdy pojede ze Slovenska přes Česko do Německa. Cílem a podstatou jízdy Evropského Pony Expressu je přepravovat zásilky z východu na západ a opačně.

pony expressK nám dorazí jezdci na koních poprvé 20. 8., připraveno je několik tras. Jedním ze startovacích míst bude Bumbálka (hranice SK) Post Office (příjem a výdej pošty) 20.8.2021 ve 02.30 hodin Dalším jsou pak Kateřinky (hranice PL) – Post Office 20.8.2021 ve 4.00 hodiny a ze Suchdolu nad Odrou Post Office (příjem a výdej pošty) se bude vyjíždět 20.8.2021 ve 12.00 hodin.

Jižní větev trasy bude zahájena na Studánkách (Market) 21.8.2021 v 02.00 hodin a na Lískové (příjem pošty) 21.8.2021 v 07.00 hodin. Západní větev startuje ze Stříbrné 22. 8. v 01:00 hodin. Cílem je hranice s Německem na Dolní Poustevně (hranice ČR – příjem a výdej pošty) dne 22.8.2021 v 18:30 hodin. Jezdec Pony Expressu vaši dopisnici doveze do jakéhokoliv Post Office ve směru jízdy zdarma. Dopisnici je nutné označit jménem a adresou, kam má být doručena. Více info najdete na webu pony-express.cz.
 

Ranče a jízdárny

Říkáte si, že představení plné koní a indiánů je sice fajn, ale raději byste si westernové jezdění vyzkoušeli sami a na vlastní kůži? Pak si zajeďte na některý z rančů; mnohé z nich vedle klasických projížděk na koních nabízejí western se vším, co k němu patří. Například Ranč v údolí u Stříbra v lesích u vesničky Svojšín a Ostrovce. Klidné a krásné místo v údolí řeky Mže bez blízké civilizace ve vás zanechá nezapomenutelný romantický zážitek.

Kopřivnici zase můžete navštívit Bubla City Ranch, kde chovají koně plemen Paint Horse a Quarter Hors, pořádají westernové závody a show, je tu i restaurace s typickým westernovým stylem a hlavně si můžete vyzkoušet pohled na svět z koňského sedla. Vyjížďky na koních ve westernovém stylu si užijete také na ranči Viktorie u Šumperku anebo WesternFarm Alvero, westernové farmě mezi Pardubicemi a Hradcem Králové.
Westernové městečko Boskovice

Westernové městečko Boskovice

Atmosféra Westernového městečka v Boskovicích vás pohltí natolik, že zapomenete na shon všedních dnů. Velkolepé divadelní představení pod širým nebem Vinnetou vás vrátí do dětských let a vašim dětem připomene nadčasové hodnoty jako jsou odvaha, čest a pravé přátelství.

Bubla City Ranch Kopřivnice

Bubla City Ranch Kopřivnice

Krásný den a žádná nuda v koňském sedle... Bubla City Ranch se zabývá chovem koní amerických jako jsou Paint Horse a Quarter Horse. K dispozici je i restaurace s typickým westernovým stylem. Přijďte si odpočinout, nasát jedinečnou atmosféru a prožít nevšední okamžiky!

West Park v Plzni – muzeum amerického západu

West Park v Plzni – muzeum amerického západu

Vraťte se o 150 let zpět a zakuste romantiku amerického západu 19. století. West Park v Plzni je určen nejen pro děti, ale je vhodný i k pořádání společenských a firemních akcí.

Kemp Šiklův mlýn – kombinace ubytování, zábavy a krásné přírody

Kemp Šiklův mlýn – kombinace ubytování, zábavy a krásné přírody

Kemp leží uprostřed největšího přírodního zábavního areálu v ČR – Westernového městečka Šiklův mlýn. Unikátní ráj pro rodinnou dovolenou s dětmi.

Šiklův mlýn – westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Šiklův mlýn – westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.

Ranč pod Jasany – ubytování, jízdy na pony pro děti i dospělé na koni

Ranč pod Jasany – ubytování, jízdy na pony pro děti i dospělé na koni

Rodinný ranč se nachází v krásné a čisté lokalite na Vysočině. Chová čistokrevné westernové koně plemene paint horse.

