Úvod > Aktuality > Deset báječných míst, kde se děti vydovádí pod širým nebem
Deset báječných míst, kde se děti vydovádí pod širým nebem
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Deset báječných míst, kde se děti vydovádí pod širým nebem

Vydáno 10. června 2021
Pokud chcete děti odměnit za celoroční snahu pěkným výletem tam, kde si skutečně vyhrají a bude se jim tam líbit, nechte se inspirovat našimi tipy. Dnes vám nabízíme přehled zábavních parků a míst, kde se děti zaručeně vydovádí.

Mamut na Dolní Moravě a Mamutíkův vodní park

Dolní MoravaObří interaktivní atrakce pro děti v podobě 13 metrů vysokého mamuta je dominantou Dolní Moravy a zároveň největším modelem mamuta na světě! První naučné patro hravou a originální formou předává malým návštěvníkům skutečné perličky ze života mamutů. Druhé hrací patro zve do skutečného “hracího pralesa” s popadanými dřevěnými kůly, tunely, lanovými liánami, a dokonce i jeskyní, ze které hřmotně zní autentický řev mamuta. Nejrychlejší a nejzábavnější cestou, jak se vrátit zpátky do současnosti na zem, je tobogán ukrytý v chobotu tohoto mamutího obra.

Mimoto se děti vydovádí na dalších atrakcích Relax a sport resortu Dolní Morava – například v Mamutíkově vodním parku, v Pískovém světě a k dispozici je jim také Lesní zážitkový park či dětský park Amálka s tubingovými dráhami, trampolínami, prolézačkami a výběhem pro morčata.
 

Mirakulum s Lesním městem a Lanovým centrem

Lesní město MirakulumPark Mirakulum ve středočeských Milovicích nabízí 10 hektarů originální zábavy a volnočasových aktivit s množstvím nápaditých herních prvků. Najdete tu lesní hřiště a kontaktní zoo, obří trampolíny a houpačky, lanová centra, podzemní chodby, prolézačky a v neposlední řadě i úzkokolejnou železnici, která park propojuje se sousedním Tankodromem. Mimo to si děti užijí také vodní svět a oázy s vodními hříčkami.

V minulém roce došlo k propojení Lesního města a Lanového centra. Lesní město patří k největším atrakcím Mirakula. Mezi vzrostlými stromy tu stojí několik věží a děti i jejich rodiče se tu mezi nimi můžou procházet vysoko nad zemí po lanových stezkách a visutých můstcích. Otevřeno je tu až do konce září denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin, v červenci a srpnu denně, v říjnu pak během pátků a o víkendech.
 

Hry, hlavolamy, zvířata a bludiště

Zeměrájjižních Čechách je přírodní zážitkový park, který dětem i dospělým nabízí spousty her, hlavolamů, dobrodružných úkolů a interaktivních programů ve vesničce jako vystřižené ze středověku.

Kromě toho si můžete vyzkoušet kilometr dlouhou přírodní stezku naboso, archeologické a paleontologické naleziště, velké dřevěné bludiště, dětskou herní vesničku, interaktivní hernu, lukostřelnici, množství přírodních hřišť různého zaměření a více než sto různých her, zábavných i naučných prvků, Cestu za pokladem, orientační hru Hlaholam, pátrání po Kamenech času nebo bloudění v temném Skladišti.

Otevřeno v červnu a září o víkendech a státních svátcích od 10.00 do 18.00 hodin, v červenci a srpnu každý den od 9.30 do 18.30 hodin.
 

Duhový svět v Permoniu

PermoniumUprostřed výrobního areálu Strojíren Oslavany najdete ráj permoníků – park Permonium. Naleznete zde největší nadzemní bludiště v ČR, imitující na povrchu systém důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s dvouúrovňovým lanovým centrem, prales a důlní štoly s dalšími atrakcemi. Velkou atrakcí je také zrekonstruovaná těžební věž Kukla vysoká čtyřicet metrů, která kromě výhledu láká na oslavanské pověsti.

Nejnovější částí parku je Duhový svět, který se otevřel v květnu 2018. Jedná se o novou relaxační část parku se zábavnými vodními prvky, duhovou vílou Permínkou a jejími kouzly. Součástí je interaktivní hra Duhová kapka pro nejmladší návštěvníky s tématikou zaměřenou na ochranu životního prostředí. V červnu sem můžete příjít o víkendech 10:00 – 18:00, o prázdninách denně 9:30 – 18:30 hodin.


