Úvod > Aktuality > Šedesát let televize připomíná výstava
Šedesát let televize připomíná výstava
">
Kultura

Šedesát let televize připomíná výstava

  • Vydáno1. května 2013
Dnes uplynulo právě 60 let od zahájení televizního vysílání v Československu. Výročí si připomíná Česká televize ve svém programu i výstavou v Národním technickém muzeu.
Výstava přístupná od 1. května představí historii vysílání od počátků v roce 1953 přes barevné vysílání až po současnost. Vystavena jsou unikátní zařízení z počátků televizace, například dvě televizní aparatury českého propagátora televize a vizionáře dr. Jaroslava Šafránka z let 1935 a 1939 nebo jedinečné odbavovací pracoviště z nejstaršího televizního vysílače na Petřínské rozhledně z roku 1953. Výstava v muzeu potrvá až do konce roku.

V sobotu 4. května se Česká televize otevře divákům. V sobotu od 9 hodin pořádá ve všech studiích Den otevřených dveří. Do televize tak mohou přijít podívat diváci nejenom v Praze, ale i v Brně a v Ostravě. 
Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.