Úvod > Aktuality > Se vstupenkou Pražského jara získáte 20% slevu na výstavu "Vivat musica!"
Se vstupenkou Pražského jara získáte 20% slevu na výstavu "Vivat musica!"
"> Se vstupenkou Pražského jara získáte 20% slevu na výstavu "> Unikátní výstava Vivat Musica! se zameruje na vztah hudby a výtvarného umení v prubehu více než peti století "> Poslední vstupenky jsou v prodeji v pokladnách Pražského jara v Rudolfinu a v Obecním dome
Kultura

Se vstupenkou Pražského jara získáte 20% slevu na výstavu "Vivat musica!"

  • Vydáno30. května 2014
Speciální nabídku pro všechny milovníky nejen výtvarného, ale i hudebního umění nabízí Národní galerie v Praze ve spolupráci s Mezinárodním hudebním festivalem Pražské jaro. Po předložení vstupenky na kterýkoliv z koncertů festivalu Pražské jaro 2014 získáte v období od 24. 4. do 2. 11. 2014 slevu ve výši 20% z individuálního vstupného na výstavu "Vivat Musica!" ve Veletržním paláci v Praze.

Vivat musicaUnikátní výstava Vivat Musica! se zaměřuje na vztah hudby a výtvarného umění v průběhu více než pěti století – od děl s mytologickými či profánními tématy v renesanci a baroku přes portréty význačných hudebníků a skladatelů až po práce integrující hudební principy do vlastní struktury výtvarného díla ve 20. století.

Festival Pražské jaro probíhá od 12. května do 3. června, a pokud jste doposud nenavštívili žádný z jeho koncertů, neváhejte! Ve druhé polovině festivalu se představí celá plejáda vynikajících umělců zvučných jmen z celého světa i z České republiky: Lang Lang, Julia Fischer, Andreas Scholl, Violeta Urmana, Les Arts Florissants, The Hilliard Ensemble, Kateřina Javůrková, Hilary Hahn, Paavo Järvi, Christoph Eschenbach, Simona Houda Šaturová, Collegium 1704, Jonathan Nott, Radek Baborák a mnoho dalších.

Poslední vstupenky jsou v prodeji v pokladnách Pražského jara v Rudolfinu a v Obecním domě a v prodejní síti Pražského jara po celé České republice.

Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům je nádhernou ukázkou pražské secesní architektury. Na místě bývalého Králova dvora jej vyprojektovali Antonín Balšánek a Osvald Polívka. Rozlehlá budova ukrývá koncertní síň, kavárnu i znamenitou francouzskou restauraci. V roce 2012 Obecní dům oslavil 100. výročí.

Rudolfinum – budova dvou múz a sídlo České filharmonie

Rudolfinum – budova dvou múz a sídlo České filharmonie

V 19. století postrádala Praha opravdu reprezentativní i kapacitou vyhovující prostory pro potřeby symfonického orchestru a pro umístění obrazárny. Proto vznikl záměr postavit budovu, která by tyto dvě potřeby uspokojila a zároveň by ilustrovala ekonomický i kulturní rozvoj českého národa.