Šťastnou zemi najdete v Radvánovicích

Šťastná zeměV Radvánovicích u Turnova, v těsné blízkosti zámku Hrubá Skála a zříceniny hradu Trosky, se nalézá areál přírodního zábavního parku. Šťastná země nabízí návštěvníkům každý den dřevěný hrad, trpasličí vesničku, více než stovku houpaček a prolézaček, pískové rýžoviště, vzduchové trampolíny a také prožitkový Geopark (který je součástí areálu) v krásném a v létě chladném údolí s pískovcovými skalami, dvěma rybníčky a potokem.

Atrakcí číslo jedna je replika hradu Trosky z akátového dřeva v měřítku 1:5. Mezi další atrakce patří airsoftová střelnice, babiččina zahrádka, minigolf nebo vodní osvěžení. Dále zde najdete vodní klouzačku z vyhlídky, keltskou vesničku a starodávná řemesla. Park prošel roku 2021 velkou rekonstrukcí.
 

Merlinův Dětský svět na hraničním přechodu Hatě

Merlinův světV Merlinově dětském světě na Znojemsku zažijete spoustu legrace – na zemi, ve vodě, ve vzduchu i pod střechou. Na své si zde přijdou jak děti, tak dospělí. Užít si můžete zábavu na ruském kole, pirátské střelnici, autodrahách i minigolfu. Mezi nejoblíbenější atrakce se řadí nautic jet, luna loop a zdejší autodráha. Děti se vyřádí na motokárách, čtyřkolkách nebo si mohou vyzkoušet své dovednosti a znalosti silničního provozu na dětském dopravním hřišti.

Vstup do areálu je zdarma! Platba za atrakce je prostřednictví Merlinových tokenů – žetonů, které je možné zakoupit na místě ve výměnných automatech, jak za české koruny, tak za eura.


Království lesa na Lipně

Království lesa LipnoNové šumavské lesní království je opravdu velkorysé. Chcete zažít to, co se odehrává pod zeleným lesním kobercem, který je vidět ze Stezky korunami stromů? Rozsáhlá lanová centra připomínají stezky pro veverky, kuny, jezevce nebo lišky. Děti tak mohou odhalit tajemství skryté v útrobách lesa a zároveň se naučit rozeznávat stromy nebo zjistit, jaké vlastnosti má dřevo. Budou poznávat zvířecí stopy a pochopí zákonitosti života lesního společenství.

K novému lesnímu areálu se lze dostat buď lanovkou, stezkabusem nebo po vyznačené pěší cestě. Království lesa se nachází kousek od Stezky korunami stromů Lipno.
 

Vodní hřiště Baldův svět

Baldův světVodní hřiště Baldův svět se nachází v areálu Mladé Buky pod Pekelským vrchem v blízkosti Janských Lázní v Krkonoších. Na cca 40 000 m2 najdete houpačky, prolézačky s tobogány, 6 místné trampolínové pole, vzduchové trampolíny, letní tubing, 18 m dlouhou nafukovací housenku Megi, 4-místnou bungee trampolínu, vodní hřiště, síťovou loď, duo lanovku, mini zoo s malými holandskými kozičkami, maxi "Člověče, nezlob se ", ohniště, Čertovskou stezku a naučnou stezku Poznávej přírodu s Baldou, občerstvení a sociální zařízení.

Nově se můžete osvěžit v 16 metrů velkém vyhřívaném brouzdališti. Brouzdaliště najdete v horní části Baldova světa pod vzduchovou trampolínou. V těsné blízkosti vyrostlo i nové občerstvení, převlékárny a sociální zařízení.
 

Dračí hřiště v Resortu Hrubá Voda

hřiště hrubá vodaDětský park skřítka Hrubíka na Hrubé vodě se skládá z vodního hřiště, podzemního bludiště a dětského dračího hřiště s řadou hracích prvků. Atrakce naleznete za wellness hotelem Hluboký dvůr a víceúčelovým hřištěm.

Ve vodním hřišti se děti osvěží v horkém počasí a poznají, jak se voda chová při průtoku stavidly, vodními mlýnky a korytem. Podzemní bludiště odkazuje na těžbu břidlice, která měla v okolí tradici. Bludiště se skládá ze dvou štol – Klára a Libor. Dračí hřiště nabízí prolézačky, opičí strom a další herní prvky.