Zubří stezky – cykloturistika v okolí Bystřice nad Pernštejnem

Zubří stezky – cykloturistika v okolí Bystřice nad Pernštejnem

Cyklistika se na Bystřicku těší velké oblibě, především kvůli rozličným možnostem, kam se na kole vydat. Proto byla pro příznivce tohoto sportu naplánována síť cyklistických stezek, které provedou nadšené sportovce, ale i turisty a rodiny s dětmi, okolím Bystřice nad Pernštejnem.

Ranč v údolí – westernové vyjížďky na koních do přírody

Ranč v údolí – westernové vyjížďky na koních do přírody

Ranč v údolí se nachází nedaleko města Stříbra v lesích u vesničky Svojšín a Ostrovce. Klidné a krásné místo v údolí řeky Mže bez blízké civilizace ve vás zanechá nezapomenutelný romantický zážitek. Naším cílem je malý westernový ranč s osobním přístupem k našim hostům.

WesternFarm Alvero – jízda na koni a vyjížďky do přírody

WesternFarm Alvero – jízda na koni a vyjížďky do přírody

Nově vznikající westernová farma, zabývající se chovem hospodářských zvířat a koní v Rokytně. Klientům nabízí farmářské produkty (prodej ze dvora) podle aktuální nabídky a především služby týkající se koní, nevšední zážitky z koňského hřbetu. Rádi vám poradí i s výběrem vašeho budoucího koně.

Westernové městečko Stonetown na Vysočině

Westernové městečko Stonetown na Vysočině

Westernové městečko najdete na Vysočině, v blízkosti obce Kamenice u Humpolce. Podstatnou výhodou areálu je možnost zajištění programu pro školy bez přítomnosti další široké veřejnosti.

Muzeum městyse Suchdol nad Odrou – Westernová expozice Pony Expressu v Suchdole

Muzeum městyse Suchdol nad Odrou – Westernová expozice Pony Expressu v Suchdole

V Suchdole nad Odrou najdete od roku 2006 v Muzeu městyse westernovou expozici. Stalo se tak na počest nedožitých 80let moravského kovboje Bohumila Kašpárka alias Hospodáře, který se stal legendou ještě za svého života.

Indiánská vesnička Rosehill – svět prérijních indiánů

Indiánská vesnička Rosehill – svět prérijních indiánů

Indiánská vesnička Rosehill se nachází v malebné krajině CHKO Labské pískovce v obci Růžová na Děčínsku. Uvidíte zde osadu prérijních indiánů – stylově vybavené interiéry indiánských týpí, repliky původních indiánských oděvů, hraček, zbraní, hudebních nástrojů a věcí denní potřeby.

Ranč Tlumačov – americký středozápad na dosah

Ranč Tlumačov – americký středozápad na dosah

Ježdění na koních American Quarter Horse, vyjížďky na spolehlivých koních – hodinové, vícehodinové a jezdecká školička pro děti od 5 let a vození dětí.

Jízda na koni ve westernovém stylu na ranči Viktorie

Jízda na koni ve westernovém stylu na ranči Viktorie

Vše pro milovníky přírody a koní – koně jsou dobře přiježděni a připraveni, vhodní jak pro děti, tak i dospělé. Užijte si projížďky v malebné krajině Jeseníků pod dohledem zkušených instruktorů.

City of Rolftown – život před sto lety se vším všudy

City of Rolftown – život před sto lety se vším všudy

Westernové městečko City of Rolftown na jihu Moravy nabízí spousty zážitků: saloon, pony express museum, kovboje, indiány, minizoo, jízdu na ponících, rekreační rybník a další. Pro děti jsou připraveny různé jednorázové akce nebo letní tábor.

Ranch Nevada – ranč trochu jinak

Ranch Nevada – ranč trochu jinak

Ti, co znají Chřiby vědí, že je to úchvatné pohoří s rozmanitými jehličnatými i listnatými stromy, plné potoků a potůčků, koutů a zákoutí, cest a cestiček, se spoustou malebných údolí, přímo vybízejících k turistice nejen na koních.

Ranč Kostelany

Ranč Kostelany

Ranč Kostelany najdete v lokalitě přírodního parku Chřiby, jen několik kilometrů od historické Kroměříže.