Vodní radovánky ve Vodním domě Hulice

vodní dům HuliceVodní dům je moderní návštěvnické středisko evropsky významné lokality Želivka. Pod jednou střechou zde najdete vše o vodě. Kromě expozice uvnitř Vodního domu si mohou návštěvníci hrát s vodou i venku – v atriu Vodního domu čekají na děti i dospělé hravé vodní herní prvky.

Expozice Vodního domu vás zavede do vodního mikrosvěta, pod hladinu vody i na břeh řeky. Ukáže vám, jak vzniká pitná voda, budete žasnout nad nekonečnou cestou vody a vezme vás i na výlet do historie. Expozice v atriu osloví hravou stránku vaší osobnosti. Umělé vodní toky můžete ovládat pomocí čerpadel, pump, vodních mlýnků, hrází a rozvodníků. Nezapomeňte vzít dětem něco napřevlečení – po vodních hrátkách z nich bývají malí vodníci...
 
Zážitkový park Zeměráj

Zážitkový park Zeměráj

Přírodní park plný zážitků pro děti i dospělé u Orlické přehrady. Více než sto různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů na ploše devíti hektarů je vytvořeno tak, aby se do hry a řešení mohla zapojit celé rodina. Najdete zde i několik skutečně výjimečných atrakcí.

Oslavanské Permonium – zábavní park s příběhem

Oslavanské Permonium – zábavní park s příběhem

Uprostřed výrobního areálu Strojíren Oslavany najdete ráj permoníků – park Permonium®. Návštěvníci zde naleznou největší nadzemní bludiště v ČR, imitující na povrchu systém důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s dvouúrovňovým lanovým centrem, prales a důlní štoly s dalšími atrakcemi.

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 10 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních.

Vodní dům Hulice u přehrady Švihov

Vodní dům Hulice u přehrady Švihov

Vodní dům je moderní návštěvnické středisko evropsky významné lokality Želivka. Pod jednou střechou zde najdete vše o vodě. Tématem moderně pojaté expozice jsou různé tváře vody – nenahraditelné suroviny, která si zaslouží naši ochranu. Neváhejte, čekají vás interaktivní exponáty a hrátky s vodou.

Merlin's Kinderwelt – zábavní park na hraničním přechodu Hatě

Merlin's Kinderwelt – zábavní park na hraničním přechodu Hatě

V Merlinově Dětském světě v Hatích u Znojma zažijete spoustu legrace. Naleznete zde více než 200 atrakcí – na zemi, ve vodě, ve vzduchu i pod střechou.

Království lesa na Lipně

Království lesa na Lipně

Nový zážitkový park Království lesa je určen pro rodiče s dětmi. Především těm nejmenším má příjemným způsobem přiblížit to, co se odehrává v mechu a mlází, v lesních houštinách nebo mezi mladými stromky či v mraveništi.

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích na Dolní Moravě návštěvníkům umožní projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Svým tvarem má připomínat let nočního motýla. Stezku najdete poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1 116 metrů.

Dětský park skřítka Hrubíka v Resortu Hrubá Voda

Dětský park skřítka Hrubíka v Resortu Hrubá Voda

Dětský park skřítka Hrubíka se skládá z vodního hřiště, podzemního bludiště a dětského dračího hřiště s řadou herních prvků.

Mamutíkův vodní park v Dolní Moravě

Mamutíkův vodní park v Dolní Moravě

V Dolní Moravě najdete vodní přírodní areál, kde voda je základním prvkem k hraní, experimentování a získávání zkušeností o přírodě a jejích zákonitostech. Všechny části parku jsou interaktivní a návštěvníci mohou vše sami regulovat, vyzkoušet, uchopit či roztočit.

Obří mamut v resortu Dolní Morava

Obří mamut v resortu Dolní Morava

Obří interaktivní atrakce pro děti v podobě 13 metrů vysokého mamuta je novou dominantou Dolní Moravy a zároveň největším modelem mamuta na světě!

Baldův svět v areálu Mladé Buky

Baldův svět v areálu Mladé Buky

Baldův svět se nachází se cca 100 m od parkoviště (směrem přes řeku Úpu), vstupenky si můžete zakoupit na pokladně bobové dráhy či na pokladně u vstupu do Baldova světa.